Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tamponare usoara+"fuga de la locul accidentului"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
Pages: 1, 2
DrGdRg
Este prima data cand postez si sper sa ma ajutati in dilema mea. In urma cu o saptamana am fost la tara pt un anumit motiv cu masina lui taica-miu, seara mi-a lasat-o ca sa merg la discoteca... in fine. Am luat niste fete si am plecat la discoteca ... cand o dacie din fata mea semnalizeaza dreapta fix cand a facut virajul ... eu am reusit sa o ocolesc insa cred ca i-am atins/zburat oglinda. Tinem minte ca asta s-a aintamplat cu in jur de 10 zile in urma si abea azi primesc o "invitatie" la politie. Eu stiu ca in 24 sau 48 de ore se face reclamatia dar nu stiu exact in cat timp se primeste... acuma nu stiu ce sa fac ... sau mai bine zis la ce sa ma astept maine. Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine. Multumesc anticipat !
BZN
Nu mai conteaza cum s-a produs accidentul, daca ai stiut ca l-ai lovit trebuia sa opresti. Este foarte importanta si reactia celui acrosat, el a oprit, s-a luat dupa tine, era noapte? Tu ai urme pe masina cauzate de impactul cu oglinda? Oricum e greu de dovedit, cel mai bine dai de pagubit si rezolvati amiabil problema. Daca recunosti ca ai stiut ca l-ai acrosat si nu te-ai prezentat in termen la politie e cam nasol. Dar vad ca nu stii sigur. rolleyes.gif
DrGdRg
Era noapte, eram la tara, mi-a facut semn cu farurile ... dar sincer imi era putin frica , daca erau vreo 3 tarani pusi pe scandal? ... imi luam o mama de bataie ... si nu, nu am nicio urma pe oglinda mea doar o ciupitura minuscula de vopsea. Acuma ce ma paste ? amenda ... suspendare ? Ce ma surprinde pe mine e ca abea peste 10 zile am primit in posta "invitatia" ...
BZN
Ciupitura aia e de ajuns sa-ti faca probleme. In loc sa te gandesti de ce a venit asa tarziu( eu zic ca repede) invitatia, mai bine vezi cum te impaci cu "victima" , e necesar acest lucru si moral. Si, poate aveai muzica data la maxim si nu ti-ai dat seama de impact. Sper ca ai inteles wink.gif , oricum despagubeste omul ca sa nu iti faci si mai mari probleme, e in interesul tau sa linistesti apele. Sper ca si politia sa se multumeasca cu atat pt ca nici lor nu prea le place sa lucreze la cazuri complicate , daca nu e absolut necesar.
DrGdRg
pai in tocmai ... aveam muzica data tare si sincer am simtit impactul ca si pe o groapa ... nici nu am bagat de seama ca l-am lovit pana nu mi-a facut din faruri ... oricum am um alibi plauzibil si suficient de bun ca sa ma scoate din necaz ... dar poate fi vorba de vreo complicatie? pt ca masina e pe numele lu tata si citatia a venit pe numele lui adica ... eu stiu :|
rtBK
sa fim seriosi o ciupitura sa ii faca probleme smile.gif. Aia ar putea fi de oriunde. Daca nu ai oglinda rupta, bara sparta, tabla infundata ce naiba sa zica politistu?

eu nu prea am inteles povestea ta, el a vrut sa faca dreapta brusc tu l-ai evitat si totusi i-ai atins oglinda. Cum vine asta ?
BZN
QUOTE(DrGdRg @ 3 Nov 2009, 19:54)
p... oricum am um alibi plauzibil si suficient de bun ca sa ma scoate din necaz .
*


N-ai inteles nimic, n-ai niciun alibi. mad.gif Daca pleci pe ideea asta pierzi clar.
La cea de a doua problema nu stiu sa-ti raspund, tatal tau ce zice? Sper ca l-ai informat corect si sincer.
DrGdRg
Deci ... in cel mai bun caz ii dau omului bani pt oglinda si ceva pt efortul lui... iar in cel mai rau caz ? :|

3 Nov 2009, 20:03:
Nu prea l-am informat nici corect nici sincer dar ii zic maine pe drum ce s-a intamplat k nu sunt prost sa merg asa de nebun cu el fara sa stie ce s-a intamplat ...
rtBK
Deobicei fuga de la locul accidentului, acum sa ma corecteze cineva daca gresesc, in cel mai rau caz se termina cu proces penal. Tu poate erai beat/drogat si nu aveai ce cauta la volan... sau poate chiar nu erai tu la volan si trebuie sa se afle adevarul.

