Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cirlig remorcare?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
tavy_01
salutare la toata lumea.

am si eu o mica problema, nu gasesc in slob-city ( slobozia ) pe nicaieri cirlig de remorca pt SN. am gasit de nova dar nu se potriveste ca marime ( asta este mai ingust ) am fost cu el la service, am ridicat masina cu elevatorul sa vad ce pot face dar degeaba . NU SE POTRIVESTE.......

unde as putea gasi si cit ma costa ( cel de nova aprox 1mil. )

MULTUMESC smile.gif smile.gif

IL-02-MLU
Tudor B
Eu am montat pe DSN un carlig de NOVA 96 :?: (asa scria in schita de montare), fabricat de o firma din Bihor, s-a potrivit la fix.
tavy_01
multumesc pt informatie

am sa caut si eu

IL-02-MLU

see you............
bti
Tudor B poti sa ne dai mai multe relatii privind achizitionarea acestui carlig de remorca. Mersi!
Agrig
Cautati la Autoflex Salonta.

Am luat de SLZ la aprox 3 mil ( 59 E + TVA ) si este foarte bine lucrat. Urmeaza sa-l montez.In cartea tehnica scrie ca ar merge si la DSN cu ceva decupat.

Tel 0259373459 .

www.autoflex.ro

mail:info@autoflex.ro
tavy_01
am gasit pana la urma de la autoflex (bihor), dar mai am o mica rugaminte la voi. as dori sa-mi spuneti daca stiti unde se conecteaza fiecare pin al prizei? atasez alaturi un desen cu numerotatia pinilor.

va multumesc!
bogdan_o
Cele patru gauri (4,5,6,7)trebuie sa fie +semnal dreapta, +semnal stanga, +pozitii si +frana. Alea din mijloc habar n-am. Dar cred ca poti sa le pui cum vrei numai sa ai grija ca la remorca pinii sa corespunda cu ce ai tu pe masina.
tavy_01
multumesc foarte mult pt. informatie.

am montat cirligul si urmeaza sa montez si priza.
bogdan_o
M-am mai gandit putin, am mai intrebat si alea din mijloc cica ar fi pentru diverse accesorii in caz ca tractezi o rulota mobila (+lumini ceata, +marsarier si +alte accesorii). Masa se face prin intermediul carligului de remorcare solidar cu masina intrucat atat cupla cat si carligul sunt metalice. Spor la treaba!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.