Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Body Kit Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
GeorgeSlz
Am o solenza si as vrea sa stiu si eu care este cel mai bun,potrivit si accesibil body kit pentru ea si de unde il iau?multumesc anticipat!
Iulikk
http://www.autozr1.net/shop/products/BODY-...ia-Solenza.html

Cred ca e singuru' care il gasesti gata facut. Puteai macar sa gugalesti 1 minut.
GeorgeSlz
wink.gif ms
marius80_eugen
19 milioane ? Kitul + vopsitul la toata masina poate ...

Cu 19 milioane faceti ORICE SLZ sa se miste mai bine decat una stock cu acel body-kit si puteti urca cu ea si bordurile si puteti merge si prin toate gropile astea "noi" din Bucuresti !
andr3y_yoo
bv mariuse biggrin.gif
jonik
http://www.azf-design.ro/


uitati si aici cateva modele:) si mi se pare ca baietii astia fac si custom;)Bafta
Svendrix
Deci.. De fiecare data cand vad acea Solenza care se vrea Logan.. Imi vine sa-mi sparg monitoru.. Cat despre kit-urile alea.. Mari diferente intre ele nu sunt .. Nu e ceva mai special decat ceea ce e mai sus..
cFL21
eu as zice sa bagi vreo 1000 de lei motor,suspensii,directie etc. si cu 900 sa o decorezi,decat sa dai atatia banii pe kit-ul ala
A539
de banii aia ii schimbi toata bucsaraia ii cureti injectoarele ii resoftezi calculatorul ii pui o toba sport si o lacuiesti(asta daca nu e zgariata sau ceva) si o sa vezi ca o sa castigi ceva caluti si plus vizual masina lacuita.Lacul acela da un luciu si face o schimbare minunata asa ar arata si ea a masina straina(toate cele straine sunt lacuite inainte de a fi vandute...la noi la dacii(inclusiv logan,sandero,si tomberonul ala urias)nu au aflat baietii de la vopsitorie de lacul profesional al strainilor..
djasu82
nu castigi ma nimic cp e vrajeala doar o mica zvacneala acolo si pe o plaje mica , e egal cu 0 toba sport daca nu e reclaculat si refacut traseul de evacuare de la motor spre evacuare inclusiv admisie - admisie modificata nu cum are acuma colectorul ala baban pus aiurea zic eu .
Se pot face dar sa sti si ce vrei.
Dragosh_zxz
Djjasu tin sa te contrazic in ceea ce ai afirmat mai sus. dintr-o toba sport cap coada de inox castigi cel putin 10cp verificat de mine pe dino. nu mai zic de resoftare, inca 10 cai castigati,eventual si un filtru de aer sport,mai acumulezi lejer 5 cp,deci reusesti sa duci o solenza lejer la 100 cp.
andreiy
De curiozitate, pune o poza cu fisa dino aici...
Sunt destui care si-au facut modificarile mentionate de tine(+altele, mai costisitoare), dar nu au ajuns la 100cp, poate ne dezvalui tu secretul succesului
Iulikk
QUOTE(Dragosh_zxz @ 4 Nov 2010, 19:41)
Djjasu tin sa te contrazic in ceea ce ai afirmat mai sus. dintr-o toba sport cap coada de inox castigi cel putin 10cp verificat de mine pe dino. nu mai zic de resoftare, inca 10 cai castigati,eventual si un filtru de aer sport,mai acumulezi lejer 5 cp,deci reusesti sa duci o solenza lejer la 100 cp.
*



Daca pui si o coada de rechin o faci Boeing.
velceani
Nu mai fiti rai colegilor,

Eu unul iubesc tuningul auto, si daca nu am bani sa imi iau o frumusete straina, cu n sute de cai putere si cu lacuri si vopsele perfecte, as vrea totusi sa am putin din acele masinute... wub.gif

Si eu vreau sa imi fac un tuning la motor, exterior, interior dar asta nu se poate face fara cativa bani... muuulti bani.

http://www.autozr1.net/shop/products/BODY-...ia-Solenza.html - frumos kit de tuning.

Totusi eu as incepe cu suspensii sport, evacuare performanta si resoftarea si apoi cu exteriorul.

gabitzu'
Mai bine va pregatiti voi masinile de iarna, luati-va niste pneuri ca lumea, faceti geometria, intretineti si voi masina.Ca am vazut prea multi care dau 1000-1500 lei pe jante si troncane masina din toate unghiurile.
Si in plus, nu cred ca exista vreun kit care sa dea cu adevarat bine pe o solenza, parerea mea.
ramsen
QUOTE(andreiy @ 4 Nov 2010, 21:30)
De curiozitate, pune o poza cu fisa dino aici...
Sunt destui care si-au facut modificarile mentionate de tine(+altele, mai costisitoare), dar nu au ajuns la 100cp, poate ne dezvalui tu secretul succesului
*


daca esti din Pitesti cred ca ai vazut super nova aia galbena care participa la raliu...aia are 100 CP...nu numai proprietarul mi-a confirmat dar si alti care au ajutat la confectionarea acelei super nove ...motor,bari de protectie interior,priza capote etc etc...
andreiy
Din cate stiu, supernova lu' dudy are mai multe modificari decat solenza colegului de mai sus, ma refer la alt ax cu came...
Nu participa cu supernova la raliu, avea un peugeot cu care participa, acum stiu ca are o mitsu'.
ramsen
vad ca o stii...poate si noi ne stim...poate cindva ne si cunoastem cine stie...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.