Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O zi de toamna la Paltinis
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
papuashu
Salutare si bine v-am gasit!

Ma numesc Brezean Octavian si urmaresc acest forum de mult timp, informatiile din el fiindu-mi de mare ajutor.
Am cumparat saptamana trecuta un Clio Hatchback 2002 cu motor 1,9 DTI si in weekend l-am scos la drum intins pentru a putea vedea mai clar calitatile lui dar si pentru a surprinde toamna in imagini.

Sunt foarte multumit, am fost 4 persoane in el si ne-am simtit foarte confortabil desi in spate spatiul nu este prea generos. Puterea cu care a raspuns la manevrele de depasire si stabilitatea din virajele stranse au fost la inaltime.

Traseul ales a fost Bucuresti - Pitesti - Rm. Valcea - Sibiu - Paltinis.
Consumul pe autostrada a fost mai mare, in jur de 7-8 pentru ca i-am testat limita de viteza (nu are comp. de bord pentru a putea vedea mai precis) dar ulterior (Pitesti-Sibiu) a fost intre 5-6 aproximez.

Soseaua este foarte buna pe intreg traseul cu exceptia inceputului serpentinelor la urcare spre Paltinis unde e mai mult piatra cubica decat asfalt.

Radare nu am intalnit, probabil si pentru ca am plecat seara pe traseu si m-am intors tot tarziu.

[attachmentid=1627566674] [attachmentid=1627566675] [attachmentid=1627566676] [attachmentid=1627566677]

Cam atat am de povestit in scurta excursie, va invit sa vedeti mai multe fotografii in jurnalul meu de calatorie aici
aleksanders
sa o stapanesti sanatos- si cred totusi ca este un 1.9 dci
papuashu
multumesc aleksanders

nu, este 1,9 Dti smile.gif
aleksanders
mia culpa atunci biggrin.gif - cred oricum ca este destul de nervoasa masinuta la un asa motor
papuashu
biggrin.gif indeed

este si bine antifonata asa ca zgomotul motorului inauntru este in parametrii normali zic eu desi cei care au experienta mai mare cu diesel (eu am avut benzinar pana acum) e posibil sa aiba si alte pareri
cmandrei
Bravos si Multumim de poze.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.