Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la accelerare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
xrt3xrt3
Buna seara,
primul meu post... si prima problema totodata...

[dacie break '98]

La relanti masina imi merge foarte rotund, dar imediat ce calc acceleratia, da sa moara motorul, de la ce sa fie? eu personal am crezut ca ar putea fi carburatorul infundat, asa ca l-am desfacut si am facut clasica "ciorba de carburator" cu toate astea chiar si acum dupa curatare imi face aceeasi problema. Totodata atunci cand opresc motorul imi scoate un fel de fum pe carburator (am filtrul dat jos) dar nu este un rateu!!!

sad.gif Mentionez ca de la aprindere nu are cum sa fie, am montat de o saptamana aprindere electronica + senzor biggrin.gif , bobina+capac delcou+lulea DODUCO, fise Tesla si bujii noi biggrin.gif , deci...

L.E. nu stiu cum am ajuns sa postez la piese auto dar rog moderatorii sa il mute acolo unde ii e locul!
neajiji
pompa de sprit, arc +membrana
adrianadrian
ciocu ala de spritz...e infundat sigur..dute si ia altul si o sa vezi ca merge...am patit-o si eu...spor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.