Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan VAN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
Marian66
Salut! imi cer scuze daca s-a mai intrebat prin alta parte, dar n-am avut noroc cu search-ul.
Intrebarea este pentru cine stie sigur, eventual chiar are asa ceva: logan van este autoturism sau autoutilitara in talon?
adiya
smile.gif
Ia-ti gandu' de la taxe mici. E autoutilitara.
Marian66
pentru rabla ma intereseaza, ca stiu ca la rabla 2 se dadea numai pt autoturisme. stii sigur, ai vazut scris in talon?
BZN
Este sigur , oricum programul rabla s-a extins si asupra autoutilitarelor usoare.
fixxxer
Autoutilitara este in talon. Si nici macar Logan nu scrie pe acolo. Dacia Van. Acum am fost curios si m-am uitat in el
Marian66
tare asta cu Dacia VAN. multumesc pt raspunsuri, o sa ma duc maine la dacia la marcu's ca sunt chiar langa mine si sa vad cum sta treaba exact si cu rabla si cu bonuletzul vietii smile.gif
fixxxer, ce motor ai pe ea? ca nu stiu daca merita diferenta dintr 1.4 si 1.6 (nu merg asa de mult cat sa merite motorina)
galeo
Van nu e in programul rabla sau cel putin nu era anul trecut, pentru ca am vrut si eu sa-mi iau, asa ca mi-am luat pana la urma mcv si nu regret, pentru ca de multe ori car marfa, rabatand banchetele din spate si obtin un spatiu imens de depozitare,si pot folosi si cele 5 locuri pentru pasageri

7 Oct 2009, 04:31:
motorul de 1.4 mi se pare cam mic pentru gabaritul van-ului ,mai ales daca il incarci
adiya
QUOTE(Marian66 @ 5 Oct 2009, 21:50)
(...) ca nu stiu daca merita diferenta dintr 1.4 si 1.6 (nu merg asa de mult cat sa merite motorina)
*


Nici sa nu te gandesti la 1.4 daca vrei sa si cari ceva cu el.
AR-18-MOS
La Logan VAN, cel mai bine iesi cu motorul dCi. Ai un cuplu destul de bunicel, si un consum redus.
Marian66
pentru cine isi mai pune problema: logan van este autoutilitara, dar se poate cumpara prin programul rabla. doar pe persoana fizica, momentan.
am fost la dealer si am observat ca diferenta dintre 1.4 si 1.6 e de 400 de euro, deci o sa iau 1.6. merg in jur de 400km pe luna cu ea, nu merita diferenta pt diesel, prefer sa imi pun AC.
V a L y O
La km astia, mai bine te orientezi spre un MCV. Plus ca si taxele sunt mai mici.
fixxxer
Am exact acelasi motor ca la berlina 1.6 8v. Am fugit de dci-uri tocmai datorita daciaclub.ro icon_mrgreen.gif . Merge si 1.4 daca nu pui mult pe ea dar recomand 1.6. Nici masina nu e chiar usoara si daca te mai si calicesti sa pui vreo tona pe ea (cu toate ca nu e recomandat dar e incercat smile.gif ) s-ar putea sa ti se lungeasca drumurile.
Marian66
am dat comanda miercuri si am si platit avansul. am luat prin remat, si din cauza ca trebuie sa fie dosarul gata pana pe 15 noiembrie (masina iesita din fabricatie plus masina veche casata si radiata), a trebuit sa ma limitez la ce aveau pe stoc. am prins un van pe benzina, alb, aer cond, pack electric si covor protectie planseu (ce o mai fi si asta nu stiu), DAR ... 1.4. undeva cam vineri ar trebui sa o si primesc, o sa va zic cum merge mai incolo, dupa ce o si rodez. mare balamuc nu o sa fie, pt ca imi faceam treaba intr'o vreme cu un break ... smile.gif)
fixxxer
Isi scoate ea banii smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.