Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: maner logan pe DSN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
pulbur
Am un DSN din 2002 la care manerele din fata(interior) is rupte la surubul care le tine,se pare ca au stat multi dobitoci in masina care au tras aiurea de ele laugh.gif ,in fine...

Intrebarea mea ar fi daca se potrivesc manerele de Logan pe Dsn,sau a incercat cineva sa le monteze?se potrivesc?...arata foarte similar insa nu stiu daca se merita sa dau comanda...
Maskatu
Daca vrei sa nu te complici prea tare pune de solenza, sunt cam cu 2-3 mm mai mici si nu o sa se vada prea tare urma de la manerul vechi. Daca vrei poti sa pui si de logan. Dar trebuie sa faci o margine din tabla pe care sa o pui inaintea manerului, asta pentru ca cea de logan este mult mai ingusta si daca o montezi fara acesta margine, o sa cada in "gaura" manerul.
pician90
o...cam urat ..mai bine baga de solenza da mai bine..fara prea multe complicatii..
turturel
pai cele de slz nu sunt indentice cu cele de lgn?
djasu82
sunt identice biggrin.gif
pician90
da? ..mie mi-a ruginit surubu ..acolo si o trebuit sa il sparg ..m-am dus la magazin si am cerut de supernova . Nu aveau numa de solenza .mi s-a spus ca cele mai potrivite sunt de solenta ca loganu are alea mai mici .aricum tot dezmembrarile m-au salvat:D
djasu82
oricum manerele de logan sunt mai rigide si dau mai bine tot ce trebuie facut e sa se decupeze o tabla in asa fel sa intre manerul de logan prin el si tabla respectiva sa se pozitioneze perfect pe vechiul locas . Tabla se poate vopsi in negru si totul o sa para original. Suruburile se cumpara cu un filet mai lung de 1 cm.
cristi87
cereti-i poze maskatului cu manerele mele.sa va faceti o idee.a facut poze la manerele mele de logan.
pulbur
Am fost sa caut manere originale DSN,si nu am gasit...
and_rei
nu ai gasit?piese auto?targ vitan (daca esti din bucuresti) sau dezmembrari?
Maskatu
QUOTE(cristi87 @ 15 Sep 2009, 21:37)
cereti-i poze maskatului cu manerele mele.sa va faceti o idee.a facut poze la manerele mele de logan.
*


fuzzzy
QUOTE(pulbur @ 18 Sep 2009, 09:51)
Am fost sa caut manere originale DSN,si nu am gasit...
*




Cum adica nu ai gasit? Unde ai cautat? Marti mi-am luat eu din vitan pentru stanga spate cu 30 sau 40 lei o bucata [chiar nu mai retin pretul exact, am luat mai multe... ].
pulbur
QUOTE(fuzzy_jebediah_lumpkin @ 18 Sep 2009, 18:35)
Cum adica nu ai gasit? Unde ai cautat? Marti mi-am luat eu din vitan pentru stanga spate cu 30 sau 40 lei o bucata [chiar nu mai retin pretul exact, am luat mai multe... ].
*


Din pacate in Satu Mare nu este 'Targ Vitan' sad.gif
pician90
da acollo la surub cu ce e astupat ? cu guma de mestecat?
Frank Martin
buna idee wink.gif

9 Mar 2010, 14:56:
poate va fii un pic mai greu la demontare
cristi87
este un surub care are capul plat,si se desface cu surubelnita dreapta,nu este astupat cu guma de mestecat
GrOzOy
Intrebare : Oare se potrivesc cele de exterior de la berline ( cele din 2000 incoa ... ) ca am observat ca sunt cam la fel ! Are cineva o maner de berlina ( 2002 parca ) si as vrea sa stiu daca merg pe DSN ca eu am unul rupt pe exterior stanga /spate ! Ms
Maskatu
Cred ca sunt la fel, acelasi lucru cu oglinzile laterale care sunt la fel la oltcit, berlinele noi (cn), nova si super nova. Ma indoiesc ca au schimbat manerele. Incearca sa il imprumuti, sa vezi daca este bun, si eventual daca este in regula, il pastrezi.
Relu_GTT
oglinzile de berlina arata la fel, dar partea de pe usa nu e la fel si nu se potrivesc la supernova
cristi87
hai ca din manere de usi ati dat-o-n oglinzi...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.