Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Doctorul asta e sanatos?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4
Diana
Il tot vad la stiri cand se mai intampla cate ceva prin Galati. Cica e purtatorul de cuvant al Spitalului de Urgenta. Va pare a fi normal la cap? biggrin.gif


http://videonews.ro/action/viewvideo/30428...masina-in-rapa/

http://videonews.ro/action/viewvideo/26930...tii-cu-ghioaga/

http://videonews.ro/action/viewvideo/23469...ta-din-gelozie/
IRONICK
Este prea sanatos la cap.
dispeceru
are stilul lui
Steel Tormentor
De ce ? ar trebui sa apara incruntat la televizor si sa ne explice cu limbaj de lemn si termeni medicali de specialitate cum si-au spart aia capetele?? Ma rog, asemenea stiri n-ar trebu sa apara deloc. In rest, e simpatic omul. La cate a vazut a ales sa faca haz de necaz sa n-o ia razna smile.gif

Si cred ca ziaristii lu` peste sunt cei care insista in a-i lua interviul. Cred ca i s-a acrit
axabrt
Vine Alinuta acasa de la scoala si o intreaba pe ma-sa:
- Mama, mama, pot sa fac si eu roata afara ?
- Nu ca o sa ti se vada chiloteii.
A 2-a zi vine Alinuta si o intreaba pe mama ei din nou :
- Mama, mama, pot sa fac si eu roata afara?
- Nu mama ca o sa ti se vada chiloteii.
A 3-a zi vine Alinuta acasa si ii spune mamei ei:
- Mama, mama, am facut roata.
- Si nu ti s-au vazut chiloteii?
- Nu, ca i-am dat jos...

Cred ca uneori dom' doctor o cam da in diverse
Serpico
Pare reactia unui om normal confruntat prea des cu situatii anormale.
Victoras2001
Am avut onoarea de a-l cunoaste personal. Se intampla la Braila. Pe vremea aia era purtator de cuvant si al Spitalului Judetean Braila. Este un om deosebit. E o placere sa-i fii in preajma. E un om extrem de spiritual. Si da. E sanatos tun.
Nu stiu de ce, cum apare unu' care iubeste mai mult sa rada decat sa stea incruntat, trebuie hulit, trebuie sa-l comentam, trebuie sa ne uitam urat la el. Sunt oameni care nu pot trai numai sobri. Ce e rau in asta?
Acest om e de exceptie.
C a t a l i n
Eu n-am găsit cărțile lui în librării... sad.gif
klaus
Pentru mine e o placere sa ascult stirile cu nenea asta la microfon.
Are un stil aparte, in special la cazurile tabloide" (nu grave).
Si sa nu fim ipocriti, asta e discursul celor mai multi medici din spitale, doar ca nu apare pe post.
l@u
Bre de sanatos la cap nu pot sa bag mana in foc....de ce ?...pentru ca a transformat curtea spitalului in canisa iar pe timp rece maidanezii stau in spital, accesul la lifturi fiind o adevarata proba de curaj si sa te fereasca al de sus sa spui ceva si sa te miroasa inculpatu ca iesi de acolo mai rau decat ai intrat.La servici merge cu transportul in comun,niciodata cu masina personala(ceea ce este un lucru bun) iar ca doctor este destul de bine vazut.
Steel Tormentor
deci este si iubitor de animale up.gif
l@u
Este prea iubitor de animale blush.gif ....sunt peste 50 de maidanezi acolo
einstein1984
Eu cred ca Diana nu e prea sanatos.....
Pe domnu dioctor cred ca de aia il si cauta televiziunile, ca e hatru omul.
ydaniel
zici ca e:a. p. stoicescu radmasa.gif
Diana
QUOTE(Steel Tormentor @ 24 Nov 2009, 13:40)
De ce ? ar trebui sa apara incruntat la televizor si sa ne explice cu limbaj de lemn si termeni medicali de specialitate cum si-au spart aia capetele??
*


