Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dungi Albe pe 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Tutoriale, Tips & Tricks
CT-89-URS
as dorii sa pun dungi albe (gen gordini) pe dacia mea

se cumpara de undeva anume acest gen de dungi s'au se fabrica manual?

daca se cumpara de undeva anume..as dorii sa aflu
daca se fabrica manual...as dorii mai multe detalii (tipul de folie/autocolant,mod de lucru)


ma poate ajuta cnv ?smile.gif

multumesc
topcad_sig
din cunostintele mele se face din autocolant (se prea poate ca in comert exista gata facut ce doresti)
Ai cerut niste detalii pentru autocolant, exista un autocolant folosit pentru masini, (oracal), dar problema este ca cea ce doresti tu se face pe un cutter plotter nicidecum manual. Daca vrei sa faci mai bn mergi la un atelier de prod publicitara (cei care fac panouri caprite) ca ei se ocupa si de "tatuaj" auto
Daca te intereseaza mai exact codul de la autocolant si furnizor mail me
moticsak
Se poate face si manual...
Cu creta... radmasa.gif
Dezavantajul e ca la prima ploaie/spalare se duce
Avantaj: a doua zi, il faci de alta culoare smile.gif
Maskatu
Evident ca nu gasesti la piese auto "set autocolant gordini 1300". Incearca la o firma care se ocupa de productie publicitara. Trebuie sa aiba autocolant alb (lucios sau mat). Le spui dimensiunile, le taie la plotter si gata, le lipesti. Sau daca te tine, poti sa le vopsesti. Ar arata frumos, daca ar fii ca cele din poza... daca e vreuna cu rugina peste tot.... mai mult strici aspectul.
games bond
Arata mult mai bine vopsite, dar ai foarte mult de munca. Mie mi-au trebuit doua zile cu tot cu izolat+vopsit, dar au iesit destul de bine.[attachmentid=1627575749]
eXtenSion
Daca ploua te muti in dreapta?smile.gif)
games bond
Nu prea inteleg intrebarea. Daca te referi la faptul ca are doar un stergator, stai linistit ca acum are doua
johny_s
autocolantul se beleste dupa un timp... zic eu, mai bine cu vopsea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.