Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: suport motor de sub masina
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
valerica1
am o nelamurire
un mecanic mi-a spus ca la un anumit nr de km 60 -70 mii se schimba si acest suport motor, mie nimeni nu mi-a mentionat asta desi am fost la multe service-uri cu revizii, schimbari de piese etc

e adevarat ca se schimba asta? , precizez ca nuam avut accident cu implicare directa la acest suport
IRONICK
invata si tu sa atasezi jpg-uri
EUGEN2008
il schimbi doar daca e cazul , daca se fisureaza insertia de cauciuc care amortizeza vibratiile . La un soc puternic poate ceda dar nu e o piesa de uzura sa se schimbe la intrvale regulate
fullfit46
Iti place raspunsul dat de "ironick" ?....se numeste raspuns de om plictisit..
IRONICK
Prostul nu reuseste niciodata sa isi depaseasca starea ca nu poate. Nu are capacitatea necesara si nici spiritul de observatie. Pana acum valerica1 a atasat numai poze in format bmp, unele le-a editat klaus ca sa le putem si noi vedea normal.

valerica1, bieleta anti-rasturnare nu se schimba decat daca se constata socuri, trepidatii, etc la motor. Cum pana acum tu mai mult ca sigur nu ai simtit asa ceva, nu trebuie schimbata.
valerica1
am franat o data brusc si pana la oprire si parca mi sa parut ca masina vibra mai tare ca de obicei
pe urma zic ca si-a revenit
nu stiu ce sa cred
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.