Vad ca am fost inteleasa gresit! Dupa parerea mea omul nu este sanatos la cap, insa are un stil foarte interesant de a prezenta cazurile, presarat cu multa ironie specifica oamenilor inteligenti si nu geniilor autointitulate. Observ ca si televiziunile se chinuie sa faca montajele reportajelor la inaltimea prezentarilor facute de domnul doctor si nu prea le iese intotdeauna.
IRONICK
Ti-a dat cu virgula la cratita si te-ai gandit sa deschizi un topic?
einstein1984
Hai nu o mai drege ca tot ai dat cu mucii in fasole.
ady77
Crede-l pe cuvant, are cea mai mare experienta in domeniu rolleyes.gif
Steel Tormentor
QUOTE(Diana @ 24 Nov 2009, 14:57)
Dupa parerea mea omul nu este sanatos la cap
*



ce te face sa crezi ca nu este sanatos la cap?
skija
A fost tare cu unu de la o firma de amenajari interioare care si-a luat intuneric de la seful lui, pe motiv ca i-a cerut salariu.. si nenea zice:

"In Romania, se pare ca firmele de amenajari interioare s-au reprofilat pe amenajari faciale..."

si aia cu:

"se pare ca romanul nu s-a nascut doar poet ci si boxeor..."
SiloS
QUOTE
Este un om deosebit. E o placere sa-i fii in preajma. E un om extrem de spiritual. Si da. E sanatos tun.


+1

DragosP
Într-o perioadă negră a vieții mele, am avut norocul/nenorocul de a mă intersecta cu domnul doctor Bacalbașa. Dacă jumătate din medicii noștri ar fi ca dânsul (ca om și ca meseriaș), alta ar fi situația de prin spitalele patriei.
membru_DC
intradevar este un om deosebit blush.gif
dragoselu
Il cunosc personal pe acest doctor! E foarte spiritual, original si tare sugubat! Cand are timp, iti scoate niste bancuri de pici pe jos de ras! smile.gif
ArtVandelay
E prea tare omu' tongue.gif
bion
Bre poate ca stimata coforumista are un level intelectual foarte elevat si preocupari existentialiste si atunci nea` doctoru` asta cu glumele lui mai pe intelesul vulgului ii creeaza migrene cu perceperea intrinseca a infinitului cosmic trecut prin filtrul psihanalitic al..... rolleyes.gif rolleyes.gif
Si noi aici suntem pe forum de automobile deci mai de la manivela asa ca blush.gif
xcss
QUOTE(bion @ 24 Nov 2009, 17:19)
perceperea intrinseca a infinitului cosmic trecut prin filtrul psihanalitic al meandrelor concretului.
*


Na ca te-am ajutat rolleyes.gif
paul_damian
A fost Hrubaru de la Carcotasi la el, exact pe tema aparitiilor lui pe sticla. A reactionat ca un om normal, si s-a distrat. Parea un om absolut fantastic. Presupun ca reactioneaza precum Pierce din MASH...
membru_DC
QUOTE(Diana @ 24 Nov 2009, 14:57)
Dupa parerea mea omul nu este sanatos la cap
*



eu zic sa dai repede un REPORT pentru a se inchide topicul respectiv; din cate vad esti singura care are o parere proasta despre domn' doctor; de ce oare? laugh.gif
Diana
Ti-a cam dat cu virgula. biggrin.gif
nca
E nascut in Constanta si a ajuns in Galati. E si epigramist.
vi_escu
Este un om jos palaria. Are insa un mare mare "defect". Spune ce gandeste. Uneori si actioneaza. Nu a ezitat sa trosneasca un anestezist care a cerut spaga.
xcss
Adevarat? Atunci il iubesc si mai mult wub.gif
Laurentziu83
Daca in locul fiecarui idiot din tara asta ar fi fost unul ca el, atunci eram departeeee.

Singurul lui "defect" e ca are prea mult talent si asa a ajuns Galatiul fruncea la betivi, omoruri, calcati de caruta, dat in cap, etc, toata lumea ne stie.

Isi mai aduce cineva aminte de proaspatul mire de 53 de ani care si-a scapat sacul de porumb peste scula sculata si si-a rupt-o? radmasa.gif

Sincer, omul are de cine si rade, cat timp mai sunt oameni care regreta comunismul.
xcss
Ala a ajuns si pe Darwin Awards 04.gif Da'nu era cu sacul de porumb...

http://darwinawards.com/darwin/darwin2004-27.html
Laurentziu83
Nu-i asta, asta-i altul care si-a taiat-o direct, la 67 de ani nu cred ca i se mai scula ca sa o rupa. Alt cretin... radmasa.gif

Care aveti prieteni medici, sa-i pastrati, nu stiti cat de misto e sa stai cu ei la o bauta, cand incep ei sa povesteasca de pacientii care la 8 dimineata s-au apucat sa bea, la 11 si-au amintit ca au de taiat un copac cu drujba... radmasa.gif ...sau de nevestele intrebate de doctori: "da cat de groasa o are barbatul dvs?" "uite-asa de groasa", arata ea deschizand gura larg. radmasa.gif

Alta data, povestea de 3 pacienti, unul cazuse din caruta, altul era pe bicicleta si il lovise masina, al treilea cazuse din pod, toti trei aveau un numitor comun: alcoolul.


