Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Incalzire scaun si alte dotari Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
bogdan_cc
Salut, pentru cine este interesat de incalzire in scaune .
VAND SI MONTEZ o incalzire in scaune care se foloseste pentru logan ( doar pentru cele exportate in tarile nordice se pun ) se poate montata in doua ore fara sa mi-se dea scaunele jos de pe masina ,incalzirea in scaun se pune intre husa si buretele scaunului, firele au fost legate de tabloul de sigurante al masinii .
Se desfac doar husele de pe scaun fara sa le dea jos de pe scaune ,butoanele sunt pe doua trepte de incalzire si au fost montate in consola centrala a masinii, incalzirea in scaune acopera toata partea de pe sezut si spatarul pana unde vin bagate tetierele .Scaunele arata la fel si nu se observa nimic schimbat.
COSTURI : 120 RON kit de incalzire + 20 RON BUTOANELE
MANOPERA :150 RON
Poze nu am facut dar pot sa fac si le trimit pe e-mail este la fel cu kit-ul de incalzire in scaune WAECO Magic heat MSH-50 .Pentru cei interesati ma pot contacta pe e-mail: ged_ayy@yahoo.co.uk
bogdan_cc
Pot monta toate tipurile de dotari optionale pentru logan :

- OGLINZI ELECTRICE- 150 RON
- GEAMURI ELECTRICE -250 RON
- INCHIDERE CENTRALA CU CHEIE ORIGINALA +UCH SCHIMBAT -250 RON
- AIRBAG PASAGER FUNCTINAL- 200 RON
- Pot oferi service soft pentru toate masinile din grupul renault-nissan
- PIESE NOI SI SH
whitecar
Poate spui de unde esti sau ce regiune a tarii acoperi cu serviciile oferite .
Eventual un nr. de telefon sau o adresa de email unde poti fi contactat .
Bacu
de unde esti? poti sa faci o poza cu butoanele? au intr-adevar 2 trepte de incalzire?
bogdan_cc
Sunt din arges,mioveni si lucrez la dacia ,sunt pe doua trepte sa poti incalzi scaunul destul de repede sau sa-l ti constant , dar sunt butoane si cu o singura treapta adica incalzire constanta.
aur
Butoanele cu 2 trepte sunt cele "rotunde" fara bec?
CriSTI68
ceva poze? butoanele sunt cele care vin puse pe scaun ?
alinushy
QUOTE(bogdan_cc @ 23 Oct 2009, 12:48)
....Poze nu am facut dar pot sa fac si le trimit pe e-mail este la fel cu kit-ul de incalzire in scaune WAECO Magic heat MSH-50 .Pentru cei interesati ma pot contacta pe e-mail: ged_ayy@yahoo.co.uk
*


adica astea ?
IRONICK
QUOTE(bogdan_cc @ 23 Oct 2009, 12:48)
VAND SI MONTEZ o incalzire in scaune care se foloseste pentru logan ( doar pentru cele exportate in tarile nordice se pun )
QUOTE(bogdan_cc @ 23 Oct 2009, 12:48)
Poze nu am facut dar pot sa fac si le trimit pe e-mail este la fel cu kit-ul de incalzire in scaune WAECO Magic heat MSH-5
Pana la urma sunt originale sau after-market?

DanCVA
Nu sunt originale. Cautati pe google si o sa gasiti un pret in jur de 300 lei.
Pe Megane cred ca e destul de dificil de montat , pentru ca in mod normal pe sezut trebuie facute niste crestaturi in elementele de incalzire pentru a se monta clemele de pe mijlocul tapiteriei.
bogdan_cc
Gasiti atasate pozele pentru incalzirea in scaune , si o sa observati ca pe eticheta se specifica tipul de masina ,, renault x90,, -x90 este numele de prototip pentru logan pentru cei care stiu , acum puteti sa va spuneti opiniile de spre incalzirea in scaune daca sunt sau nu after-market. Pe google se gasesc doar sa fie de vanzare nu sa le si monteze careva. Trebuie sa stiti ca incalzirea in scaune consuma ceva amperi cam 5 amperi pe scaun si daca nu sunt puse cu releu si mai ales cand se foloseste treapta incalzire rapida se pot arde butoanele de aceea se folosesc in mare majoritate butoane cu o singura treapta. Aceasta incalzire are si termostat atunci cand ajunge la o temperatura mai mare se opresc singure.
alinushy
ai 2 versiuni de esantioane, de cand sunt? sunt din faza de prototip cumva?


