Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mp3 player
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
andres
am un mp3 player care a mers pana ieri insa iesi cand am vrut sa schimb o melodie nu a mai citit nimic de pe nici un cd......imi trage cd il invarte insa nu reda nimic....si din cand in cand imi mai apare mesajul asta: NO TA TP
Paul Gabriel
tre sa fie capu de citire sigur, asa imi facea si mie si nu am mai avut ce face el. (daca nu ia un cd de curatare si incearca si asa)
fnp
TA, TP
Traffic Announcement, Traffic Programme The receiver can often be set to pay special attention to this flag and e.g. stop the tape/pause the CD or retune to receive a Traffic bulletin. The TP flag is used to allow the user to find only those stations that regularly broadcast traffic bulletins whereas the TA flag is used to stop the tape or raise the volume during a traffic bulletin.

Mai butoneaza-l!
andres
imi mai poti explica odata.......ms
bolidu
Traducerea:
Trafic anunț, Trafic Programul receptorul poate fi adesea setat să acorde o atenție deosebită acestui pavilion și de exemplu, a opri banda / pauză CD-ul sau retune de a primi un buletin de trafic. Pavilion TP este folosit pentru a permite utilizatorului să găsească doar acele posturile care au difuzat periodic buletine de trafic în timp ce steagul TA este folosit pentru a opri o bandă sau crește volumul sonor în timpul unui buletin de trafic.

Are si radio cd-playerul cu pricina ?
andres
da are si radio........si dupa ce imi invarte cd vreo 3 min si apara mesajul asta apare pe afisaj radio si cauta frecventa...............insa putin mai devreme mi-a citit un cd de trackuri original insa pe celalte cd-uri nu mi le citeste
bolidu
Dezactiveaza functiile TA si TP si nu o sa mai ai probleme.
andres
are niste butoane TA si TP am apasat pe ele dar nimic..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.