Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Test anduranta Logan MCV
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Stefan



Test in revista

Gugal translate
SiloS
Eu nu inteleg nimic.
IRONICK
Nimic nou.
einstein1984
QUOTE
The Dacia is a genuine Volkswagen, on whom one can rely on

Cum nimic nou, un DCI la 100 000km fara injectoare schimbate sau pilitura?
L;E ; Mea culpa, acum are logica.
IRONICK
ma refeream la postul #2
V a L y O
Lego. smile.gif
IRONICK
Asa se finalizeaza testele de anduranta. Se desfac toate piesele de pe masina si se studiaza uzura, rugina, etc ...
einstein1984
LA noi in Romania se finalizeaza cu osanale la adresa masinii, ca dupa aia il cumpara revista pe 2 lei de la importator.
parpanel
Limba asta e foarte placuta la auz dar nu am inteles nimic biggrin.gif.
Deci care e concluzia?
aphophis
concluzia e ca e destul de fiabila masina, parca ei il vedeau ca o noua skoda ..
bogdan_90
varianta tradusa nu exista?
C a t a l i n
Singura chestie ce mi se pare ieșită din comun sunt discurile de frână schimbate la 84.711 km... Dar na, depinde de stilul de condus și de traseu până la urmă, și mai puțin de mașină.
IRONICK
Discurile sunt consumabile.

QUOTE(aphophis @ 27 Jan 2010, 12:48)
parca ei il vedeau ca o noua skoda ..
skoda este o masina fiabila??? de cand?
aphophis
nemtii asa zic, ca dacia e ce era skoda la inceput:ieftina, relativ fiabila, cu un bun raport pret/calitate/dimensiune/dotari
argon
adica le da cineva 6600 euro dupa 2 ani pe masina aia care fu 14.000 de noua? la calculul cu costurile/km au pus si deprecierea de 11 euro pe zi(desi eu zic ca e mai mare)? foarte multi romani nu castiga 11 euro pe zi..
LuluMOB
Nu ca am inteles tot dar in mare e asa: eine gute Figure!
spy_oh_joy1389
daca a inteles cineva in germana

ce au gasit aia prin caroserie cu aparatul cu fibra optica era bine sau era rau? vazusem puncte de rugina

de uzura de la motor ce a zis? a pomenit ceva de abaterea medie era de nu stiu cat? am vazut ca facea calcule statistice

de cutia de viteze din nou ce a pomenit? magnetul ala atragea pilitura? era normal cat era stransa sau era prea multa?
einstein1984
QUOTE(IRONICK @ 27 Jan 2010, 13:53)
Discurile sunt consumabile.

skoda este o masina fiabila??? de cand?
*


De cand e mai sus in topul ala din articol decat Dacia. Si e singurul VAG care face asta.
Geox16v
Eu as vrea sa o montez inapoi !!
LuluMOB
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 27 Jan 2010, 13:36)
daca a inteles cineva in germana

ce au gasit aia prin caroserie cu aparatul cu fibra optica era bine sau era rau? vazusem puncte de rugina

de uzura de la motor ce a zis? a pomenit ceva de abaterea medie era de nu stiu cat? am vazut ca facea calcule statistice

de cutia de viteze din nou ce a pomenit? magnetul ala atragea pilitura? era normal cat era stransa sau era prea multa?
*



nu au vazut rugina ci ceara, totul era ok

uzura la motor era normala. asa se masoara cilindrii, pe mai multe axe si la mai multe inaltimi, se noteaza toate cotele si se evalueaza diversele abateri

da, magnetul e pentru pilitura. nu era prea multa.
ydaniel
QUOTE(einstein1984 @ 27 Jan 2010, 12:26)
LA noi in Romania se finalizeaza cu osanale la adresa masinii, ca dupa aia il cumpara revista pe 2 lei de la importator.
*


care...aia de la autoshow? mellow.gif
SiloS
QUOTE
Nimic nou.


Simpatic imi esti!
13Tdi
Sper sa n-am nemti in bloc... poate le vin idei... laugh.gif
spy_oh_joy1389
@LuluMOB: multumesc de raspunsuri!
Inca o intrebare: de lac ce a zis? grosimea era normala? Ma intreb ca daca la logan e bine, ma intreb cum o fi la mine ca e plina de zgarieturi numai de la unghii, dar de la lucruri mai abrazive...
parpanel
QUOTE(13Tdi @ 27 Jan 2010, 21:19)
Sper sa n-am nemti in bloc... poate le vin idei... laugh.gif
*



Trebuiau sa aduca doi romulani de la noi si o demontau mai rapid smile.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.