Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: de la ce poate fi?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
cristi87
imi cer scuze k am deschis un nou topic,dar doream o dezbatere doar pe acest subiect,concret.dupa ce voi afla ce pot face,voi ruga un moderator sa il stearga!!!
deci,sa incepem: curatat injectoare in max 1h.cand le-am pus inapoi,parca tremura masina,mai mult decat inainte...de la ce poate fi??trage aer fals???... nu este etans locul de introducere al injectoarelor??daca nu sunt etanse,trebuie sa arunce benzina p langa oringurile acelea??


va multumesc,anticipat!
Cristi87
pician90
din cate stiu eu ..injectoarele au garnitura O . mai fa-ti timp si iale jos inca odata si uitate sa nu fie vre-o garnitura care nu s-a asezat bine.

hic.! parerea mea
cristi87
tocmai asta e,ca s-au asezat bine...au intrat destul de usor,nu am fortat prea tare ca sa intre...
djasu82
misca de rampa si daca auzi ps scoti frumos rampa ungi abundent cu vaselina garniturile injectoarelor si locasele din galeria de admisie unde se introduc injectoarele . Ai curatat corespunzator injectoarele adica sa arunce un jet la 1 m distanta ?
cristi87
da,le-am curatat corect,aruncau jet puternic toate 4.ma gandesc sa nu fie de la bobina.akm,seara,am scos fisele de la bobina,nu de la bujii,in timp ce motorul mergea,si am vazut ca 2 socluri dadeau scanteie de o aruncau si pe marginile tubului acela unde intra fisa si 2 de aproape nu se vedeau....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.