Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] modul impuls Logan,clio sofer, clio pasager
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Vasilica007
Salutare,

Vand modul impuls pentru geam electric Logan, Clio (sofer) - 60 ron + transport.


Pe langa acest modul am reusit sa realizez un astfel de modul si pentru geamul pasagerului la Clio Symbol; care poate fi actionat atat de la butonul de pe usa soferului cat si de la butonul pasagerului. Acest modul se monteaza innaintea butonul de pe usa pasagerului.
cool.gif

Pretul unui astfel de modul este de 70 ron + transport.

Pentru inceput as avea nevoie ca cei interesati sa-mi spuna ca sa pot acumula comenzi si totodata pentru a putea face o comanda de placutze realizate profesional de o firma specializata.

Modulele de Logan si Clio (sofer) vi le pot trimite in cel mai scurt timp de la data comenzilor.





tunderbird
Deci pentru comanda prin impuls la toate cel trei butoanele de pe Clio Symbol este nevoie de doua module, unul de 60RON si celalalt de 70RON. Am inteles corect?

O poza/filmulet cu montajul si proba modulelor se poate?
Se monteaza prin intercalare sau cum altfel?

De unde esti?
Vasilica007
Exact, pentru comanda prin impuls la toate cel trei butoanele de pe Clio Symbol este nevoie de doua module.

Pentru geamul soferului se monteaza un modul intre buton si mufa.

Pentru geamul pasagerului se monteaza celalalt modul intre butonul de pe usa din dreapta si mufa acestuia. De remarca ca geamul va functiona in mod cu impuls fie actionat de pe usa soferului fie de pe usa pasagerului.
De exemplu poate fi data comanda de coborare de pe usa soferului si pasagerul o poate opri de la butonul lui.

Foto sau film o sa postez luni, dupa ce o sa pun mana pe masina unui coleg (el are Clio).
Sunt din Pitesti.

tunderbird
OK

Astept poze/film. Sunt interesat.
kadet18
salut ma intereseaza si pe mine pentru clio stanga +dreapta
95puf
La Clio 3 se potriveste (ma refer pt geamul din dreapta)?
Vasilica007
QUOTE(tunderbird @ 22 Nov 2009, 02:25)
OK

Astept poze/film. Sunt interesat.

*






QUOTE(kadet18 @ 22 Nov 2009, 23:08)
salut ma intereseaza si pe mine pentru clio stanga +dreapta
*



Clio dreapta saptamana viitoare cand imi sosesc componente. Daca te-ai hotarat si ai rabdare pana saptamana viitoare: PM.

QUOTE(95puf @ 23 Nov 2009, 09:50)
La Clio 3 se potriveste (ma refer pt geamul din dreapta)?
*



La Clio 3 este aceeasi logica. Preblema care intervine este urmatoarea: la modelul tau, carcasa care intra in acel buton este cu sase fire dar nu asezate in linie ca la Symbol ci in paralel 3 cu 3 (formeaza un dreptunghi). Eu pot face legatura intre modul si aceea mufa cu fire, dar din pacate nu stiu ce fel de papuci "tata" am nevoie pentru a putea conecta firele cu mufa.
Daca cineva stie, rog info. Ms.


23 Nov 2009, 20:44:
Up
( Am si pentru Logan, Sandero)
neotec
M-ar interesa si pe mine module impuls pentru Logan. Nu am destule posturi sa dau PM asa ca astept un contact pe neotecservices@yahoo.com. Crezi ca se poate monta si pe spate la Logan, adica nu stiu daca e destul loc sa intre si modulul in locasul de buton!?
Vasilica007
QUOTE(neotec @ 24 Nov 2009, 12:48)
M-ar interesa si pe mine module impuls pentru Logan. Nu am destule posturi sa dau PM asa ca astept un contact pe neotecservices@yahoo.com. Crezi ca se poate monta si pe spate la Logan, adica nu stiu daca e destul loc sa intre si modulul in locasul de buton!?
*




Ti-am trimis mail.
bogdy00007
sal, ti-am trimis Pm, vreau si eu pentru clio ,sofer si pasager.merci!
Vasilica007
Check

UP
bogdy00007
am luat modulele, sunt foarte multumit, merg impecabil si sunt realizate profesional.Recomand!
VF1BG0
Pentru laguna II nu faci ?
Vasilica007
sofer/pasager/ambele?
VF1BG0
Pasager si spate. Pt sofer am.
valikris2002
megan II, pentru pasager? sa inteleg ca modul se pune pe partea dreapta inainte de buton si actioneaza impulsul si de la butonul de la sofer pentru pasager sau mai trebuie un modul si pe partea soferului care sa actioneze cu impuls asupra geamului din partea dreapta?
Vasilica007
Atat pentru Laguna cat si pentru Megane (pasager) o sa am un raspuns maine.

La cel pentru Megane lucrez deja si e in curs de finalizare.
O sa va tin la curent.

