Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Salut
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
laus2121
Am si eu cateva nelamuriri .... zilele acestea mi-au trecut cateva vorbe pe la ureche :
1. Programul rabla ofera 3800 de ron pentru fiecare masina .
2. Am inteles ca poti duce 3 masini la remat...este adevarat?
3. Masina trebuie sa fie a ta de o perioada de timp sau azi o cumpar si maine o pot da ...?
4. Masina trebuie sa fie inmatriculata ? spre exemplu eu o cumpar si omu vrea sa o radieze....
5. Pot cumpara un Logan cu programul remat ? adica sa incasez 114 milioane pe cele 3 rable si sa completez cu diferenta pana la unul nou ?

Multumesc celor care imi vor raspunde !
BZN

Din 2010...

QUOTE(alin13n2002 @ 11 Nov 2009, 22:40)
"In schimbul fiecarei masini vechi proprietarul va primi un bon valoric pe care daca nu vrea sa-l utilizeze il poate vinde. Insa are voie sa stranga cel mult trei astfel de hartii ce tin loc de prima de casare. Tot in premiera intra in joc si firmele.
Prima de casare creste de trei ori: cine n-are bani pentru masina noua poate vinde voucherul luat pe rabla, iar cumparatorul aduna trei tichete si merge la dealerul auto.

Fiecare voucher valoreaza 3800 de lei la achizitia noii masini. Depinde de fiecare cum stie sa negocieze, ca sa-l cumpere cat mai ieftin si sa castige apoi, cand da avansul pentru noul autoturism.

In 2010 vor putea cumpara in program si firmele, iar restul pretului, dupa avans poate fi achitat si in leasing nu doar cu banii jos ca acum."
Sursa
*


laus2121
multumesc pt informatie ... dar mai exact de cand din 2010 asta se poate intampla si in septembrie ? sau la inceputul anului ?
cosmin_h1982
de la inceputul anului. Cel mai bine mergi la un dealer (de la care) vrei sa cumperi masina noua si discuti cu ei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.