Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piatra Neamt - Praid si Turda - Arieseni
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
eliadib
Salutare!

Am dat un search pe aici... dar am gasint informatii relativ vechi legate de acest drum, din acest motiv am facut un topic nou. Am in plan ca in week viitor sa trag o fuga pana in apuseni... mai exact la Arieseni si m-ar interesea portiunea de drum Piatra Neamt - TG Mures (DN 12C, DN 13B, DN 13A) si apoi Turda - Arienseni (DN 75).

Din auzite drumul prin Chei nu ar fi extraordinar... dar nu am informatii suficiente sa trag o concluzie de asta am apelat la ajutorul vostru si v-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta.

Astept replay-urile voastre.

Ms mult.. si drum bun oriunde mergeti!
eugeniuz2004
pai nu era bun de loc nici prin septembrie. Cheile Bicazului erau aiurea de tot iar pana la Gheorghieni era o aventura printre gropi si denivelari!
Nu mai era in stare buna nici Pasul Bucin (la 2 ani de la reabilitare).
eliadib
Deci nu ma sfatuiesti sa merg pe acolo... se rupe masina in 2... si sincer chiar tin la masina... traseul bacau - moinesti - miercurea ciuc - tg mures - turda o fi mai bun? ca tare nu as vrea sa schimb cauciucuri si suspensie dupa ce ma intorc
RIon
De pe la Praid pana la TgMs e drum bun, si pana la Turda cu siguranta.
imi aduc aminte ca de la Ciuc la Praid era aproape autostrada smile.gif
eliadib
tg mures - turda e european... si ma gandesc ca-i bun.... ma enerveaza faptul ca-i rau de la bicaz la praid.... si mi-e ciuda ca chiar ai ce vedea prin zona... da asa se intampla la noi... unde e frumos... acolo nu "ne permitem" sa facem drumuri... ce ma poate enerva prostia asta de la noi
iulian'71
Eu am fost si vara trecuta si in acesta vara si de la Lacul rosu la Praid mi s-a parut un drum relativ bun si destul de circulat de turisti atat romani cat si unguri, nemti si fosti sovietici.
grig1960
Va salut,
Ma intereseaza si pe mine portiunea din DN15 Bacau - Piatra Neamt - Bicaz si portiunea din DN12C Bicaz - Lacul Rosu, daca sunt colegi care au parcurs recent aceste trasee ii rog sa-mi spuna care este stare actuala a acestor drumuri.

Multumesc.
ady77
Am fost ieri.
Aproape au terminat de turnat Bacau - Buhusi si Piatra - Bicaz. Deci drum foarte bun.

De la Bicaz la Lacul Rosu e un pic mai rau, dar destul de ok si asta. Dincolo de Lacul Rosu e mai rau, dar tot acceptabil.
grig1960
Multumesc pentru raspunsul promt, oricum am in plan sa merg numai pana la Lacul Rosu.

Cu stima si drumuri bune.
mining
Acum in iunie 2023, care mai este starea drumului intre Praid si Piatra Neamt?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.