Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clarion
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
mavgh1
A instalat cineva Miopocket 2.0 pe Clarion Map360
Alydor
pentru ce? Ca pentru miomap3.3 sau igo8 nu ai nevoie de miopoket. SI versiunea Miopoket 2.0 este cam veche...


Suma respectelor, Alydor
mavgh1
Eu sper ca nu raspundem doar ca sa avem posturi(asta ca sa fiu elegant).
Sunt foarte curios cum instalezi MioMap sau iGO8 fara Miopocket ?
Clarion Map360 este un PNA mai vechi cu flash-ul destul de mic si nu poti instala MioMap sau iGO8 decit cu Miopocket 2.0 care are o dimensiune redusa.
Recunoscindu-mi ignoranta astept solutia de instalare a unuia dintre cele 2 programe fara Miopocket .
Alydor
Pai nu eu sunt cel care posteaza doar ca sa aiba posturi. Daca dadeai detalii de la inceput pentru ce vrei sa instalezi miopoket ma scuteai de un post in plus. Stiu cat de vechi este Clarion 360, si stiu cat are memoria. Rezolvarea este foarte simpla.
1.Se pastreaza structura de fisiere originala si se inlocuiesc cu fisierele noi , Softul de navigatie poti sa il pui pe memoria interna si folderul "content" care este cel mai mare il pui pe card. Mai scrii in sys si :
[folders]
content="Storage Card/content"
Si gata.
2. Pastrezi structura de fisiere, pui tot softul pe card si faci un script care sa iti apeleze de pe card ce executabil vrei tu. Daca scriptul e facut bine poti sa apelezi mai multe softuri de navigatie.Se lanseaza o interfata care are posibilitatea de a selecta mai multe executabile.
Iti recomand prima varianta. Este mai simplu pentru tine.
Sper ca nu il consideri si pe asta post in plus...


Suma respectelor, Alydor
mavgh1
QUOTE(Alydor @ 5 Sep 2009, 08:56)
pentru ce? Ca pentru miomap3.3 sau igo8 nu ai nevoie de miopoket. SI versiunea Miopoket 2.0 este cam veche...
Suma respectelor, Alydor
*




Aici scrie cu totul altceva !!!
Orice lucru pe care il stii pare simplu si daca doresti sa ajuti pe cineva ii spui toti pasii.Un lucru pe care nu ti-l spune nimeni este ca trebuie sa inlocuiesti fisierele executabile din Flash cu fisierele din MioPocket pe care le redenumesti (altfel nu va functiona niciodata) . In rest este simplu
Alydor
Observ o iritare in modul tau de adresare. iti doresc succes si sa te ajute cine o vrea. Daca crezi ca reusesti prin metoda ta ... succes. Eu ti-am explicat ce si cum trebuie facut. Sau ai pretentia sa iti modific eu fisierele? Atata timp cat ai modul asta de adresare eu nu ma mai bag... N-ai decat sa te descurci.

Suma respectelor, Alydor
mavgh1
Asa este am fost iritat de postul tau pentru faptul ca nu avea si o solutie .
Cind am avut schimbul de replici deja instalasem iGO8 cu Miopocket dar trebuie sa recunosc ca solutia ta este mai simpla si mai eleganta .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.