Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Instalatie gaz!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
alinHR
salutare m-am gandit sa pun o instalatie gaz pe masina fiind 1.6 consuma mai multa benzina si am inceput sa umblu mai mult si m-am gandit ca mai bine o instalatie gaz ca sa ma scot mai ieftin cu carburantul!!Deci cat costa acum o instalatie gaz cu tot cu montare+trecut in carte???Cine si-a pus il rog mult sa imi zica si mie cam cat o fost!!Multumesc wink.gif

9 Mar 2010, 12:39:
nu stie chiar nimeni???un aproximativ macar!!
Ionut_Nedelcu
O instalatie de gaz BRC cu Stag 100 ( pt dacia cu injectie) costa 1400 lei cu montaj cu tot. Nu stiu cat costa de omologat instalatia la RAR, dar pregateste 200 - 300 ron .
bundaionut
uite aici preturi
http://sebigaz.ro/index-2.html
lisandru
eu am puso de pe alta masina cu 3 milioane .. si plus actele si omologarea cam 5 milioane cu totul .
PH-06-BOA
Acolo spune ca, instalatiile sunt omologate RAR. Sa nu se inteleaga ca, nu se va merge cu masina la RAR. Trebuie sa mai dai si acolo ceva bani, adica vreo 130 lei, pentru ca-ti ia noxele (ce-a facut si ala care a montat-o sau cel care a construit-o), si scrie cateva litere in carte.
Dacia_47_akm
Sallut, daca te mai intereseaza, vand instalatie GPL, am folosito decat 2 ani, masina o dau la Remat si as cam vrea sa o dau pretul e negociabil, daca vrei sa vorbim, uite id-ul meu forever_dacia smile.gif
bigidimi
Dacia_47_akm ma intereseaza instalatia gpl,daca mai este valabila oferta .am nevoie pentru o Dacia 1310 injectie. te rog contacteaza-ma la timi28sol@yahoo.com. multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.