Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: adaptor mp3 blaupunkt
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
noo_yd
exista vreun adaptor ptr mp3-ul cu, care vine masina din fabrica , sa-l poti conecta la un gps , adica pe gps poti sa bagi melodii si as vrea sa il conectez la mp3-ul masinii , adica sa intr-e in spate la casetofon mufa din aia ISO sau cum se numeste si sa iasa un jack normal , care intra in gps ......se poate face asta ? poate nu ati inteles ce vreau sa fac ............

19 Nov 2009, 16:49:
cam asa ceva ar merge .......
klaus
Eu zic sa masori mufa din spate la blaupunktul ala.
Ultima oara cand am efectuat eu manevra toti pinii erau la masa...
noo_yd
cum sa o masor ? cu un aparat de masura , sa vad daca au continuitate ? sau cum sa fac asta , nu prea le am cu electronica ........dar adaptor din ala ca in poza s-ar potrivi ? stie cineva ? , cum se numeste adaptorul ala ? cum sa le cer eu alora la magazin........?
adiya
Aia e o mufa miniISO. De regula aparatele Blaupunkt au asa ceva pentru telecomanda si iesire low pt amplificator (mufele se clipseaza intre ele). Nu am cunostinte daca exista asa ceva si pentru intrare semnal cum doresti tu.
BeciAcustic
Interesant ce vrei tu sa faci.... as fi si eu interesat. Asa ai putea sa conectezi orice: mp3, ipod etc....
alicip
Am incercat si eu ceva semanator cu casetofonul de pe masina, adica sa-mi montez telecomanda pe volan, dar nu se poate pentru modelul care este pe masinile LOGAN.
Daca vrei poti sa achizitionezi unul de pe renaul clio sau alte modele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.