Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: jante
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
alex man.
salut...am belea mare..mi am strambat 2 jante,jantele sunt de uzina din aliaj...din cauza drumurilor care sunt incredibil de proaste,am luat o groapa mi-a facut amandoua jante praf...unde gasesc un service sa mi le indrept la loc....in pitesti sau mioveni ca la toate la care am fost nu au cu ce sa le faca....
misu78
Probabil pentru ca sunt indoite foarte rau. Am indreptat si eu 2 cu 50 ron bucata, dar erau un pic deformate. Incearca la firmele care comercializeaza jante de aliaj. Sunt unele care se ocupa si cu reconditionatul acestora.
vampiru
daca sint indoite rau nu prea au ce sa faca, la cele de tabla e mai facila operatiunea de roluire.
fuzzzy
undeva intre 10-20 lei per bucata de janta de tabla dar in bucuresti, pe splai, aproape de vitan... asta daca are careva nevoie de info...
serviccom
Se indreapta si cele de aliaj, la mine pe aici prin Rosiori sunt doua vulcanizari destul de dotate care remediaza cam orice janta, incearca pe la vulcanizari.
Maskatu
Vreau si eu sa echilibrez rotile si am intrebat de curiozitate la o vulcanizare, mi-au spus ca este 14 lei/roata cu tot cu montat/demontat, deci in total aproape 60 de lei, si cu spaga la aia sa faca treaba buna, sa zicem 70.

bafta
araval
Neah,stai linistit ca se repara fara probleme(In Ploiesti cel putin sunt unii care fac magie-Pentru cunoscatori pe la Cimitirul Bolovani "Totul despre roata").Ti le va rolui si rectifica la cald si pot iesi mai drepte decat cele noi.Pretul este de cam 50 de ron in Ploiesti.
Dar in concluzie stai linistit ca se rezolva fara probleme
p_alecsu
in pitesti la iesirea spre campulung pe partea dreapta vizavi de Slava (sper sa nu se considere reclama)
harry
hmmm, topicul e de anul trecut... smile.gif intre timp a avut si accident cu masina sad.gif
p_alecsu
mda ai dreptate... nu am fost atent... sleep.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.