Totusi explica cum i-ai atins oglinda
DrGdRg
Pai el a semnalizat si a franat in acelasi timp inainte cu cativa metri de viraj si eu l-am depasit... adica nu a apucat sa traga de volan dreapta.

3 Nov 2009, 20:06:
Nu am fost nici beat, nici drogat, nu stiu daca aveam 70 posibil mai putin. Si chiar daca eram nu poate sa demonstreze asta dupa 10 zile .
rtBK
Parerea mea,

Te duci la politie vezi ce au de spus si tu le povestesti exact cum s-a intamplat. Mai ales ca e vorba de pagube materiale... in orice caz schimba destinatia...ca daca le spui ca te duceai la discoteca deja arata putin mai rau smile.gif. Spui ca nu ti-ai dat seama ca ai atins oglinda celuilalt si nu lasa pe nimeni sa iti bage vorbe in gura...
DrGdRg
Pai faza e ca eu nici nu mi-am dat seama pe loc ... muzica data tare etc. Pana azi stateam in dubii ... nu eram sigur ... acuma is sigur si sper sa o rezolv cu proprietarul.
rtBK
Sti cine e? Tot de la politie o sa afli. Gandeste-te ca tu ai o ciupitura... eu pe oglinzile de pe clio am 3 dare de culori diferite care habar nu am de unde sunt. Pe logan nu mai zic.. as intra la inchisoare pe viata smile.gif... Ce sa fac? sa stau sa revopsesc in fiecare luna, fiecare lovitura gasita in parcare?
DrGdRg
Mai astept sfaturi ... o oglinda de dacia 1310 cam cat costa ?
Madriann
QUOTE(rtBK @ 3 Nov 2009, 21:04)
Deobicei fuga de la locul accidentului, acum sa ma corecteze cineva daca gresesc, in cel mai rau caz se termina cu proces penal.
*


Iar in cel mai bun (de fapt, cel mai des intalnit), 4-5 puncte amenda.
DrGdRg
Dupa cum stiu ... asta nu e considerata fuga de la locul accidentului de aia am pus in ghilimele. Deoarece nu a existat accident , si se pedepseste penal doar daca au fost victime(dupa cum stiu eu) sa ma corectati daca gresesc ...

3 Nov 2009, 21:09:
O sa postez maine la ce rezultat ajung...
rtBK
Cum sa nu se considere fuga de la locul accidentului. Tu daca erai beat ranga si loveai orice, chiar si un gard politia iti deschidea proces penal chit ca era fara victime. cam asa se pune problema.
BZN

@rtBK,
Nici chiar asa, ai la dispozitie 24 de ore sa declari un astfel de eveniment timp in care se duc toate urmele de alcool. Nu era obligat( legal) sa opreasca atunci ci sa se incadreze in cele 24 de ore pentru declararea evenimentului. Ce fuga de la locul accidentului in acest caz ( fara victime)?
Si, legat de cele trei zgarieturi de culori diferite pe oglinzi, nu esti obligat sa le vopsesti, esti insa constrans de lege sa le declari.
bogdan_bok
la genul asta de evenimente este necesar sa te prezinti in 48 de ore de la data evenimentului sa dai o declaratie lu nenea politistu, in caz contrar, la depasirea acestui termen se dispune suspendarea permisului de conducere pe o perioada de 30 de zile de la expirarea dovezii, care dpvada se da cu drept de circulatie si pe 15 zile, si cu amenda de 240 lei(120 lei in 48 de ore)

asta daca recunosti, si daca nu recunosti tre sa te tii tare pe pozitie, dar e posibil sa pierzi, ca daca nenea cu dacia era cu "vreo 3 tarani pusi pe scandal", aia pot veni ca martori si atunci poti avea surpriza unui dosar penal pt. declaratie mincinoasa, cu proces si tot meniu....

asa ca pe moment asta e, dar pe viitor, cand te urci la volan, sa iti asumi in totalitate ceea ce faci ca acu stai fara permis 30 de zile, dar data viitoare poti sa stai cu niste flori pe piept si sa plinga ai tai ca ti-au dat masina sa-ti ducu pipitele la "discobal" la tara
Marian66
nu mai speriati omul, nu e fuga de la locul accidentului! legea nici nu spune ca trebuie sa opresti, spune sa te prezinti la politie in termenul legal ca sa declari accidentul, BZN are dreptate. ca e mai bine sa opresti, sa vorbesti intai cu omul, e altceva.

