Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: aer fals?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
liviu242006
am vrut azi sa vad daca trage aer fals si in momentul cinnd am astupat intrarea in filtrul de aer cu mana motorul a inceput usor usor sa trepideze pana aproape sa se opreasca,dupa care a revenit la mersul normal ,iar dupa aceia nu se mai cunostea nimic daca astupam intrarea in filtrul de aer.e posibil sa traga aer fals pe la clapeta.mentionez ca masina e puturoasa foc de aceia caut tot felul de soluti sa-mi dau deama de unde este.maine o sa dau si rezervorul jos sa-l curat

20 Sep 2009, 07:58:
apropo care stiti cum se scot furtunasele de alimentare ca au acele coliere care nu au surup pt desfacere
sonnic53
in fata la rampa de injectie />? sau la pompa? sunt alea care se desfac cu surubelnita dreapta prin invartire .... alea care le desfaci cu patentu tot prin invartire si mai e colier care e cun fel de capsa . se bafa ceva subtire si ascutit unde se inbina intre .... si se ridica ca si cum se dezlipesc ... sper ca intelegi .nu ar trebui sati faca faze adik sa se opreasca .. mie numi face ...
liviu242006
la mine nu sunt decit de alea ca niste capse nu delea cu surup
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.