Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: asa,ca idee
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Watchful snake
Îmi plac autocolantele. Pe cînd www.dsn&slzfanclub.ro sau altceva care să arate că sîntem membri în acest forum? Să nu mă înțelegeți greșit, nu plîng după înregimentările de pe vremea lui "Ceașcă", dar ar fi o idee simpatică... laugh.gif
Watchful snake
Și pentru că eu țin la vopseaua de pe mașina mea, cred că mi-ar plăcea un autocolant parasolar pentru parbriz. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
GeorgeB
acum am si eu intrebare, dc facem parte din club avem voie sa ne lipim parasolare sau zice politia ceva ??? ca parca nu ai voie sa ai parasolar lipit pe parbriz ....
Marty
Primul sticker de la P 206 e chiar cool (ala de sub stergatorul hayon-ului). Cam asea arata si cele de la vwforum.ro
Marty
Buna ziua, da intradevar noi am facut si stickerele de la vwforum, sunt dispus de urm colaborare: un anumit nr. de stickere , contra reclama pe site-ul dvs.,

Va rog sa faceti o estimare a nr. de stickere, culori, etc (recomand pentru luneta culori deschise) daca aveti niste variante ar fi foarte bine, daca nu pot sa va fac niste modele (vis-a-vis de caracterul folosit)



Pentru cele 2 stickere (mostra) putem sa le facem imediat ...



Cred ca ati avea numai de castigat daca la toti membri dvs. le-ati trimite un sticker cu adresa site-ului



Astept raspunsul dvs. numai bine Bitica Alin 0722.93.43.16



Florin Marinescu wrote:



> Buna Ziua!

>

> Ca membru al forumului dedicat Daciilor SuperNova si Solenza, va fac cunoscuta ideea membrilor clubului mai inainte amintit, de a-si personaliza masinile cu stickere din care sa reiasa apartenenta la aceasta "comunitate". Ne-ar interesa pretul si timpul de realizare pentru doua sticker-e continind urmatoarele texte:

>

> 1) Member of Dacia SuperNova & Solenza forum

> 2) www.dsn.as.ro

>

> In cazul in care domniile voastre s-au ocupat de realizarea sticker-elor pentru cei de la vwforum.ro, va anuntam ca agreem dimensiunile folosite pentru realizarea stickere-lor domniilor lor.

> Ca o mentiune suplimentara, sticker-ele vor fi lipite pe luneta hayon-ului.

>

> Cu stima,
Marty
Va dati cu parerea, vorbiti intre voi, consultati-va si ajungeti la un consens in privinta textelor si a culorilor ( Proud member of Dacia SuperNova & Solenza comunity, etc.)

Primul pas l-am facut eu, acu' sa va vad si pe voi.



PS: ALex, vezi ca omul propune un barter. Cazi cu el de acord cite stickere vrei pentru reclama, ia sticker-ele si le cumparam noi de la tine..... sau ceva de genul...
Anonymous
Vreau si eu......

Oare cate stickere ii vor da lui Alex pentru reclama?.....Pentru toti membri? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Watchful snake
Propun să facă două tipuri: în românește și în englezește, că poate nu toți or să vrea "Proud member of...". Zic și eu, nu dau cu parul... laugh.gif
Marty
Pai de aia am si zis sa cadeti de acord. Ca poate unul vrea sa-si scrie "Blestemata fie ziua-n care mi-am luat Dacia"

In alta ordine de idei, imi inchipui cum o sa scrie pe luneta ta "Tzantzosh membru al comunitatii Dacia SuperNova si Solenza"

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Watchful snake
Chiar că ar fi tare!!! laugh.gif
BBC
1. Ce dimensiuni au stikerele?

2. Nu vom avea probleme cu Pruteanu daca measjul va fi in engleza?
Marty
Astea sunt variantele care mi-au fost propuse mie, la un pret de 90.000 lei/ bucata + 40.000 lei reprezentind taxele postale
DSops
Votez prima.
Watchful snake
Da și mie îmi place tot prima variantă. Dar am o propunere: vă rog, nu s-ar putea "și" în loc de "si"? Nu-mi vine a crede că nu au diacritice pe acolo...
Marty
Parca te vad ca esti genul care dupa ce epuizeaza toata gama de circoteli cit de cit de bun simt io sa incepi cu "da' de ce n-are basca???"

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
SGN_1310
Daca eu nu am dsn shi nici soletza :roll: , ce fac?!

Cum ar arata berlina mea de exemplu cu sticker'ul ala pe ea?!

Nu cumva odata cu sticker'ul se ofera shi una bucata dsn sau solentza.

Sau macar un sticker cu "Am vrut shi eu Solenta, dar nu mi'au ajuns banii!

