Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Calatorie in Ardeal
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
L!nuX
Vreau sa ajung peste o saptamana in Ardeal , mai zona Arieseni , Garda de sus ...

Traseul o sa fie Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea- Sibiu - Alba , imi puteti spune daca e ok ales traseul , sunt probleme pe drum (trafic , gropi , blocaje etc )

In zona muntilor apuseni mi-am propus sa vad cat mai multe , in principiu cazarea o sa fie in principal in zona Arieseni sau Garda de sus insa as mai putea o zi sau doua sa ma cazez si la alte pensiuni .

O sa fie o iesire de aproximativ 5-6 zile .

Recomandari sau sfaturi ?

Merci
radian
Muzeul minieritului ( http://www.geocities.com/liciniu/rosia_montana/romana.htm ).
ViperRS
pestera ursilor si pestera scarisoara sunt aproape de arieseni si merita vizitate. Daca esti pasionat sunt si ceva trasee montane frumoase in zona.
Adrian00
Drumul e foarte bun.

In Sebes poate prinzi un pic de coloana.La intrate in oras e o linie ferata(pe care nu se mai circula)care are denivelari si la care toti opresc ca trebe sa treci cu a-1-a peste ea.

Drum bun!
Gorbaciov
Belis. Toata zona e superba, plus cascada de langa Belis. Si lacul de acumulare, care e la o aruncatura de bat de localitate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.