Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: deschidere usi spate
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Probleme tehnice - Dacia Sandero
GABONE77
am si eu o intrebare... la usile din spate daca trag de maner cu usile inchise indiferent de pozitia sigurantei pt copii, nu se pot deschide decat daca trag in sus de blocant, practic nu e ca la usile din fata sa sara singur in sus la deschidere usa cu mana din interior. sper ca am fost coerent smile.gif) poate imi spuneti si voi daca e normal sau poate e la mine o problema ceva...
marksman
Asa e si la Logan. E normal.
GABONE77
pff cam jenant sa dea naiba au facut reducere la o parghie de fier, ma rog, doua parghii...ms de info!
bobo77
Da si numai la logan si sandero este "reducerea" asta.Te-ai mai suit si in alte masini sa vezi daca este la fel inainte sa comentezi...
GABONE77
bai scuze ca am comentat, am inteles ca e la fel si la alte masini. probabil din ratiuni de securitate. doar ca mie unul mi se pare absurda treaba asta. nah si tu acum, sunt fost detinator de solenza, acolo nu era asa, era doar sistemul de deschidere din interior, comutai un pin si gata... pe de alta parte, eu fiind mai din mediul rural am prieteni doar cu masini in 2 usi si acolo nu exista aceasta dilema. salutari la mangalia!
free_fiber
stie cineva cum se face pentru a remedia acest "feature"?
eu am logan si ma enerveaza foarte tare ca usile spate trebuiesc deblocate manual inainte de a trage de clanta.

Gabone, daca afli ce si cum, ma bag eu si facem si loganu meu si sandero-ul tau smile.gif

QUOTE(bobo77 @ 6 Nov 2009, 21:51)
Te-ai mai suit si in alte masini sa vezi daca este la fel inainte sa comentezi...
*



Eu m-am suit in 206 si nu face asa; m-am suit si in 307 si tot nu face. Nici BMW seria3 nu face asa. Deci fuck dacia biggrin.gif
bobo77
Mai urca si in alte masini si mai vorbim tongue.gif
C@talin
la 307 e mereu inchis da stie UCH cand tragi de maneta sa deschida usile tongue.gif stau incuiate ca sa nu deschida in trafic tigani usa laugh.gif
free_fiber
Nu exista alte masini in afara de BMW smile.gif)
gastorro
Sotia are un Sandero 1.6 HiFlex/2009 si usile din spate nu pot fi deschise decat daca
deblochez din butonul cu 'lacatzel' din bord, indiferent de pozitia parghiilor din cantul usilor.
Practic, pargiile alea n'au nici un rost !

Eu am un Megane2 si pasagerii (de pe bancheta din spate) n-au nevoie de ajutorul soferului
ca sa iasa din masina.

Banuiesc ca acest 'feature' e din software insa Sandero are senzori de viteza/miscare asa ca nu
inteleg de ce nu l-au programat ca la Megane unde cand treci de 30Km/h toate usile se blocheaza
iar cand opresti, fiecare usa poate fi deschisa din interior chiar daca nu s-a auzit/avut_loc
deblocarea generala ("clank!"); Iar in caz de accident sa se deblocheze odata cu airbagurile)
torquemada
E Sandero I nu avion, nu există superlock. În manual e explicată corect procedura la siguranță copii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.