Sunt fan dsn&solenta!"
AlexV
faci ca mine. pui pe ce ai. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
GoGu
cred ca ar fi mai simpla modificarea stickerelor acelora: "Dacia cu motor cu injectie", stiti voi care.....

Printr-o simpla taietura iese "Dacia cu motor" ceea ce cred ca reflecta adevarul gol-golutz



PS: sper ca realizati ca e o gluma... laugh.gif
Wolfmark
QUOTE
faci ca mine. pui pe ce ai.  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif


Hehe smile.gif Pe berlina mai merge sa pui sticker cu DSN&SLZ ... dar si pe Clio? Ar fi chiar ciudat ... asta asa ... ca sa fiu indulgent biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Marty
Omul asteapta o comanda de la mine! Cine vrea sticker, sa-mi zica, eventual sa specifice si ce text vrea sa fie scris!
Wolfmark
Odata pus ... se mai poate da jos usor? Ca eu mi-as pune acum ... ca peste juma de an sa-mi pun altul (cel oficial ... care sper ca pana atunci sa fie gata). Si cam cat ar costa? Si cine mai vrea sa-si puna? Sa nu fiu singurul...
Marty
Scrie mai sus: pentru 2 rinduri pe o lungime de 70 cm. costa 90 mii lei + taxe postale. Intrucit ma voi duce eu personal sa le ridic, taxele postale se vor plati la mine sub forma a doi litrii de benzina biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
bondoo7
e buna ideea cu sticker-ul dar mi se pare cam mare (la o lungime de 70cm cam care e latimea?) si prea arata a reclama comerciala, nu ar fi mai bine sa facem niste stickere patrate 10x10cm sau rotunde cu un simbol in centru si scrisul pe margini cam cum erau daca va amintiti abtibildurile de membru ACR ?...?
aviasol
si eu sunt de parere ca ar fi mai elegant ceva micut dreptunghiular. Cred ca 5cm x 20cm ar fi destul de mare. textul de mai sus e OK
Watchful snake
QUOTE
Odata pus ... se mai poate da jos usor?


După cîteva cicluri îngheț/dezgheț, soare/umbră apoi ploi-zăpezi/praf, să vedeți ce ușor se va desprinde... laugh.gif
AlexV
autocolantele care le fac astia pentru masina sunt in general usor de dezlipit cu pistol cu aer cald. ies imediat fara sa lase urme.

si cele de geam tot asa se dau jos.
corbex
Aflu cu surprindere ca exista un forum dsn&solenza din care n-am fost invitat sa fac parte si de a carui existenta n-am stiut. Colegii de la logan club mi-au trimis invitatie sa ma inscriu, pentru ca solenza pare a fi acceptata, de catre acestia, ca fiind aproape masina. Cu ajutorul unui sticker bine desenat at putea fi confundata cu una. Pe cind dsn-istii, incercati de complexe generatoare de exclusivisme, evita sa intineze imaginea unei masini aproape trotineta, permitind tuturor posesorilor de autovehicule ce fac tranzitia intre caruciorul motopropulsat si limoosina de larga respiratie (am numit aici frigiderul fara compresor, dar cu turbina) sa li se alature. O sa continui sa circul cu obrajii rosii de rusinea neapartenentei. Daca ei nu ma vor, ma vreaqu eu si-mi sint suficient. Dixit!
bion
Ce ai ma nu ti-ai luat tabletele?
corbex
10561582.gif silly1.gif
bion
Cum puii mei te lasa sa conduci masina si sa faci contabilitate la balastiera wacko.gif ? nedumerire.gif
corbex
Sint frustrat, dom'le! Avem dacia club, avem logam club, avem solenta club, avem dsn club, numai mie nu mi-a trecut prin cap sa infiintez solenzagalbena club. Ma faceam adimistrator, moderator si postac. Ieseam din foame si ma simteam bine stiind ca apartin unei comunitati importante si de neignorat.
Victoras2001
Vezi ca intra abs-uuuuuuu. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
bion
Nu e cazul sa te crizezi. Tu esti unic smile.gif
Uite vezi deja pentru astia mici esti o legenda vie. biggrin.gif
tribunul
QUOTE(bion @ 17 Mar 2011, 19:35)
Ce ai ma nu ti-ai luat tabletele?
*


Sigur a mai ratacit din ele.... tongue.gif
radian
QUOTE(bion @ 17 Mar 2011, 19:41)
Cum puii mei te lasa sa conduci masina si sa faci contabilitate la balastiera wacko.gif ? nedumerire.gif
*



S-or gandit mult pana au deliberat, in final au zis, treaca de la ei, sa le faca pe amandoua dar cu o conditie: nu simultan...
Alydor
Iar dezgropati mortii ma???


Suma respectelor, Alydor
radian
Mai o fi el Corbex mai de demult, dar nici chiar mumie dezgropata...
klaus
Si-apoi iar stop.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.