Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Sfat]
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
Mario2114
Salutare!!!Am si eu cateva nelamuriri,pt ca am tot cautat pe diferite site-uri,dar nimic concret!!!
Vreau sa achizitionez un Logan 1.5Dci 85CP,insa vreau sa stiu daca cunoasteti ceva probleme in legatura cu sistemul de injectie(pompa+injectoare),deoarece am unele retineri auzind pe unii despre defectarea injectoarelor,pilitura si asa mai departe???Am un prieten care are tot asa un Logan 1.5DCI 85CP,cu un numar de 96000Km si in afara de revizii,motorina+ulei+filtre+anvelope,masina nu are nici cea mai mica problema!!Mentionez ca a mai folosit si uneori motorina de la baietii de pe tir!!Am citit putin prin acele acte ale masinii si manualul de intretinere si nu stiu ce carticele unde am observat ca specifica cum ca injectoarele si pompa ar fi bosch(asta o fi explicatia de nu a avut probleme,sa fie oare injectie bosch sau altceva la cele de 85CP?)!Nu am vazut nici unde amintind de delphi asa cum am mai citit pe forumuri!!
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre,LUNI am facut o programare la o reprezentanta sa ma du sa discut,sa imi aleg masina!!!!!!!!!!!!
O zi buna va doresc tuturor!!!

22 Jan 2010, 20:08:
nimeni nimic????
klaus
cred ca putea cu brio ajuta un search pe sectiunea logan...
Ca principiu, injectoarele de pe 85 cp sunt altele cu mult mai putine probleme.
bobo77
@Mario2114 cumpara masina care ti-o doresti, motorul 1,5 dci 85cp este ok, daca citesti pe forumuri auto, ajungi sa nu-ti mai cumperi nici o masina.
adimrv
@Mario2114 tu decizi ce masina iti ei, spor la cumparat. da 1.5 de 85 cai e ok.
Cocojambo
Pe forumuri o sa ii auzi doar pe aia cu probleme.
Sunt prea putini aia care nu au probleme si care lauda masina. Dupa cum spune si bobo, daca ar fi sa iti cump masina doar dupa ce spune lumea pe forum, ajungi sa mergi pe jos. Toate marcile si modelele au problemele lor, acum de pinde si de tine cat de atent esti cand iti cumperi masina.


Spor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.