Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare despre franaservo
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Ahazek
Salut!sunt nou la acest forum. Am o intrebare. Am cumparat o dacie 1310 din 1982, si acum trebuie sa-l duc la verificare tehnica. Problema este ca nu stiu sigur ca la acest model sunt servofrana sau fara servo, ca eu am cu servo si daca modelul acesta in mod normal este fara servo atunci nu trec la verificare sigur. Va multumesc pentru ajutor!!!! smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
vladut88
duo asa cum e ca daca mergi fara srvo te respinge din cauza ca ei nu au detector de masurarea fortelor de apasare pe pedala de exemplu dacia 1100 nu a avut din constructie servo frana si ei te resping la itp
baranga
eu am facut verificarea la o dacie din 85 si mi-a zis de acolo ca la daciile pana in 84 nu au avut servo;mi-a facut si la asta cu un dispozitiv ce il lega pe picior si apasa pe frana cu el;asta dupa cateva minute pana l-am convins ca asa e din fabrica..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.