Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: propunere
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
turturel
buna seara. as dori sa va intreb daca se poate sa avem si noi la bursa o sectiune sau un subforum sau un topic lipicios...in care sa scriem ca am luat de la x si a fost ok sau de la y si nu a fost. lucrurile astea se scriu si la topicul fiecaruia..de cine doreste dar ma gandeam ca daca ar fi un topic mititel acolo..lumea si-ar da seama mai rapid cu cine sa colaboreze sau nu, cine are marfa de calitate buna sau indoielnica..intelegeti dvs..un topic de recomandari. am vazut treaba asta pe un alt forum dedicat noiii noastre masini nationale sim-am gandit sa va intreb daca se poate si aici. multumesc.
daca nu se poate face..din partea mea il pueti inchide..topicul. seara buna.
R19/16v
Fara indoiala adminii au ultimul cuvant in aceasta privinta, dar trebuie sa va reamintiti ca acesta este un forum cu profil tehnic, nu comercial.
cosmin_2300
Nu cred ca are mare importanta ce tip de forum este . Sectiunile "Bursa" si "Anunturi" sunt destul de populare si ... pline de tepari smile.gif

Ideea lui turturel mi se pare foarte buna smile.gif

P.S. : desi stiu ca s-a mai propus ceva asemanator , eu propun sa se scoata sistemul cu 25 de mesaje pt a trimite un PM ( pe unii chiar ii "incurca" imposibilitatea de a trimite mesaje ... si spam se face de obicei prin deschiderea unor posturi noi , nu prin trimiterea de PM-uri ! ) si sa se inlocuiasca cu un sistem nou , care nu permite deschiderea unui topic nou la Bursa / Bursa Non-Auto / Anunturi , daca userul nu are 25 de posturi ...
turturel
stiu ca este un forum tehnic dar m-am gandit ca ar fi o idee buna. s-ar putea face o clasificare ca sa spun asa...si cei care vor dori sa cumpere ceva..ar mai arunca un ochi si acolo..pe langa feedback-urile pozitive sau negative pe care le cineva in topic.
daciafan
ideea lui turturel ar trebui pusa in practica
eduardsebe
Este o idee buna...si cum a zis si Cosmin,sa nu poti deschide un topic la Bursa/Anunturi etc pana cand nu ai 25 de posturi...
Pai,am vazut o multime de useri care postau in exces la Clipuri Video comentarii de genul "super tare" sau un smile si uite asa in 2 zile mai aberezi putin pe sectiuni unde se contorizeaza posturile si ajungi la 25...
Mie unul mie se par totusi putine...mai bine la 50 de posturi sa ai posibilitatea sa deschizi un topic la Bursa sau Anunturi intrucat am vazut de multe ori anunturi a caror initiatori aveau mai putin de 20 de postari
Asteptam sa vedem ce are de zis si administratorul smile.gif
andy_x3m
Imi cer scuze ca ma bag si eu, dar cam pe orice forum public exista o sectiune de vanzare/cumpare (bursa).
Fiind inscrierea deschisa oricui mi se pare de bun simt sa existe un feedback al vanzatorilor/cumparatorilor.
Eu am luat de pe Dacia Club de la Sylviu_79 (imi cer scuze daca nu e exact ID) si de la Free_fiber, ambii vanzatori cinstiti!
adrian mgn
nu cred ca ar trebui "ingradit" accesul la sectiunea "Bursa/Anunturi".
sa fim cinstiti , in fond e si in avantajul nostru , ca in aceste sectiuni sa fie o oferta cat mai variata.eu nu de putine ori am achizitionat sau vandut ceva in Bursa.
da , un sistem de feedback ... eventual o mica sectiune cu dezmembrarile care intradevar in ultima vreme s-au inmultit ... dar eu zic ca mai mult nu e nevoie.
turturel
s-a hotarat ceva? smile.gif
Tudor
Problema unui astfel de sistem de feed-back este ca poate fi usor manipulat. Pe langa contul de vanzator, se mai fac de la calculatoarele altor prieteni 4-5 conturi a caror singura menire este sa dea o recomandare pro, ca sa "vopseasca gardul si sa nu se mai vada leopardul tepar dinauntru."
Asa cum e acum, toti sunt indemnati sa fie suspiciosi si precauti, ceea ce nu strica.
turturel
este foarte adevarat ce spuneti dvs. la asta nu m-am gandit. se poate sterge..daca doriti. va multumesc.
R19/16v
E fix aceeasi treaba cu sistemul de reputatie...

O sa apara toti mirificii cu "da-mi inapoi"... deci eu spun ca este o idee extrem de proasta.
Muttley
Absolut inutil.
Am cumparat o masina de pe forumul asta, da' in niciun caz o asemenea evidenta nu m-ar fi ajutat.

Incercati si propuneri constructive.
gotty
eu vreau si reputatia inapoi! sad.gif
sspoitoru
eu mi-am luat teapa de la userul sechi http://www.daciaclub.ro/index.php?showuser=6127

si mai e si arogant si mistocar dupa.

as vrea ca cine mai cumpara de la el sa se gandeasca de doua ori excl.gif
cu toate ca eu l-as duce la marginea orasului...

AR-18-MOS
QUOTE(sspoitoru @ 5 May 2013, 15:50)
si mai e si arogant si mistocar dupa.

Oltean. rolleyes.gif
Markos
Cică s-ar aproviziona din tomberoane.
D-Ice
In ce a constat teapa?
Sa stim sa ne ferim. smile.gif
sspoitoru
am cumparat in ianuarie set etrieri renault 18 "functionali" dati jos de pe masina lui personala

la Brasov au ajuns 2 etrieri ruginiti, blocati si cu un aerisitor rupt
din ianuarie pana acum i-am tinut cu lichid in ei si tot blocati sunt
am bagat in ei presiune in toate felurile si degeaba.
clar sunt distrusi

120ron pe 3 kg de fier vechi mellow.gif


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.