Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: HELLPPP
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
aligatorr
Am si eu o mare dilema, de fapt 2 biggrin.gif



1. Am un Logan 1.6 2006 si il am de 6 luni luat din targ. Acum in februarie imi expira itp si as vrea ca la sf acestei luni sa fac intai revizia la meridian sud ca e aproape . Oare pot sa ma duk cu piesele mele? Si cam cat m-ar costa revizia am cam 52.000 km. Ei verifica tot tot ???? Adik directie. motor, tot????
2. Am inteles ca cei de la meridian au si itp si dak as face acolo revizia e clar ca nu as mai avea nici o problema la itp? NU ????
god
Aceste lucruri s-au tot discutat pe aici pe diverse subarii.
Anyway sa o luam in ordine:
1. Da, poti sa te duci cu piesele tale. Ei verifica ce scrie in carte ca trebuie verificat (chiar mai putine;)) insa daca tu vrei sa iti verifice si altceva la masina se rezolva contracost.
2. Daca faci revizia la ei(sau in orice alta parte) nu inseamna ca asta iti garanteaza trecerea ITP-ului.
La revizie se schmba uleiul si filtrele(si daca este cazul placutele de frana, discurile sau distributia cand ajungi la anii sau numarul respectiv de km).
Aceste lucruri nu iti garanteaza trecerea ITP-ului insa la revizie ti se va spune si ce ar mai trebui schimbat din diverse motive(nu esti obligat sa schimbi atunci si nici nu inseamna ca acel ceva care ar trebui schimbat te va face sa nu treci ITP-ul)
In rest, numai bine si uite-te mai atent pe forum ca sunt deja discutate subiectele tale.
aligatorr
Da ms sa stii ca eu chiar m-am uitat si nu am gasit ms oricum !
klaus
Aici se inchide pt. ca:
1. Exista ditamai topicle de revizii logan
2. Exista ditamai topicele de ITP-uri pe tot felul de sectiuni
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.