Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Itp
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Mwm
Salut,

Am o dacie logan mcv 28-29.000 km si in cateva zile imi expira Itp-ul. Sunt din bucuresti si intentionez sa ma duc la seviceul din pantelimon.

Aveti idee care sunt costurile pentru o inspectie ?

Deasemenea as vrea sa schimb placutele de frana pe fata ( am un soricel pe acolo ) , schimb ulei + filtru . Un total ? De ferodouri nu cred ca e cazul sa ma apropii

Sa cumpar comsumabilele din service sau imi recomangati un alt magazin cu piese originale ? referitor la pret achizitie

multumesc,

silviu_79
ITP-ul costa 60 lei.
Mwm
multumesc de raspuns

nu stiu exact cum se procedeaza la un itp dar in pretul de 60 ron sunt incluse toate? stiu eu... manopera ?
mariusciprian78
ptr mcv pe mine m-a costat 100 de lei doar itp-ul.restul ulei filtre te costa separat de itp.manopera + consumabile.
aditã
eu am dat 110 lei pt berlina 1.4!
Victoras2001
Costurile pentru o inspectie sunt afisate-n geam. Evident ca-n geamul statiei ITP. Nu sunt identice, fiecare statie-si fixeaza tarifele ei. Costurile implica doar examinarea, nu si schimbul de piese.
bobo77
ITP este una si o revizie in care se schimba diverse consumabile este alta, sunt doua lucruri distincte...
bicosu
ITP la Automarcus in Pantelimon costa 90 lei, am fost eu azi.
Mwm
Tocmai ce m-am intors. 90 ron pt mcv 20 de min daca nu e coada.

un lucru interesant a fost : dupa ce am facut itp-ul am vrut sa-mi cumpar de la magazie placute de frana sa le schimb. nu stiu daca tinea cu service-ul sau cu mine , cel de la magazie dar m-a pus pe ganduri spunandu-mi ca pt mcv si van sunt 2 tipuri de placute sau etiere si ca nu se stie daca pe mcv sunt numai de mcv ; ca pot fi si invers : pe mcv cele de van si invers. ph34r.gif

dupa 28.000 de km ( 2 ani ) nu mi-a gasit nimic si din cate am inteles tot ce e pe fata ( pivot ...bla-bla ) am sanse sa ma tina pana spre 50-60.000 km, ceea ce presupun ca e de bine.

habar n-am la cati km se schimba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.