Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un mare bou
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
UXE





si unul din ro mai vechi


vladrehau
ala din ro avea o viteza mult prea mare ca sa mai poata lua si curba aia..... blush.gif
aphophis
mi se pare mie sau acoperisul dodge-ului s-a facut cam usor pliabil?
Peruschi
Intr-adevar ala din SUA cam este un mare bou ... radmasa.gif

Dar cred ca in al 2lea video, soferul a scapat masina de sub control si nu a incercat sa faca drift controlat .... blink.gif
cosmin_2300
Celui din Romania i-a "fugit" spatele si a lovit bordura , bordura care l-a "aruncat" in stalp ... oricum , viteza MULT prea mare pt curba aia !!!
CGDBZ
Primul cu adevarat mare bou .
La al doilea nu vreau sa ma gandesc ce sar fi intamplat daca era cineva pe trotuar .
rino
nooo... eu cred ca ala care filma primul clip e un mare bou
eduardsebe
da ce maisna e aia din al doilea clip...cielo hatchback cumva?
ionut.tanase
Trebuie adimirat ... stalpul wink.gif . Rezistent nu gluma!
In opinia mea ambii soferi (bizoni) sunt praf!
Solon
Primul nu merge! sad.gif
driverx
La primul e tare simplu. Una bucata idiot care se crede smecher dar nu stie sa tina o masina. Baga talpi acolo, incepe sa mearga cu cooru usor spre stanga, la un moment dat cauciucurile incep sa aiba aderenta din nou, fix cand nu mai accelera asa tare (asa mi se pare) si totodata tipul a corectat mai tare din volan. Rotile din spate au prins aderenta, el inca mai "corecta" din directie, nu s-a prins ca curul incepe sa aiba o traiectorie OK si l-a luat prin surprindere. D'aia masina a luat-o la stanga.

Caz clasic de habarnist cu figuri in cap.
b76bgaarh
&feature=fvsr

se intampla si la case mai mari...james may.... pe la minutul 1:45
j.d
Accidentul din clipul 2 poate fi oricand reclama "without ESP".
driverx
QUOTE(b76bgaarh @ 2 Oct 2009, 15:56)
....

se intampla si la case mai mari...james may.... pe la minutul 1:45
*



Eu nu cred ca ala cu pick-up-ul ala rosu' si-a inscenat sa ajunga cu rotile in sus... biggrin.gif
adi_ar
da, daca ESP=brain! icon_mrgreen.gif
Merced
De parca-l stiati pe James May vreun mare sofer in viata. tongue.gif
Solon
Si oricum nu se comapara cu ala care intra in stalp! May a intrat pe coclauri! Big deal!
UXE
A l e x
"se intampla si la case mai mari...james may.... pe la minutul 1:45"

Top Gear e regizat in proportie de 90%... Chiar si ei o fac pe soferii prosti mai mult decat sunt... Oamenii, desi nu se compara cu pilotii profesionisti, totusi conduc zilnic, orice masina, nu ii mai considerati voi atat de prosti, in esenta sunt mult peste voi, chiar si James May.

Acel "accident" a lui May e cam ciudat. Au camere peste tot, dar nu am vazut filmarea cum a iesit de pe sosea... Doar mult praf si masina "parcata" acolo. Oare de ce? Sigur ar fi prins una din multiplele camere de pe acolo exact momentul "accidentului," nu?

Acum nu ca-mi pasa mie prea mult, dar nu mai luati tot ce vedeti la Top Gear drept litera de lege. E divertisment, nu jurnalism obiectiv wink.gif

Cat despre ESP, te ajuta mult, dar daca esti un sofer responsabil si iti cunosti masina, greu de crezut ca patesti astfel de faze...
UXE
http://libertatea.ro/stire/video-ia-te-uit...eai-276478.html


de ce nu ma mira...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.