Modulul se pune pe partea dreapta si poate fi actionat atat de la butonul de pasager de pe usa soferului cat si de la cel de pe usa pasagerului - e nevoie de un singur modul.

tunderbird
QUOTE(bogdy00007 @ 26 Nov 2009, 10:17)
am luat modulele, sunt foarte multumit, merg impecabil si sunt realizate profesional.Recomand!
*




Niste poze cu ele, ca sa vedem cat de profesional sunt facute, se poate?
Vasilica007
Pentru Megan II pasager l-am terminat, urmeaza sa-l testez sap. viitoare. important e sa gasesc un posesor dispus la teste smile.gif

Din pacate pentru Laguna nu am gasit solutie. SORRY.
VF1BG0
Eu zic sa nu te dai batut!
Vorba bunicamii "Nu exista nu se poate, exista numai nu vreau" smile.gif
Vasilica007
corect
dar eu nu am spus ca renunt.. doar ca pana la ora asta nu am solutia
doru mmm
la Logan MCV merg, a montat cineva?
Vasilica007
Merge si la MCV
doru mmm
o fotograrie ? sa vad cum arata, ca in film nu se vad
Vasilica007
QUOTE(doru mmm @ 29 Nov 2009, 07:45)
o fotograrie ? sa vad cum arata, ca in film nu se vad
*


[attachmentid=1627572039] [attachmentid=1627572040]

Scuze de calitate (telefon) (cand gasesc cablul la aparatul foto dau si cu calitate).
doru, vad ca ai nr. de AG. Daca ai drum in Pitesti le poti vedea si proba pe viu daca vrei.


Pt. Ady84: Nu pot da PM, trimite-mi te rog un mesaj cu adresa ta de mail si te contactez in cel mai scurt timp.
neotec
Am avut drum pana la Pitesti si Vasilica007 a fost foarte prompt si mi-a montat si mie doua module pe Logan. Toata treaba a durat 5 minute, functioneaza impecabil si e un upgrade caruia i-am simtit lipsa! Recomand
doru mmm
mavrodinmarian@yahoo.com astept un maill sau vorbim dar seara dupa 19
Vasilica007

Ai mail.
Vasilica007
Up
Vasilica007
up
tunderbird
Un set de Clio (sofer+pasager) gasesc la tine saptamana viitoare cand trec prin Pitesti?
Vasilica007
QUOTE(tunderbird @ 4 Dec 2009, 01:03)
Un set de Clio (sofer+pasager) gasesc la tine saptamana viitoare cand trec prin Pitesti?
*


Cu siguranta.
da-mi un PM cu nr tau sau adresa mail ca sa vedem ce si cum. Eu din pacate nu pot da PM. dry.gif

4 Dec 2009, 17:16:
pt. kadet18:

Da-mi te rog un PM cu o adresa de mail pentru a putea sa te contactez. Nu am inca drept de a-ti raspunde cu un PM.
trisaba
salut!cum functoneaza?adica la cate imulsuri ridica pana sus..dc vreau pana la jumate?mersi
Vasilica007
Sal,

La o apasare scurta (sub 1sec) geamul va urca/cobari pana la intalnirea unui obstacol (aici intra si capatul de cursa). Daca tu vrei sa urci/cobori de exemplu geamul doar pana la jumatate poti sa-i dai apasare scurta si cand ajunge la pozitia pe care o doresti mai apesi o data butonul in orice sens (ridicare sau coborare) si el se va opri.

O alta modalitate este sa tii apasat butonul pe sensul care-l doresti mai mult de 1sec si geamul se va misca atat cat tii tu apasat butonul - adica functioneaza ca un buton normal.
clr
Megane 2 numai pentru pasager? Ca eu as vrea pentru sofer.
MytareKtine
Si pe mine ma intereseaza pentru pasager la Megane II.
Este disponibil?
Vasilica007
Sal,

Am si pentru Megan II. Trebuie sa mai pun ceva la punct si revin cu informatii in cel mai scurt timp.
clr
Ca ai pentru Megane II am vazut, dar ai spus pentru pasager.
Pe mine ma intereseaza pentru sofer, dat fiind ca mufa e dubla acolo si probabil sistemul din fotografie nu prea poate fi montat.
Deci, exista si versiune pentru Megane2 usa sofer?

Merci.
Vasilica007
Scuze, tie nu tia-m raspuns.
Pentru sofer inca nu.
xcosti
salut,

vreau si eu doua module ptr geamuirle fata la un clio symbol?

mersi,
costin
Vasilica007
Da-mi o adresa de mail ca sa putem vorbi mai multe ( cum ar fi adresa unde sa le trimit, prin ce metoda, etc.)
xcosti
xcosti2004@yahoo.com
B-64-MVP
vreau si eu pentru un logan, la pasager, ca la sofer il am pe ala original cu impuls smile.gif. un pret cu transport inclus smile.gif ! !!
Vasilica007
xcosti: ai mail.


B-64-MVP: ai PM.
Vasilica007
Up
Vasilica007
Up
oborocul
Vreau si eu 2 module de logan.Adresa mea de mail este oborocea26@gmail.com
Astept un mail de la tine sa putem discuta detaliile
Vasilica007
Ai mail.
Marco24
Salut, pentru Logan Ph2 butoanele sunt identice cu cele de la prima serie diferita fiind doar forma?Cat ma costa modulele pentru sofer+pasager?Se monteaza usor? icon_mrgreen.gif
Vasilica007
Sal,
Intradevar difera doar forma.
Sofer+pasager 120Ron + Transport.
Se monteaza in 5 min. Modulul se intercaleaza intre buton si mufa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.