Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Butuc portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
calin_ics
Salut,

Am si eu o problema cu butucul de l aportbagaj: nu se mai invarte cheia in el. La suprafata pare ok dar nu se invarte totusi. Mai pot sa-i fac ceva sau trebuie altul? unul nou / sh cat mai costa?

Multumesc!
Maskatu
Verifica si tu vizual mecanismul. Deschizi hayonul si te uiti prin gaura aceea. Baga cheia si vezi daca este totul in regula. Eventual gresezi cu vaselina.
calin_ics
I-am desfacut butucul de tot aseara - este blocat, nu se mai invarte deloc. am avut portbagajul blocat de cateva luni si nemai avand nevoie si timp, nu am mai umblat acolo de atunci si ma gandesc ca poate s-a coxat, o fi ruginit pe interior ceva acolo si ma intrebam daca cumva ar fi vreo posibilitate de deblocare. candva mai tinea figura cu lichid de frana si ma intrebam daca se poate asa ceva si in cazul acesta.

Multumesc!
Maskatu
Baga degripant pe el si o sa isi revina in cateva minute. Bagi degripant si incerci sa rasucesti cheia, inchis-deschis, inchis-deschis.
calin_ics
merci, o sa incerc cu varianta asta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.