Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ambalajul nu reflectă conținutul pachetului
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
C a t a l i n
Am comandat ceva de la un magazin online - PCGarage. Nu e prima dată când comand pe net, și nu e prima dată când comand la ei.

Mi-au trimis, ca de obicei, SMS când coletul a fost plasat la curier - Fan Courier.

În SMS zice așa
QUOTE
PC Garage - Comanda #xxxxxx a fost trimisă prin Fan Courier, nr AWB xxxxxxxxxxxxxxxxxx. Ambalajul nu reflectă conținutul pachetului. Vă mulțumim.



Ce dracu înseamnă treaba cu ambalajul? blink.gif
ady77
Inseamna ca am votat Geoana si a iesit Base tongue.gif Difera doar ambalajul icon_mrgreen.gif
vis-a-vis
O fi de alta culoare...
corbex
Inseamna ca au invelit cutia intr-un afis electoral. Incep sa stringa cureaua, ca nu-si mai scot investitiile din campanie.
Marty
E clar, si-a luat un dildo! Formula aia ti-a zis-o ca sa nu-ti faci probleme ca te tradeaza forma ambalajului si se prind vecinii cu ce te joci. wink.gif
vis-a-vis
Ala nu-i pentru femei?
C a t a l i n
Produsul e aici: https://www.pcgarage.ro/standuri-coolere-no...tepal-infinite/
BlaueCorsa
E pus in cutia altui produs. Acu' cativa ani comandasem un adaptor USB/LAN si cutia era una de placa video. Inauntru era adaptorul in blisterul lui.
C a t a l i n
Aha. Merci.
vis-a-vis
Ala nu-ti face cumva vibromasaj la oo?
IRONICK
Deci are dreptate Marty.
C a t a l i n
Perspicacilor smile.gif
DannyY
Materialul ambalajului e tratat antireflex?
Vasilica007
QUOTE(Marty @ 7 Dec 2009, 12:18)
E clar, si-a luat un dildo! Formula aia ti-a zis-o ca sa nu-ti faci probleme ca te tradeaza forma ambalajului si se prind vecinii cu ce te joci. wink.gif
*



radmasa.gif
C a t a l i n
Le-am cerut lămuriri, și mi-au trimis următorul mesaj:

QUOTE
Mesajul acela este generic si se adreseaza clientilor care achizitioneaza produse bulk sau slab ambalate (ex.HDD, ventilator, memorie,DVD-rw).
O zi buna!


Văd eu cât de bună e ziua mâine, că eu n-am comandat nimic bulk. unsure.gif
bion
QUOTE(vis-a-vis @ 7 Dec 2009, 12:20)
Ala nu-i pentru femei?
*


Aia pe terra ferma. In noptile lungi si singuratice on board un prieten e un lucru mare.Unde pui ca-l tii pitit in noptiera. O gonflabila ocupa volum trebe umflata si daca o musti are temperament se partzaie si zboara pe geam blink.gif
neumann
QUOTE(vis-a-vis @ 7 Dec 2009, 13:20)
Ala nu-i pentru femei?
*



Cred ca vorbea de celalalt! radmasa.gif
CIPTUNING
Ti-au spus asta ca sa nu returnezi produsul, tu necomandand ce este in poza de pe cutie...
C a t a l i n
Tot ce am primit până acum prin curier de la magazine online (2x laptop, TV, routere, hdd și alte minuni) au venit într-o cutie de carton înfășurată în scotch-ul lor. În cutiile astea abia a fost cutia originală. Deci la niciunul nu se vedea dacă în interior e sau nu ce am comandat...

Oricum, mi se pare ciudat... Om vedea...
Smiley
probabil ca in cazul acestei comenzi "cutia originala" nu e suficient de solida pentru transport.
C a t a l i n
La niciun transport n-a fost suficient de rezistentă, d-aia zic că de fiecare dată la exterior a fost altă cutie.
cosmin_2300
Teoretic , la produsul comandat de tine cutia ar trebui sa fie dreptunghiulara si destul de ingusta . Probabil cutia in care au bagat produsul este ceva mai lata smile.gif
C a t a l i n
We will see... Dar la unul din laptop-uri cutia era cam de 2 ori mai mare ca dimensiuni, și de vreo 4 ori ca volum, și n-au menționat nimic. smile.gif

