Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pdf viewer?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
dizzy
Avand in vedere ca am niste carti in format pdf si manuale de utilizare, chestii neprotejate de drepturile de autor bineinteles, va rog sa imi ziceti si mie ce softuri folositi sa vizualizati cartile astfel incat sa fie citibile, sa nu stau numai cu mana pe boton.
LE: vreau sa le vad pe MIO P560
Steel Tormentor
Daca Adobe Reader nu te-a satisfacut poti incerca Adobe Digital Editions
Fratzica
sau daca esti in bani : http://www.okazii.ro/cautare/ebook.html?pe...iew_type=simple
Andy_ACS
Probabil vrea sa le vada pe Mio P560, nu alt aparat smile.gif
@dizzy - specifica ce device vrei sa folosesti, ce sistem de operare.

Bafta!
dizzy
E un PDA MIO P560 cu win mobile
bardu
Foxit for Windows mobile?
http://www.foxitsoftware.com/pdf/mobile/
koldun
QUOTE(bardu @ 14 Dec 2009, 16:42)

+1 wink.gif
Alydor
P560 are integrat in el un pdf viewer. Nu te satisface?


Suma respectelor, Alydor
dizzy
Nu ma satisface, ca trebuie sa navighez prin el stanga-dreapta sa vad randul intreg.
As vrea sa faca si o repaginare.
Steel Tormentor
cum poti rezista sa citesti o carte de pe un pda??? n-ai mila de ochii tai ???
driverx
Sau de nervii tai? Eu doar un om stiu care sa citeasca de pe PDA. Da' e reader freak. In lift, prin mall, el merge si citeste, sau mai bine zis, citeste in timp ce merge. Trebuie sa ai grija cand merge prin firma, sa te dai la o parte din calea lui, ca nu intotdeauna reactioneaza la obstacolele din fata lui. Dar in afara de acest om, eu nu stiu pe nimeni care sa citeasca de pe un PDA. Foxit parca are ceva functiie numita "Reflow" care rearanjeaza textul si face wrap ca sa incapa pe minusculul ecran. Dar nu merge bine.
dizzy
Atunci renunt la ideea de reader.
Imprim ca pana acum pe hartie reciclata si citesc normal.
SI daca ma satur de "carte" o las in primul cos de reciclare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.