Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Puicula
buna , ma numesc Dragos , am o supernova clima si as vrea sa-i aduc ceva imbunatatiri in legatura cu:
- geamuri fumurii , toba sport , pleoape pt bare , , sisteme audio , de toate sa arate cat mai bine.mentionez ca nu a fost tunata deloc .


daca m-ati mai putea ajuta , am mici probleme cu rugina pe la praguri , hayon si capota , le-am vopsit , le-am dat cu chit cu de toate dar iar au ruginit , as vrea sa le fac ceva sa nu mai am acesta problema. Cum ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

multumesc!
sonnic53
ai de toate aici ... in josul paginii la imbunatatiri dai un search la ce vrei ... si o sa ti se dea tot .. succes
iulian sn2001
QUOTE(Puicula @ 19 Aug 2009, 17:20)
buna , ma numesc Dragos , am o supernova clima si as vrea sa-i aduc ceva imbunatatiri in legatura cu:
- geamuri fumurii , toba sport , pleoape pt bare , , sisteme audio , de toate sa arate cat mai bine.mentionez ca nu a fost tunata deloc .


daca m-ati mai putea ajuta , am mici probleme cu rugina pe la praguri , hayon si capota , le-am vopsit , le-am dat cu chit cu de toate dar iar au ruginit , as vrea sa le fac ceva sa nu mai am acesta problema. Cum ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

multumesc!
*



coffee_spitsk.gif Stai sa vad daca am inteles.
Deci: pragurile.... capota si hayonul iti sunt ruginite corect?
Iar tu vrei toba sport...geamuri fumurii si pleoape pt bare(ce drak o fi insemnand asta...) si mai vrei sa arate cat mai bine.

Pai sa presupunem ca unu are cancer si incet incet se duce drak.La ce ii mai folosesc operatiile estetice? Sa arate bine in sicriu?(in cazul masinii tale la dezmembrari)

Offf greu tare cu tuningul asta.
Ps. o codita de rekin nu....nu da bine?(GPS antena imitation)
Maskatu
QUOTE(Puicula @ 19 Aug 2009, 18:20)
- geamuri fumurii , toba sport , pleoape pt bare , ,
*


Mda... deja suna a tuning de apartament. mare atentie.... Uite ce zici de pleoapele astea.... sunt MORTALE....
and_rei
mdea...alta poveste
BoR
Parerea mea e sa rezolvi intai cu un tinichigiu bun problemele cu rugina,o vopsitoie de calitate si satisfactia de a avea o masina intretinuta va fi mult mai mare decat in cazul uneia tunate si cu probleme.Daca tii la opinia celor din jur,crede-ma ca vei fi mult mai apreciat daca vei proceda astfel.Stii proverbul cu ''gardul si leopardul''.
pician90
smile.gif) defapt chiar rad..si acuma daca vrei tuning..primul lucru cu care sa incepi este rugina..apoi ..( de scapat de rugina ..cureti bine rugina ..daca e putina..dai cu feruginol. speli foarte bine dupa ce actioneaza putin smirgel si dai cu grund...apoi dai cu vopsea.) si..cu tuningul ..ceva mai lejer...si nu prea batator la ochi.gen ce e mai sus.si sunt o gramada de exemple.sunt pe conceptia: "Daca motoru merge directie buna si frane tari...spalata sa fie"(si la drum)
da pleoapele sunt grozave..( de camila)

offtopic.. aparatorile de noroi si proiectoarele de ceata sunt obligatorii la itp? ( hai ca am pus un pariu)
iulian sn2001
Nu.Nu sunt obligatorii.
La fel cum nici tuningul nu este absolut necesar si nici obligatoriu.Totusi..ce varsta ai?Da masina?
andr3y_yoo
QUOTE(Maskatu @ 19 Aug 2009, 20:46)
Mda... deja suna a tuning de apartament. mare atentie.... Uite ce zici de pleoapele astea.... sunt MORTALE....
*


coffee_spitsk.gif super tare pleoapa aia de logan taiata......
P.S : a se vedea emblema aia foarte "mica"

Maskatu
Daca v-as zice ca propietarul are 35-40 de ani poate nu m-ati crede...
iulian sn2001
are probleme de personalitate?

maskatu edit: probabil
djasu82
eu nu intelg ceva ... trebuie sa ai cumva 18 ani ca sa faci tuning la rabla sau ce ? Sau tuningul e asemuit doar celor care implinesc 18 ani si intra in primul pom sau in prima masina pe contrasens ...
Cum spuneam eu odata tuningul e mai misto la interior decat la exterior ... la interior multi lasa asa . Parerea mea nu o sa ajungem ca la americani sa modificam masina de la a la z si sa-ti aprobe institutiile abilitate cum e raru la noi.
pician90
djasu82 ai perfecta dreptate..cred ca sunt din specia rara de baieti de 18 ani care nu vor sa faca tuning la masina.in special dsn.eu prefer sa nu aibe rugina sa fie curata..si interiorul' sa fie cat mai comfortabil ..sa te simti cat decat "ca acasa" metaforic vorbind.acuma cate un led albastru ..nu strica..da nu multe ca o sa ajung isa conduci un brad de craciun. ..deci in concluzie..scapa de rugina si las-o tata asa cum a iesit de pe poarta fabricii .. nu?
puiu82
QUOTE(Puicula @ 19 Aug 2009, 18:20)
buna , ma numesc Dragos , am o supernova clima si as vrea sa-i aduc ceva imbunatatiri in legatura cu:
- geamuri fumurii , toba sport , pleoape pt bare , , sisteme audio , de toate sa arate cat mai bine.mentionez ca nu a fost tunata deloc .


daca m-ati mai putea ajuta , am mici probleme cu rugina pe la praguri , hayon si capota , le-am vopsit , le-am dat cu chit cu de toate dar iar au ruginit , as vrea sa le fac ceva sa nu mai am acesta problema. Cum ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

multumesc!
*



Salut! Toate intrebarile tale,au un raspuns:citeste cu atentie topicurile din sectiunea supernova.
Cat despre tinichigerie si vopsitorie,daca le-ai facut singur si nu esti multumit de rezultat......nu te mai chinui si nu mai arunca banii,vorbeste cu un meserias.
Ai id-ul meu de mess la profil,am sa iti raspund la intrebari in limita cunostintelor mele.
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.