Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aeratoare de Logan pe Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
free_fiber
Salutare tuturor.
Deoarece mi-am tot revopsit aeratoarele alea pana le-a luat naiba, m-am gandit ca daca as pune de Logan, ar fi misto (seamana cu alea de TT tongue.gif).
Problema e daca se potrivesc. Ii rog pe cei care si-au vopsit aeratoarele la Logan, sa-mi spuna si mie ce dimensiuni au si ce sistem de prindere... Multumesc.

Daca s-ar potrivi, le-as nichela pe margini (ca la TT) pentru ca are cu ce sa se asorteze prin masina... (rama, in curand clantele interioare)
osirus

Ochiometric nu prea se potrivesc!Sunt diferite si ca parti componente fata de slz!Dar cel mai bine e o comparatie fizica,una linga alta!
ps...cum sau mai bine zis unde faci tu sa nichelezi plasticul?
free_fiber
Greu mai postati fratilor tongue.gif
Mie imi plac mai mult alea de Logan pentru ca au marginea aia mai ingusta si.... seamana cu cea de la TT.
Cat despre nichelat, stiu doar ca tehnologia exista de ani buni de zile in Romania, dar inca n-am aflat unde concret. Exista si spray cu vopsea care imita nichelul dar este.... frectie la picior de lemn biggrin.gif
eminescu0
de ce nu te duci la un magazin Dacia si le compari ? nu au aparut inca la vanzare piese de Logan ?
free_fiber
Pai m-as duce sa le cumpar dar vreau sa fiu sigur ca se potrivesc. O sa intreb de asa ceva peste 2sapt cand o sa merg la schimbul de ulei. wink.gif

p.s. Am fost in vitan si tabloul de bord de Logan e 8mil, pe cand cel de Solenza e 2,9mil. tongue.gif

P.S. Am gasit in sfarsit firma care se ocupa cu cromarea plasticului. aici
Fancyman
QUOTE(free_fiber @ 17 Apr 2005, 14:58)
Salutare tuturor.
Deoarece mi-am tot revopsit aeratoarele alea pana le-a luat naiba, m-am gandit ca daca as pune de Logan, ar fi misto (seamana cu alea de TT tongue.gif).
Problema e daca se potrivesc. Ii rog pe cei care si-au vopsit aeratoarele la Logan, sa-mi spuna si mie ce dimensiuni au si ce sistem de prindere... Multumesc.

Daca s-ar potrivi, le-as nichela pe margini (ca la TT) pentru ca are cu ce sa se asorteze prin masina... (rama, in curand clantele interioare)
*




N U

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.