Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dezlipire bandouri laterale usi 1310!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alexio
Salut tuturor!

Pe masina mea am bandourile laterale originale de cand a fost cumpara insa a inceput sa se delipeasca partea de cauciuc de partea de metal care este lipita pe usi.

In consecinta as dori sa le dezlipesc si sa le schimb eventual sa pun unele format Logan mai scurte nu care se preling si pe arpia din fata.
Am inteles desi nu am vazut personal ca exista riscul sa se exfolieze si vopseaua masinii.

Rog pe cineva care a patit sau care a gasit o metoda buna de dezlipire sa imi spuna si mie. Eventual si poze cu alte tipuri de bandouri, magazinul de la care au fost cumparate si un pret (Bucuresti).

Multumesc.
dobre
daca este vopseaua originala trage de ele fara grija....eu la opel asa am facut si nu s-a decojit...
Alexio
Este originala.
baranga
dezlipeste-le fara grija wink.gif o sa ramana lipiciul ala dublu adeziv pe care il cureti cu diluant
Alexio
Ok... s-au dezlipit foarte greu... a reusit am curatat cu alcool tehnic. insa se vedea pe dunga vopseaua mai inchisa probabil nedecolorata, insa dupa putina polisare si lustruire a iesit bine acum i-am pus bandouri noi.
Multumesc de sfaturi.
gabytoorop
Salutare ! Unde se mai gasesc de cumparat Bandouri laterale pentru Dacia 1310 ? Prin Timisoara sau un site online care comercializeaza stie careva?

Multumesc Anticipat !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.