Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: windows mobile
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
skija
aduc in discutie urmatoare problema...

se da: htc touch diamond, win mobile 6.1, mail custom (de la munca)
se cere: setarea outlookului pe mobil.

nu gasesc nimic pe google...


nota: telefonul are 2 solutii de mail: outlook si inca un client... ma intereseaza outlookul...
Alydor
pe htc hd merge configurarea fara nici o problema... atat cu rom-ul original cat si cu cele custom made, respectiv versiunile 6.5. Si ce e mai misto e ca merge configurat pe celalalt client de mail de pe mobil inclusiv yahoo.com


Suma respectelor, Alydor
skija
de mers sunt convins ca merge.. da' cum il configurez???
Alydor
eu nu am intampinat probleme in configurarea outlook pe mobil... user, parola, pop3, next, server, next...


Suma respectelor, Alydor
koldun
WM Guide (pdf moka) wink.gif



user posted image
Mr_Devil83
stie cineva cum pot pune si eu un windows mobile 5 sau 6 pe un 4.2 antic? Pe un pocket pc, nu pe telefon mobil de asta de fitze.
C@talin
a naibi htc am ramas si io blink.gif cand am vazut ca sa conectat cu outlook la yahoo.acolo unde ar trebui sa platesti .
C a t a l i n
Nu-i nevoie sa platesti nimic pentru acces pop3 pe yahoo mail, de pe PC sau PDA... Tot ce trebuie e sa schimbi regiunea pe Asia in setarile contului... Yahoo Mail Plus e doar pentru ce ce nu stiu sa caute... smile.gif
DragosP
QUOTE(Mr_Devil83 @ 23 Mar 2010, 14:00)
stie cineva cum pot pune si eu un windows mobile 5 sau 6 pe un 4.2 antic? Pe un pocket pc, nu pe telefon mobil de asta de fitze.
*


Pâi dacă nu găsești la producător, cam slabe speranțe. Doar pe forumurile dedicate (dacă există) ale divaisului. WIN mobile nu-i ca furăciunile pentru computadoare: bagi dvd-ul și gata. E adaptat de producător împreună cu Micro$oft divaisului cu pricina.
Marty
As vrea sa va comunic ceva: Blecberi rulz!
alexia_87
de sters
Markos
QUOTE(Marty @ 23 Mar 2010, 15:28)
As vrea sa va comunic ceva: Blecberi rulz!
*



QUOTE(alexia_87 @ 23 Mar 2010, 15:39)
de sters
*



la popo? sleep.gif
C@talin
nu bre e chiar bun 04.gif
Alydor
sincer nu ma extaziat asa tare bby... se misca frumos, dar din pacate ere nevoie el de pachetele lui speciale pentru net.... care nu-s tocmai ieftine... La fel de bine se misca si un Symbian, un WM6.5 sau un Android...


Suma respectelor, Alydor
bygy007
revin si eu cu o mare problema , m-a mincat pe undeva cred ca din greseala sa criptez cardul ce la tel si nu mai vad unele lucruri , cum ar fi muzica si pozele si inca citeva file inclusiv fisierele Backup , am win mobile 6.1 poate ma ajuta si pe mine cineva , evenrtual unele detalii pe PM

asa arata fisierele
skija
mi-am instalat azi MARKETPLACE pe WM 6.1... interesant.. e la fel ca ce de la android, cu diverse aplicatii moca..
driverx
Acuma ca mi-am luat si eu un HD2 m-am uitat pe marketplace. Salbut. Putine appz.

Inca ma gandesc daca trebuie sa imi para rau ca n-am luat Desire....
skija
pai sa-ti para... e MUULT peste... la toate capitolele...
Alydor
da' cine te pune sa iei de pe marketplace? vezi pe google ca sunt aplicatii garla...


Suma respectelor, Alydor
skija
astea pe market se presupune ca au trecut testele de buging si virus... se presupune ca-s OK.. dar fiind windows.. nimic nu e ok.. tongue.gif
DragosP
QUOTE(driverx @ 16 Jul 2010, 14:14)
Inca ma gandesc daca trebuie sa imi para rau ca n-am luat Desire....
*


Să-ți pară, taman ce mi-a sosit mie Desire-ul. smile.gif
C@talin
hua numai voi sa aveti jucarii dastea sad.gif

17 Jul 2010, 18:07:
QUOTE(Alydor @ 6 Apr 2010, 23:44)
sincer nu ma extaziat asa tare bby... se misca frumos, dar din pacate ere nevoie el de pachetele lui speciale pentru net.... care nu-s tocmai ieftine... La fel de bine se misca si un Symbian, un WM6.5 sau un Android...
Suma respectelor, Alydor
*




da ce bre daca am BB cu cosmote nu stie sa aiba net pe WIfi ? happy.gif
Alydor
eu vorbesc de push-email... ideea pentru care a fost inventat de fapt BBY. Ca poti sa te dai pe net cu el daca stii sa il configurezi cum trebuie si daca ai service-book-urile.

Suma respectelor, Alydor
C@talin
tongue.gif push mayle nepush mail e ceva nou. sunt satul detoate copiile de e71-e72 cu servicii BB .

idea era ca BB face doar telefone si suint buni in asta.nu ca nokia care face tot felu de jucarii demente. 04.gif laugh.gif pe mine cel putin mau plictisit tare.baietii de la nokia.
Alydor
e ceva nou pentru tine... tongue.gif Nu te pune nimeni sa iei copie made in china pentru E71/72 xxx. Ideea era sa folosesti netul de pe telefonul mobil prin cartela sim, respectiv prin serviciul operatorului. Nu prin wireless...


Suma respectelor, Alydor
Marius97fer
Mi-am luat si eu un SE Xperia X1 second hand. Are pe el un sistem de operare dubios biggrin.gif, nu merg panelurile, butonul dedicat pentru camera, mai multe...

Ideea e ca vreau sa instalez un WM 6.1 sau 6.5 ca am auzit ca e mai bun. Problema e ca sunt cam noob in chestii din astea, si as vrea niste sfaturi, sau directii ce le pot urma.

Multumesc.
DragosP
Caută vreun forum de discuții despre el, uite de ex aici. Și citește. Te prinzi tu până la urmă dacă merge, merită și te descurci.
koldun
Aici gasesti tot ce-ti trebuie.
Marius97fer
mersi fain deocamdata. sper sa ma descurc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.