Normal ca te afecteaza sa lucrezi in fiecare zi cu asemenea specimene.
xcss
Or fi fost mai multi.
bygy007
De fiecare data cind apare la televizor e o placere sa ascult modul ironic de prezentare , daca nu ma insel a mai fost ceva pus cu el pe forum parca pe la clipuri video
vi_escu
Am uitat sa spun ca este medic primar, profesor doctor si seful sectiei ati.

PS.
Galatiul era oricum fruntea la baut, ce se mai sugea la "distrugatorul", "ultimu' leu", etc. si nu in ultimul rand la garajele dintre blocuri.
C@talin
nu ca braila ar fi prea ingerash wink.gif
Markos
aia din braila cica ar avea concentratia de sange in alcool maricica, asa e tongue.gif
mirceateodorescu683
In general, doctorii romani nu sunt sanatosi. Sunt niste animale, niste marlani care ar merita cel putin deportati, daca nu linsati, ei si fameliile lor, jigodiile dreacu'!

Cam despre asta e vorba, nu?

LE. Sau eu, cel putin asa interpretez acest topic, tinand cont de alte postari si pareri emise de initiatoare. Daca gresesc, imi cer scuze.
Laurentziu83
Pai si te intereseaza parerile emise de initiatoare sau parerile generale pe topic?
Pe mine ma doare ca dl. Bacalbasa are de cine rade, din pacate. sad.gif
Victoras2001
QUOTE(mirceateodorescu683 @ 25 Nov 2009, 07:11)
In general, doctorii romani nu sunt sanatosi. Sunt niste animale, niste marlani care ar merita cel putin deportati, daca nu linsati, ei si fameliile lor, jigodiile dreacu'!
*


E hai! N-o da in diverse, ca sunt si o gramada de jogodii.
Diana
Lasa-l, Victoras, ca el se cunoaste mai bine si e normal sa-si faca autobiografia!
pirvumark
cine nu e din Galati nu stie cum suna sirenele la ambulante toata ziua prin oras. daca ar avea alta abordare ar innebuni omul ala. ca si doctor daca iei in serios toate cazurile pe care le vezi, ajungi tu in locul pacientilor. e super omul. nu e nebun. din contra. e prea stapan pe el. bravo lui.
slaiciprian
QUOTE(Diana @ 24 Nov 2009, 13:32)
Il tot vad la stiri cand se mai intampla cate ceva prin Galati. Cica e purtatorul de cuvant al Spitalului de Urgenta. Va pare a fi normal la cap?  biggrin.gif



Nu te mai uita atat la stirile de la ora 5.
Agrig
Da voi de Mos Teaca ati auzit?

Bafta ,
Grig
Victoras2001
QUOTE(Laurentziu83 @ 24 Nov 2009, 21:13)
Singurul lui "defect" e ca are prea mult talent si asa a ajuns Galatiul fruncea la betivi, omoruri, calcati de caruta, dat in cap, etc, toata lumea ne stie.
Isi mai aduce cineva aminte de proaspatul mire de 53 de ani care si-a scapat sacul de porumb peste scula sculata si si-a rupt-o?  radmasa.gif
*




QUOTE(vi_escu @ 24 Nov 2009, 21:51)
Galatiul era oricum fruntea la baut, ce se mai sugea la "distrugatorul", "ultimu' leu", etc. si nu in ultimul rand la garajele dintre blocuri.
*




QUOTE(pirvumark @ 25 Nov 2009, 09:56)
cine nu e din Galati nu stie cum suna sirenele la ambulante toata ziua prin oras. daca ar avea alta abordare ar innebuni omul ala.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
neumann
Super tare, de mult n-am mai ras ca bou de unu singur in fata monitorului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.