cel mai bine, te duci la politie, o sa te confrune cu respectivu, spui ca te-ai speriat ca erau multi in masina, iti ceri scuze si rezolvi pe cale amiabila (adica cu formular, direct la asigurari). acum, in functie de ce acte a facut politistul (ti-a trimis si proces verbal, sau doar chemare?), poate scapi de amenda si suspendare ...
oricum, o mare prostie ai facut pt o amarata de oglinda
BZN
QUOTE(DrGdRg @ 3 Nov 2009, 19:26)
... cand o dacie din fata mea semnalizeaza dreapta fix cand a facut virajul ... eu am reusit sa o ocolesc ...
*


E si asta o problema, cum ai reusit sa-l ocolesti? Chiar nu stiu cum o sa faci schita la politie, ca la tara nu cred ca sunt doua benzi pe sens, sau ai luat-o prin sant? Bine, exista si posibilitatea ca cel lovit sa se inscrie in viraj la dreapta de pe banda din stanga, am vazut multi astfel de soferi care parca conduc combina Gloria...
Supapa_jR
smile.gif) doamne ce sfatosi sunteti unii...pana acu trebuia sa am vreo 35 de dosare penale pt fuga de la locul accidentului daca erati voi politisti...legea zice clar ... fara atingere nu exista accident...exista vreo dovada ca el a lovit un cenzurat de oglinda? eu in locul lui ziceam ca e ala chitros si s-a sucarit ca l-am depasit...nu altceva...si ca vrea sa profite sa-si ia oglinda la cazan...ce panicati omu degeaba...
kaspersky
QUOTE(DrGdRg @ 3 Nov 2009, 19:26)
cand o dacie din fata mea semnalizeaza dreapta fix cand a facut virajul ... eu am reusit sa o ocolesc insa cred ca i-am atins/zburat oglinda. Tinem minte ca asta s-a aintamplat cu in jur de 10 zile in urma si abea azi primesc o "invitatie" la politie. Eu stiu ca in 24 sau 48 de ore se face reclamatia dar nu stiu exact in cat timp se primeste
*


radmasa.gif
1. chestie de 2 lei vechi: auto XXXX din fata da semnalizeaza dreapta si face dreapta, tu observi tirziu, incerci sa eviti dar acrosezi auto XXXX (daune oglinda stinga a auto XXXX), poti sa ai 20 de martori, n-ai respectat distanta regulamentara fata de auto XXXX, orice politist te prinde la faza asta radmasa.gif
2. din cauza sunetului din interior n-ai habar daca ca i-ai luat oglinda lu' XXXX sau nu
3. te plingi ca ab"e"a acum primesti reclamatie "dupa 10 zile" de la politie

din experienta mea, preventiv, avind in vedere ca am fost lovit de un auto de care nimeni nu a mai reusit sa-i dea de urma (desi a fost dat in urmarire) si reparatiile au fost suportate pe casco (caci, normal, a sters-o pina am apucat eu sa redevin constient dupa accident), prima si prima mea grija ar fi sa-l fac pe celalalt sa fie in imposibilitatea de a parasi locul accidentului si dupa aia mai discutam (vorba aia, ca barbati ce merem la discoteca). Deci daca mai ai o urma de bun simt, plateste-i la ala oglinda!

4 Nov 2009, 01:37:
QUOTE(Supapa_jR @ 4 Nov 2009, 01:00)
smile.gif) doamne ce sfatosi sunteti unii...pana acu trebuia sa am vreo 35 de dosare penale pt fuga de la locul accidentului daca erati voi politisti...legea zice clar ... fara atingere nu exista accident...exista vreo dovada ca el a lovit un cenzurat de oglinda? eu in locul lui ziceam ca e ala chitros si s-a sucarit ca l-am depasit...nu altceva...si ca vrea sa profite sa-si ia oglinda la cazan...ce panicati omu degeaba...
*


