Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu merg avariile si semnalele
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andu911
dacie 1310, an 90, sigurante bune, releu semnalizare bun, comutator avarii bun, dar nu functioneaza nici avariile nici semnalele...becurile si ele bune...
poate stie cineva de la ce e, merci
Al Cap0nE
Restul luminilor sunt in regula ? Sa nu ai un scurt sau lipsa masa. Mai verifica si toate mufele sa fie bine infipte si neoxidate.
Devils
QUOTE(Al Cap0nE @ 7 Apr 2005, 03:32)
Restul luminilor sunt in regula ? Sa nu ai un scurt sau lipsa masa. Mai verifica si toate mufele sa fie bine infipte si neoxidate.
*


Si ca sa scapi pentru o perioada lunga de timp de oxidari pe la becuri.... unge duliile cu vaselina smile.gif, wink.gif
tase
QUOTE(andu911 @ 7 Apr 2005, 01:10)
dacie 1310, an 90, sigurante bune, releu semnalizare bun, comutator avarii bun, dar nu functioneaza nici avariile nici semnalele...becurile si ele bune...
poate stie cineva de la ce e, merci
*


problema identica, siguranta de la semnalizare arsa. stiu ca ai zis ca sint bune dar ai verificat atent? si eu am crezut initial ca e altceva dar dupa o privire mai indeaproape am vazut ca era totusi arsa siguranta.
andu911
am fost la service, a costat 50 k + 50k spaga...mi-a dat alt releu si a mai facut ceva pe la firele alea...nu stiu ce, n-am stat sa mai intreb ca a durat 5 min.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.