Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GPL Dacia Sandero
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Imbunatatiri - Dacia Sandero
XphaN
Imi puteti spune va rog cei care ati montat GPL pe Sandero (in Bucuresti):

- Cat a costat instalatia, montajul a fost gratuit?
- Unde anume v-a instalat (locatie, service) GPL-ul?
- Ce marca de instalatie ati ales?

Daca imi puteti da un numar de telefon as fi recunoscator.

Multumesc.
adita19
Salut ,eu te pot ajuta doar cu pretul,din cate stiu eu 600 -700 Euro costa...
mstaniloiu
este un atelier care instaleaza cu 2300 RON (inst. MARINI parca) in Ploiesti

Daca sunt interesati intreb de nr. de telefon
panter1
daca pun GPL pe Sandica banuiesc ca nu mai pot baga frigiderul sau masina de spalat in masina rabatand bancheta.. butelia ar veni in portbagaj, deci.. aleluia spatiu, am dreptate?
megyes raul
S-ar putea sa existe posibilitatea montarii unui rezervor toroidal in locul rotii de rezerva, sub masina. La Logan acolo se pune rezervorulde GPL, dar diferenta este ca Loganul are locul pt. roata facut direct din podeaua portbagajului, in interior, iar Sandero are roata de rezerva pusa sub masina. Daca ar exista aceasta posibilitate vei putea pune in continuare aragazul sau frigiderul in masina, dar va trebui sa tii roata de rezerva in portbagaj sau sa o lasi acasa, dar o alta metoda ar fi inlocuirea rotii de rezerva de dimensiuni normale, cu una de dimensiuni reduse(din aceea ca de roaba, ca si la multe marci de autoturisme in Vest) care se poate purta fara probleme in portbagaj fara sa incurce.
tribunul
QUOTE(panter1 @ 19 Apr 2012, 12:38)
daca pun GPL pe Sandica banuiesc ca nu mai pot baga frigiderul sau masina de spalat in masina rabatand bancheta.. butelia ar veni in portbagaj, deci.. aleluia spatiu, am dreptate?
*


Cam cat de des cari frigidere si masini de spalat?
panter1
daca la un drum de 1000 km ramai cu 100 Ron in buzunar din diferenta GPL-benzina se merita sa platesti cu 50 ron un papuc in rarele situatii cand trebuie sa cari frigiderul, masina de spalat, televizorul etc.. pentru ca in restul timpului masina face bani tongue.gif
CriSTI68
QUOTE(megyes raul @ 19 Apr 2012, 23:10)
S-ar putea sa existe posibilitatea montarii unui rezervor toroidal in locul rotii de rezerva, sub masina. La Logan acolo se pune rezervorulde GPL, dar diferenta este ca Loganul are locul pt. roata facut direct din podeaua portbagajului, in interior, iar Sandero are roata de rezerva pusa sub masina. Daca ar exista aceasta posibilitate vei putea pune in continuare aragazul sau frigiderul in masina, dar va trebui sa tii roata de rezerva in portbagaj sau sa o lasi acasa, dar o alta metoda ar fi inlocuirea rotii de rezerva de dimensiuni normale, cu una de dimensiuni reduse(din aceea ca de roaba, ca si la multe marci de autoturisme in Vest) care se poate purta fara probleme in portbagaj fara sa incurce.
*



la mcv si la sandero si dacia papuc si solenza rezervorul toroidal se poate pune in locul rotii de rezerva sub masina, am vazut la multe montate asa si nu numai la dacia, singura smecherie este ca ar cam treuii sa i se faca si o protectie ceva la rezervorul ala, ca mesterii il monteaza direct pe suportul rotii
gioane
Exista rezervor toroidal pentru interior si exterior. Deci unul de exterior montat in locul rotii de rezerva ar rezolva problema lipsei spatiului din portbagaj.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.