radmasa.gif radmasa.gif
ce simplu e radmasa.gif radmasa.gif (in conceptia unora)
acum vreo citiva ani, numai ce-mi luasem solenza si coboram pe turzii in jos (CJ) pe banda 1. o autoutilitara peugeot era pe banda 2, eu eram cu botul solnitzei undeva in fata rotilor din spate a peugeotului, cind soferul ei a vrut sa treaca pe banda 1, eu ca sa evit impactul am tras dreapta de volan si am sarit peste bordura, daune: cauciuc + janta aliaj, am claxonat si a oprit si mister, care mi-a oferit 300.000 ROL (pt. cauciuc si janta), am zis sa si-i bage adinc undeva si ne intilnim in instanta smile.gif). culmea culmilor a fost la SPR, unde a ajuns si el si se agata exact de aceeasi chestie, ca n-a fost coliziune smile.gif). In declaratie am explicat cum s-a petrecut accidentul, nu e chestie de 2 lei sa iesi in decor pe Turzii in jos, politistul l-a dat vinovat in procesul verbal si i-s zis ca e norocos ca nu s-a ales cu vatamari fizice din partea mea. Am vrut sa-mi schimb janta si cauciucul pe casco dar baietii mi-au zis sa ma duc la RCA-ul aiuritului si s-a rezolvat toata treaba cu un telefon smile.gif.
VladSoare
QUOTE
Deobicei fuga de la locul accidentului, acum sa ma corecteze cineva daca gresesc, in cel mai rau caz se termina cu proces penal.

Numai dacă sînt victime. excl.gif
Acuma, fuga ca fuga, dar ce se întîmplă dacă pleci încet de la locul accidentului? Atunci mai e penal? biggrin.gif

QUOTE
Cum sa nu se considere fuga de la locul accidentului. Tu daca erai beat ranga si loveai orice, chiar si un gard politia iti deschidea proces penal chit ca era fara victime. cam asa se pune problema.

Crezi că dacă lovești un gard și nu te duci să declari, gata, te-au și băgat la zdup? biggrin.gif

QUOTE
ce simplu e  (in conceptia unora)
acum vreo citiva ani, numai ce-mi luasem solenza si coboram pe turzii in jos (CJ) pe banda 1. o autoutilitara peugeot era pe banda 2, eu eram cu botul solnitzei undeva in fata rotilor din spate a peugeotului, cind soferul ei a vrut sa treaca pe banda 1, eu ca sa evit impactul am tras dreapta de volan si am sarit peste bordura, daune: cauciuc + janta aliaj, am claxonat si a oprit si mister, care mi-a oferit 300.000 ROL (pt. cauciuc si janta), am zis sa si-i bage adinc undeva si ne intilnim in instanta ). culmea culmilor a fost la SPR, unde a ajuns si el si se agata exact de aceeasi chestie, ca n-a fost coliziune ). In declaratie am explicat cum s-a petrecut accidentul, nu e chestie de 2 lei sa iesi in decor pe Turzii in jos, politistul l-a dat vinovat in procesul verbal si i-s zis ca e norocos ca nu s-a ales cu vatamari fizice din partea mea. Am vrut sa-mi schimb janta si cauciucul pe casco dar baietii mi-au zis sa ma duc la RCA-ul aiuritului si s-a rezolvat toata treaba cu un telefon .

Ai avut noroc că a fost omul cinstit și a oprit, iar la poliție a recunoscut ce s-a întîmplat.
Dacă ar fi plecat mai departe și s-ar fi făcut niznai, nu i-ar fi putut face nimeni nimic.

QUOTE
prima si prima mea grija ar fi sa-l fac pe celalalt sa fie in imposibilitatea de a parasi locul accidentului

