Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am nevoie de ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
adicorbos
Mi-am montat acum autocolant pe stalpi la solenza mea, nu sunt incantat de cum arata, voi ce ziceti?
autocolantul este negru mat, iar masina este albastra metalizata
george_scala_2004
de ce ai maltratat-o ? sad.gif arata nono.gif white_flag.gif dar daca iti place asta este...gusturile nu se discuta...

am mai vazut autocolant din asta dar pe capota motor, nu toata, intre marginile v-ului, planseu si hayon, partea superioara si cea cu numarul. arata binisor.
adicorbos
tocmai de aceea rog pareri de la voi
multumesc
solenzaxjg
Daca tie iti place lasal dar cam urat arata acolo tu stii daca iti place.
einstein1984
Oribil.
adicorbos
am revenit cu poze mai "luminate"
mentionaz ca am pus doar pe stanga, nu stunt sigur ce voi face
sa pun si pe dreapta sa sa-l dau jos?
FuNnYSLZ
Tot nu sunt prea clare,dar dupa cum se vede,arata bine.Cine nu are spune ca e oribil si majoritatea au sau si-ar pune.Deci pune si pe partea cealalta
alex_DNK
e misto...vine bine
10tacl3
e frumos . si eu am o solenza albastra metalizat ca a ta si am de gand sa-mi lipesc si eu pe stalpi wub.gif
adicorbos
alex, tu ai folii si pe fata si da bine, eu am doar pe spate
alex_DNK
nu-i problem...vine bine oricum wink.gif
ramsen
QUOTE(adicorbos @ 23 Mar 2010, 16:10)
am revenit cu poze mai "luminate"
mentionaz ca am pus doar pe stanga, nu stunt sigur ce voi face
sa pun si pe dreapta sa sa-l dau jos?
*


uite si pe a mea solenza pus colant din ala de la logan de 1 an si ceva de zile...mie unul imi place
cristian corbu
si eu spun,,lasa-l acolo fiind ca-i frumos" eu nu am dar imi voi pune, sau mai degraba voi vopsi zona cu negru mat..... acelasi lucru doar ca spreiul il am deja.... si pt. carcotasi:ce nu-i bine? ce nu-i frumos? loganul ,206-le,astrele etc au din fabrica si-i bine la solenza ce nu-i bine? nu s-a pus din fabrica?multe lucruri nu s-au pus din fabrica....oricum treaba cu stalpii negrii da o nota de sportivitate, de nou ,de modern,personalizeaza oarecum look-ul etc [pe unele culori da mai bine decat pe altele dar pe a ta e ok! pastreaz-o bafta!
alex_20
arata foarte fain..pune si pe partea ailalta...



ps:ramsen ce dea chinezerii ai pe masina wacko.gif
iuliano_smile
Punel si pe dreapta.....o sa arate bine. Parca ar fi un geam care nu se sfarseste, e dintro bucata. Si pune si folii pe fata, da OMOLGATE RAR tongue.gif
adicorbos
M-am hotarat!
acum am dat jos autocolantul si i-mi voi pune cand voi avea folii si pe fata
multumesc tututor pentru sfaturi
Svendrix
Eu zic ca nu arata rau nici acum cand nu ai folii pe fata..
adicorbos
i-mi place mai mult cum arata fara autocolant
sper sa gasesc pe undeva folii cum sunt cele de pe spate
Valy90
Folii gasesti cu siguranta ca cele de pe spate, dar insa fara omologare sau le poti pune mai deschise, legal bineinteles... smile.gif
Pacat ca ai dat autocolantul jos ca arata bine.
Uite eu il am de cand nu aveam nicio folie pe geamuri...si acum doar pe spate biggrin.gif bafta

[attachmentid=1627606256] [attachmentid=1627606257]
cristian corbu
da....o sa-mi pun si eu.....
FuNnYSLZ
Ma dar cum se pune folia,asa direct sau dati chederele jos...sau :-??
Banuiesc ca,cu spray acoperire cu ziare,,hartii,scotch de hartie,nu? biggrin.gif
adicorbos
e usor, trebuiesc date chederele la o parte, masurat bine, sters de praf, decupat autocolantul, apoi lipit si puse chederele inapoi
cristian corbu
teoria ca teoria.... practica ne ,,omoara"
Valy90
E mult pana pui primul stalp si pe urma te prinzi care e treaba biggrin.gif...important e sa fii atent si sa masori de mai multe ori si apoi sa lipesti.
cristian corbu
gata! m-am tinut de cuvant, dar fiind hotarat sa-mi pun si avand spray negru mat am facut economie de ,,foarfeca" si am vopsit.........si pozele de rigoare............
andr3y_yoo
a iesit bine .. felicitari tongue.gif
am si eu un spray negru mat in masina , as face si eu lafel dar parca vad ca ma plictisesc de el peste 2 luni si nam cum sa il mai dau jos smile.gif)
ramsen
bvooo...a iesit super frumos...dar totusi vorba lui andrey cind ma plictisesc de ele sau se rupt le dau jos si altele
FuNnYSLZ
Nu vad de ce te-ai plictisi de ele,dau bine rau :X
cristian corbu
mersi baieti si sfatul meu:nu faceti modificari pentru teste.... ci numai daca credeti ca va plac atat de mult incat merita facute!..........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.