Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] jante 16" originale Laguna II 5x108
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
suzu
vand jante 16" originale Renault Laguna 5x108 model Lazuli echipate cu anvelope 205/60R16 96v Continental Premium Contact (uzura cam 50% ~30.000 km) sau schimb NUMAI cu jante tabla 15" sau 16" echipate cu anvelope de iarna BUNE + diferenta!

PRET 360 EURO; 0720.95.3030; BUCURESTI

poze reale

[attachmentid=1627573075] [attachmentid=1627573076]
suzu
up
sokar
Salut, ai senzori de presiune? Ma intereseaza jantele dar fara cauciucuri, pot sa iti dau jantele mele de tabla (tot fara cauciucuri). Daca te intereseaza spune-mi te rog ce diferenta doresti. Multumesc
suzu
nu au senzori de presiune si momentat sunt interesat sa le dau doar impreuna cu anvelopele; in caz ca nu gasesc clienti, o sa le dau si separat, jantele si anvelopele.

ps: am si 4 senzori de presiune ramasi de la jantele de 17", 150 lei setul.
ventelradu
Mai ai jantele de 16 originale (cele din poza) Iti dau pe ele de 17 silverstone originale cu tot cu cauciucuri.
suzu
abia ce mi-am luat o pereche de 17" silverstone fara cauciucuri...de cateva zile sunt in cautare de 4 anvelope.

in sfarsit...cum se prezinta jantele si anvelopele tale?

ventelradu
Pe fata am cauciucuri de iarna pirelli 50%uzura si pe spate michelin pilot de vara 30%uzura. Jantele sunt in stare buna nu-s indoite , ovalizate. Au si senzori da le dau fara cu toate ca unu cred ca e defect. Si mai am 2 cauciucuri m+s Fulda 50% uzura profil in V. Vreau sa pun pe 16 ca la noi in Maramures is drumurile varza si cam des schimb bucse , telescoape, flanse etc.
suzu
- sal radu; am stat putin si m-am gandit...ma complic cu schimbul, ieri mi-am luat si doua anvelope michelin pilot primacy 225/45R17...

- cel mai bine, incearca sa le dai pe ale tale si, daca esti esti hotarat, eu pot sa ti le patrez p-astea ale mele de 16"...nu ma grabesc sa scap de ele; iti fac si un pret bun...

- din cate stiu, jantele silversotone 17" sunt destul de cautate...posibil sa le dai destul de repede daca nu ceri mult...si daca am inteles eu bine, ai si 4 anvelope de iarna...deci?

- daca vrei sa dai anvelopele michelin de pe spate, da-mi un semn si te scap eu de ele asap

weekend placut!

suzu
la cerere, iata si pozele:

[attachmentid=1627574871] [attachmentid=1627574870] [attachmentid=1627574869] [attachmentid=1627574868]
[attachmentid=1627574867] [attachmentid=1627574872] [attachmentid=1627574873]

le-am masurat pe toate, 6mm profil ramas la anvelope...cele care au stat pe spate au putin mai mult - noi din fabrica, anvelopele au 8 mm -

pret 1500 ron (set 4 jante + 4 anvelope); rotile se pot vedea in zona Iancului-Vatra Luminoasa, sector 2, Bucuresti (ca punct de reper, stadionul Lia Manoliu);

le vand si separat: jante - 1200 ron; anvelope 400 ron; anvelopele le vand separat numai dupa ce dau jantele.

optional: senzori de presiune 4 buc = 125 ron! senzorii provin de pe jantele de 17 Silverstone care le am pe masina
suzu
up!
suzu
up! 350 euro setul smile.gif
AdrianoBoy
salut vreau eu setul de senzori de presiune,ii mai ai..??
suzu
senzorii i-am dat; am doar jantele si anvelopele; astept oferte.
suzu
anunt valabil; accept schimburi cu jante de tabla; vand si separat jantele/anvelopele
bestluci
Salut
Am eu doua jante de tabla pe 16 cu tot cu cauciucuri. Cam la ce diferenta te gandesti?
suzu
daca sunt de iarna cauciucurile, ma intereseaza; daca nu, vreau doar cele doua jante de tabla.

ai pm in legatura cu diferenta.
andrei_st
buna ziua, am 4 ja nte tabla + 4 cauciucuri all season rulaj 50000 km - sunt chiar ok. Va intereseaza schimb + diferenta?
suzu
buna ziua!
schimb doar cu jante de tabla (fara anvelope) sau jante tabla cu anvelope de iarna bune bune;
de la dvs ma intereseaza doar jantele, vreau sa pun anvelope de iarna pe ele; all-season am eu acum pe jantele de 17.
aveti pm cu diferenta; weekend placut!

ps: rotile se pot da cu anvelope de iarna Bridgestone Blizzak 205/55R16 (4-5 mm profil) in loc de cele Continental.
maxymax
sunt interesat. Le mai ai?
suzu
da, le am, ieri noapte dupa o lunga asteptare la coada am pus anvelopele de iarna pe ele (am dat jos pe cele continental de vara); le-am echilibrat, presiune, tot ce trebuie.

sunt super, azi am iesit cu masina putin, am bagat-o si prin zapada... se comporta excelent!

daca te intereseaza tot setul, adica jante + anvelope iarna + anvelope vara iti fac un pret bun, 420 euro.

uite o poza cu cele de iarna, 5mm profil:

[attachmentid=1627577682]

19 Dec 2009, 20:45:
s-au vandut, jante + anv vara + anv iarna, se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.