Ai grijă, că sechestrarea este o chestiune foarte gravă. Și penală. Dacă folosești forța ca să-l imobilizezi, poliția te va umfla pe tine, nu pe el, cu atît mai mult cu cît el nu încalcă legea (are dreptul legal de a pleca dacă nu sînt victime!)
DrGdRg
Erau 2 benzi pe sens ... nu e problema cu schita. dry.gif Mai incolo ma duc la politie ... si vad exact, eu ii zic adevarul k nu stiam pe moment daca i-am atins oglinda omului pt ca a mea nu are nimic, si din cauza muzicii nu am auzit nimic. Sper sa scap cu puncte si doar amenda ...
rtBK
nu spune de muzica... spune-i ca ai crezut ca e un greiere ceva...
DrGdRg
Le spun ca am crezut k am luat o groapa. Ca inteleg ca si muzica ma baga la belea.
rtBK
Nu te baga la belea, dar se interpreteaza muzica data tare = distractie = neatentie la volan
DrGdRg
Da, asa e :-).
aleksanders
incearca sa vb si sa spui ca doresti o constatare amiabila, lucru ce l-ai fi facut si atunci dar nu ai realizat ca l-ai atins intrucat a ta nu a avut nimic - si poate asa scapi si de amenda si de puncte- bafta
DrGdRg
Ms, la asta ma gandeam si eu ... imi recunosc vina desi nu stiam si incerc sa o rezolv cu omu' .. dar nu stiu daca se mai poate odata ce m-am chemat la politie.
sorin1983
Stii ce o sa ti se intample? Fix nimic! Am patit-o eu cu una care m-a sters in trafic... cand m-a vazut la militie cu dacia... ca daca nu e paguba peste 150 lei nu avem ce face... ca o fi ca o pati. Vezi-ti de viata ta ca o sa iti ia militia boii de la bicicleta, mai ales ca nu ai urme. Eventual te duci si vezi ce vor.
DrGdRg
Ms mult Sorin, chiar m-ai linistit. Paguba nu are cum sa fie peste 150 de lei ... sa fim seriosi cat valoreaza o oglinda de dacie ? Oricum ma duc sa vad ce vor ca citatia a venit pe numele lu' tata si intra el la probleme daca nu merg.
cj98czh
Asa mai nenicilor.... vine un bizon din asta... iti da una... iti rupe oglinda... o taie de acolo... ca deh este smecher si il tine.... si voi invatati-l cum sa scape.... ..... worship.gif

Sunt curios daca era masina unuia dintre voie.... tot asa gandeati?? este exact acelasi lucru cu aia care iti lovesc masina in parceare si o taie.... ca doar nu o sa-ti lase un numar de telefon la stergatoare.... ce este el prost???

Daca era un om in locul celui cu Dacia ?????.... te dai mare cu fetite in masina.... suporta si consecintele faptelor tale.... daca ai oute.... dar din cate am vazut nu le ai....
DrGdRg
Ma eu sincer nu eram sigur pana azi daca i-am avariat oglinda. Si oricum ii platesc oglinda omului orice ar fi. Poate o sa fii si tu intr-o situatie de genu' dc te gasesti vorbind? Nu cred ca tu ai mers regulamentar pana acuma si nu ai avut probleme in trafic.
rtBK
cj98czh, chiar nu esti corect. Sunt n topicuri pe forum care invata lumea cum sa fenteze legea si te-ai gasit tocmai de el sa te legi.

cj98czh
DrGdRg - Nu, nu am mers... dar daca s-a intamplat am suportat consecintele fi sigur de asta... si nu are cum sa nu ti se intample ceva in cateva sute de mii de km facuti pana acum..... asta trebuia sa faci si tu..... si cum spui ca nuerai sigur cand la inceputul povestii tale spui clar ca l-ai lovit.... nu o da la intors....

rtBK - la asta nic nu i s-a uscat cerneala pe permis si deja il invatati cum sa fenteze legea.... poate de aceea se respecta legile la noi asa cum respecta... pt. ca in loc sa ne asumam rapsunderea pt. ce am facut.... ne gandim cum este mai bine sa ne scoatem..... lasa-l pe ala cu oglinda rupta ca doar o sa-si puna alta, nu???


