Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mio C720 in mod "portrait"?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
j.d
Pregatasc varianta 2 pentru ceasurile de bord. Am de gand sa introduc intre ceasuri un Mio C720 pe care nu-l mai folosesc oricum. Insa marea problema este ca C720-ul este numai in mod landscape, iar cu vreau eu sa-l montez (pe verticala) ar inseamna ca el sa imi afiseze in mod portrait. Are cineva vreo idee cum se face treaba asta?
M-am mai jucat eu un pic cu fisierul sys, insa nu am gasit combinatia castigatoare...am instalat si miopocket, insa degeaba...sad.gif
Alydor
ai nevoie de un data.zip cu rezolutia de 272 x 480, ceea ce nu o sa gasesti, pentru ca nu este nici un aparat cu rezolutia asta . Poti sa folosesti si o rezolutie de 240 X320 dar imaginea va fi mult mai mica.
Miopoket nu are nici o treaba cu asta, iar din sys nu poti forta aparatul sa lucreze la o rezolutie inexistenta

Suma respectelor, Alydor
j.d
smile.gif Stiam ca pot sa contez pe tine Alydor. biggrin.gif Eu m-am jucat pe acolo dupa ce am vazut urmatorul link...
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.a...058&whichpage=1
...btw...C3xx cred ca tot 480x272 are rezolutia...iar Miopocket l-am instalat pentru functia rotate, care e cam inutila dupa cum am vazut...
Alydor
480x272 nu este tot una cu 272X480.... intr-adevar miopoket stie rotate, dar stie doar pentru el. Daca un program e setat sa lucreze in landscape el va lucra in landscape indiferent de setarea miopoket
Mio C310 are 320x240

Suma respectelor, Alydor
j.d
Asadar...mai pe scurt...nici o sansa...? unsure.gif
Alydor
Ar fi o solutie sa te apuci sa redesenezi interfata pentru rezolutia pe care te intereseaza pe tine. Sau cumperi un telefon/pda cu ecranul de aceiasi dimensiune (HTC HD2 de exemplu tongue.gif) care stie atat portret cat si landscape


Suma respectelor, Alydor
Lostboy
QUOTE(j.d @ 23 Feb 2010, 01:50)
....Am de gand sa introduc intre ceasuri un Mio C720 pe care nu-l mai folosesc oricum. .....
*




QUOTE(Alydor @ 23 Feb 2010, 16:02)
....Sau cumperi un telefon/pda cu ecranul de aceiasi dimensiune (HTC HD2 de exemplu tongue.gif) care stie atat portret cat si landscape
Suma respectelor, Alydor
*



Yeah, right. tongue.gif
Alydor
i-am dat omului solutii... ca nu sunt ieftine e alta poveste. Dar nu e imposibil ceea ce vrea el


Suma respectelor, Alydor
Lostboy
Bre glumeam, stai liniștit. Am înțeles ce ai vrut să spui. O să-l coste dacă nu merge adaptată soluția gândită de el.
Alydor
bre poa' sa nici nu-l coste. Daca se chinuie si isi face singur interfata pentru rezolutia inversa....


Suma respectelor, Alydor
j.d
Imi e teama ca nu sunt chiar atat de avansate cunostintele mele in materie...insa as putea plati pe cineva...doar ca nici nu stiu unde sa apelez. smile.gif
Oricum, mersi mult Alydor pentru sfaturi. smile.gif
Alydor
Iti recomand sa iei legatura cu riks. Poate pe el il convingi... desi, ma indoiesc... s-a cam lasat de sportul asta... http://www.riks.us/


Suma respectelor, Alydor
j.d
Mersi Alydor! O sa incerc. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.