Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: frate ale voatre fac lafel?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
POWERbyDAciaVsWERo
in seara asta.. bag mana pe sub bord pun niste becuri.. .. totul ok .. mergea tot ... merg 10 metrii poc toate acele jos .. aeroterma sa oprit..
prima siguranta arsa .. scria AC... am pus alta .. 2 minute a mers si iar sa ars... am pus 1 sarma subtire .. sa ars imediat. .. am pus 3.. merg ceasurile de la apa ulei si incarcare . dar .. sa dus turometru sad.gif(((((((( ce sa ii faq ... doamne ce bomba 251.gif 251.gif 251.gif 251.gif 251.gif 251.gif 251.gif 251.gif 251.gif 251.gif
bygy007
aia trebuie sa aiba 15A schema care te intereseaza e asta
POWERbyDAciaVsWERo
man. ... CARE? modific-o incercuiete-o.. sa vad.. nu mai vad sa imi dau seama.. sunt frant.. dar vreau sa dorm linistit
elm
Ceea ce-ti face tie se numeste scurt-circuit. Daca ai lucrat pe sub bord fara sa vezi ce faci, cel mai probabil ai facut un scurt pe undeva prin bord (ai tras de fire prea tare pe-acolo)

Sub nici-o forma nu mai pune sirmulite pe post de sigurante ca poti produce defectiuni si mai greu de remediat (poate lua si foc, depinde de sirma)

Demonteaza plasticele cu rabdare si da bordul jos, inspecteaza-l vizual. Daca nu se vede nimic, cu schema in fata si un multimetru cauta scurtul. Apeleaza la cineva daca nu te pricepi, nu e de joaca

PS: AC e siguranta de accesorii daca tin bine minte
POWERbyDAciaVsWERo
am gasit buba... un nesimtit de fir. . cu + contact pe el atingea din cand in cand .. iesi mai des de caroserie .. si cam era sa iau foc.. sarmulitele erau subtiri .. una sa ars mai repede ca siguranta.. dar 3 ... nici o sansa sa le arda.. era sa iau foc in mers.. am tras repede pe dreapta si am scos siguranta ... asta la nevoie .. ca daca ma pui .. stau ceva timp smile.gif
AC .. acesorii sunt intrumentele de bord ? ( turometru martor presiune ulei .. apa incarcare benzina care nu indica .. ) sau aeroterma ..?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.