Eu cred asa... s-a dus domnisoru nostru la disco... cu fetite... muzica... figuri in cap... a fost neatent... l-a vazut pe ala tarziu... l-a lovit... si acuma incearca sa o dreaga ca sa nu afle taticul (oricum cei de la politie o sa scoate de la el in 2 timpi si 3 miscari tot)..... cam asa vad eu scenariul.... repet... te gandesti ca putea fi un om in locul Daciea si ca putea disparea tot la fel in ceata???? sunt n+1 cazuri de acest gen.... este exact ca si topicul celui care a baut de s-a facut muci ca a luat BAC-ul si dupa aceea ne scria cat de nesimtita este politia rutiera ca i-a luat permisul..... poate ca sunt putin dur.... dar trebuie sa ne civilizam odata... si daca pe astia miciii crestem asa.... nu avem nici o sansa de a schimba ceva....
aleksanders
in bucuresti daca nu lovesti zilnic o oglinda in trafic inseamna ca ai luat metroul..... eu am lovit n oglinzi ale unor masini parcate total aiurea pe stradute, am lovit oglinzi ale masinilor care erau in trafic, mi-am cerut scuze si am mers mai departe, mi-au fost lovite oglinzile de n ori si putini si-au cerut scuze - dar niciodata nu a fost nevoie sa merg la politie fiindca am capacul de la oglinda zgariat, iar daca oglinda vreodata o sa fie crapata, pana nu se crapa si capacul nici nu ma deplasez la asigurator pentru ca ma trimite clar la plimbare, dauna fiind mult prea mica ca sa deschida un dosar
Victoras2001
O sa te bata la politie ca la militie. O sa spui si pe cine n-ai lovit, nu numai pe cine ai lovit.
Pe un prieten, cand l-au luat doi handralai de aripi, l-au trantit p-un scaun si i-au zis "ia spune ma cum ai facut", si-a povestit toata viata-n 5 minute. Ca sa nu mai zic ca era nevinovat. radmasa.gif
Asa ca du-te cu perne la cur, sau macar 3-4 perechi de pantaloni pe tine, branturi groase si un prieten cu permis, ca tu n-o sa mai poti conduce. icon_mrgreen.gif
cj98czh
Victoras2001 - genial... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
bogdanmardare
Nevasta-mea a luat 3 puncte penalizare, 30 de zile suspendare permis si 240 lei amenda (120 platiti in 48 ore), pentru un incident pe care cealalta tipa implicata a insistat sa nu il declare la politie (era vorba de o urma de stergere pe partea neagra a spoilerului - neasigurare la mersul cu spatele). Ei, dar cealalta s-a sucit, a declarat accidentul si am primit proces verbal acasa la o saptamana (neprezentare in 24 de ore, imposibil de contactat, etc), desi reclamanta primise numar de telefon si date personale (nu a vrut si pace sa mearga la Politie, nu avea acte la ea, nici RCA nu a vrut). Posibil ca a sfatuit-o vreun "binevoitor" mai tarziu...
DrGdRg
cj98czh am cautat eu, am cerut eu metode prin care sa fraieresc politia ? NU La inceput nu eram sigur daca i-am lovit oglinda, ACUMA CA A VENIT CITATIE IS SIGUR ! Si ii zic si lu' taica-miu stai calm si tu nici nu ma cunosti, cum poti sa spui ca mergeam la figuri etc ? In fine ... va anunt eu azi ce s-a intamplat. Oricum o sa zic adevarul la politie pt ca nu am ce sa ascund.

4 Nov 2009, 10:48:
Si partea cu bataia sa le-o zici ca poveste copiilor inainte sa se culce smile.gif)

4 Nov 2009, 10:50:
Si normal ca o sa suport consecintele ... asta e!
Marian66
bv tata, adevarul te va elibera!
deci serios, daca omul nu e de parere ca ala cu dacia e un mare bulangiu ca s-a dus la politie, si lui i se pare normal ori sa-i dea rca-ul sa-si ia oglinda, ori sa-i cumpere el oglinda, care mai e problema? s-a speriat omu, probabil ca a fost primu eveniment de genu asta, o fi crezut ca doar i-a dat-o peste cap sau ceva de genu (aia cu muzica poti sa le-o spui la fetele alea din masina).
DrGdRg
Am rezolvat. Concluzie:
-zile suspendare permis: 0
-puncte amenda: 0
-amenda: 0
I-am platit omului oglinda 120 ron si gata ... s-a terminat. Pana la urma a iesit totul bine. Mutumesc pt sfaturi si sper sa nu mai fie cazul sa postez pe forum pt probleme de genul smile.gif.
cj98czh
up.gif
kaspersky
si meletsea? nici un pulan?
DrGdRg
A da... am uitat sa scriu :
-daune fizice: 0
smile.gif)
marksman
QUOTE(DrGdRg @ 4 Nov 2009, 16:21)
Am rezolvat. Concluzie:
-zile suspendare permis: 0
-puncte amenda: 0
-amenda: 0
I-am platit omului oglinda 120 ron si gata ... s-a terminat. Pana la urma a iesit totul bine. Mutumesc pt sfaturi si sper sa nu mai fie cazul sa postez pe forum pt probleme de genul smile.gif.
*




QUOTE(DrGdRg @ 4 Nov 2009, 16:31)
A da... am uitat sa scriu :
-daune fizice: 0
smile.gif)
*



- daune verbale ? (pasti, dumnezei, plue, mortzi...)
DrGdRg
Nici daune verbale.. smile.gif) mi-au dat si ciocolata smile.gif). Zice politaiu' cica hai ia ca nu e drog . Erau de treaba oricum, de ar fi toti asa nu s-ar mai ajunge in instanta.
rtBK
ai zis de discoteca si de muzica? sunt curios laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.