8 Dec 2009, 10:08:
S-a rezolvat misterul... Cutia exterioară era terfelită rău...
vis-a-vis
Hai sa-ti fac un birou ca lumea radmasa.gif
driverx
radmasa.gif
C a t a l i n
E moștenire. Așa rămâne! smile.gif
vis-a-vis
Pai il dai lu' fi-tu' gaurit sau il reconditionezi? biggrin.gif
IRONICK
mostenire, mostenire ... dar ai dat gauri in el sa prinzi alea
C a t a l i n
A se vedea colțul din stânga jos, e luat la rașpil, că mă loveam de el...

E moștenire în sensul că a venit odată cu apartamentul, și o să rămână acolo, când mă mut.
vis-a-vis
Se zice "rașpeleu" wink.gif
TheFastOne
Da' ce mai ai pe-acolo ? Ala alb e routeru'. Ala pe care scrie Catalin si device-ul celalalt ce sunt ?
bion
RĂȘPĂLUÍ, rășpăluiesc, vb. IV. Tranz. A prelucra suprafețele corpurilor metalice sau nemetalice cu rașpelul; a pili, a răzui; p. ext. a zgâria. – Rașpel + suf. -ui.

RÁȘPEL ~e n. Pilă, de obicei lată, cu dinți rari și mari, folosită la prelucrarea pieselor de lemn sau de metal cu duritate mică. /<germ. Raspel, Raspiel, ung. ráspó
Da de unde sa stie musu` nostru , barcazurile de azi se fac din tabla nu din lemn tongue.gif wink.gif
C a t a l i n
Un HDD și o priză.

Păi ce e surprinzător în a ști cât de cât cum se numesc fiarele de pe balcon? smile.gif
kog
imi place firul de masa tras din priza laugh.gif
Andy_ACS
Probabil a facut inpamantare smile.gif

Cataline, doar o poza ai pus si au sarit colegii pe tine ca vulturii smile.gif

Bafta!
C a t a l i n
Nu-i bai! Poate pun acum poză cu împământarea de pe calorifer... biggrin.gif
bion
De la ce era cutia mare in care e cutia mica nedumerire.gif
TheFastOne
Ce geoana sunt. Nu mi-am dat seama ca e o priza aia biggrin.gif
GoGu
user posted image

laugh.gif
C a t a l i n
blush.gif
Marty
Auzi ma, da' de ce ti-ai pus numele pe .... (ce plm o fi chestia aia), ti-era frica sa nu-ti uiti numele? nedumerire.gif
vis-a-vis
Nu, sa nu uite cine-i sefu'...
C a t a l i n
Acela e HDD pe care îl folosesc la vapor pentru muzică. Întrucât în calculatoarele de la navă este interzisă copierea fișierelor personale, fiecare își aduce câte un HDD sau Stick cu muzica lui, și acesta rămâne pe comanda de navigație... Deh 4 ore de cart trec greu fără muzica de acasă...

Mulțumit?
vis-a-vis
Va dati cu cartu' pe punte? tongue.gif
Marty
Daca vrei cart, vezi c-au amenajat un circuit la ultimul etaj al parcarii de la AFI.
C a t a l i n
Nu frecventez jungla aia urbană, zisă și capitală. smile.gif
bion
Cutia aia anosta o fi de la http://www.gigimo.com/main/product/Suzie,Q...4.php?prod=2684 (vesta de salvare wink.gif ) mai ales ca aia garanteaza discreet shipping http://www.gigimo.com/main/product/Suzie,Q...4.php?prod=2684 ( io am cautat in dictionar ce e aia si vad ca e ceva cu porturi :shipping
imbarcare(com.): expediere (de marfuri)
totalitatea vaselor dintr-un port ") biggrin.gif biggrin.gif
gogule cum bagi chestia aia intr-un apartament la bloc unsure.gif
vis-a-vis
Cand nu e sculata, ca o poti indoi tongue.gif
C a t a l i n
Dă-vă dracu, măcar s-aveți de ce vorbi...
argon
la naiba, iar n'ai frecat bine puntea, dupa ce ca-i urata e si jegoasa pe talpi ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.