LE: am vazut dupaia 2004, thnks
bogdan_cc
Nu stiu sa-ti dau mai multe informatii eu am achizitionat 10 kit-uri de acest gen si mai am 5 , persoana de la care le-am luat are magazin de piese auto nu stiu de cand stau pe-acolo. Versiunile la care v-am facut poze sunt sezut scaun si spatar probabil de aceea au serii diferite . Singura problema care o am sunt butoanele ca nu mai am pentru toate kit-urile, dar poate se mai gasesc la alte magazine din oras.
DanCVA
Am inteles. Ai folosit produsul WAECO Magic heat MSH-50 ca exemplu.
Incalzirile pe care le propui tu sunt model 2004. Sunt tot pentru Logan, dar incalzirea in spatar urca mai mult decat la cele vandute de liviu27 si alinushy, acoperind mai mult scaunul.

Mai am o nelamurire. Spui ca sunt si cu 2 trepte de incalzire. Sincer nu-mi dau seama cum. Rezistentele de sezut se leaga in serie cu cele de spatar, folosind un singur termostat.
O a doua treapta de incalzire ar presupune legarea in paralel a rezistentei de sezut cu cea de spatar, dar astfel lipseste un termostat care se poate inlocui cu un releu. In acest caz incalzirea ar fi mai rapida, dar temperatura la care se ajunge ar fi aceeasi.
Deci nu vad rostul celei de-a doua trepte de incalzire.
bogdan_cc
Am cumparat 10 kit-uri de incalzire in scaune de la un magazin de la noi erau ultimele ,deci nu stiu de cand stau acolo , am montat pana acum 5 pe diferite masini, opel astra clasic, logan ,cielo.
Butoanele au fost o problema am avut si cu 2 sau patru trepte dar si cu o singura treapta de incalzire .De incalzit se incalzesc la fel toate (cele cu trepte in fuctie de treapta selectata )nici una nu o sa se incalzeasca mai mult deorece au un termostat mic ce impiedica supraincalzirea lor. Butoanele cu trepte sunt rotunde la fel ca cel de luminozitate bord le poti aplica oriunde doreste clientul .Firele la mufa pentru butoane este de 10 cm , deci ar fi cam obligatoriu sa fie montate pe scaun dar pot fi montatae si pe consola centrala.
Pentru probleme de soft ma pot deplasa in judetul arges sau in judetele limitrofe contra cost dupa rezolvarea problemei .
Pentru mai multe detalii ma puteti contacta pe adresa de e-mail : ged_ayy@yahoo.co.uk


26 Oct 2009, 13:18:
Diferenta de serii este ca unul este spatarul si altul este sezutul .Kitul din imaginile postate este pus pe un scaun de vw passat, pozele nu sunt chiar atat de reusite.
Consider ca pret calitate kitul este ok problema este ca nu o sa-l vand decat montat pe masina clientului si in nici un caz pe bucati sau fara montaj.


26 Oct 2009, 13:26:
Problema la butoane este aceea ca fiecare client cu kitul sau daca vrea cu mai multe trepete ok daca vrea cu una ok e acelasi pret , caldura este degajata la putere maxima la fel , o sa fac poze si cu termostatul de pe ele si o sa le postez.Releu se pune oricum ca sa nu se arda butoanele (supraincalzeasca) Spatarul si sezutul sunt legate prin mufe iar termostatul il vedeti incercuit.
aur
Poza cu butoanele, te rog, face cat o mie de expicatii!
Bacu
salut,

eu mi-am montat un astfel de set, insa doar cu 1 treapta de incalzire. sincer mi se pare cam mare temperatura de incalzire, m-ar interesa sa am 2 trepte. daca cumpar doar butoanele de la tine as putea sa am 2 trepte?

multumesc.
DanCVA
Temperatura pana la care se incalzesc ramane aceeasi. Ca sa obtii o temperatura mai mica trebuie schimbat termostatul.
Bacu
pai nu, ma gandeam ca la treapta maxima se incalzeste pana la temperatura pe care o am acum, iar la treapta intermediara undeva la o temperatura mai mica...
DanCVA
Butoanele cu mai multe trepte modifica rampa de crestere a temperaturii. Adica se incalzeste mai repede sau mai incet, dar temperatura finala ramane aceeasi.
Daca te arde opresti din buton. biggrin.gif
Bacu
aha... merci dane. tu ti le-ai montat?
DanCVA
N-am avut timp.
RenaultR27
Salut, mai ai kit incalzire scaune pentru logan? ai cumva si carenajele pentru scaun cu reglaj pe inaltime? Daca da la ce pret sunt toate. Multumesc.
FlorinBM
Salut!
Daca mai e valabil anuntul te rog sa-mi spui cum te contactez.
Multumesc.
mdi_pro
mai e valabil?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.