Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caut DACIA 1100
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
bobym
Caut sa cumpar Dacia 1100.
De fapt caut o anumita Dacia 1100, sper sa mai existe, sa nu fi ajuns cumva la Remat.

Zilele trecute cautand prin pivnita parintilor am dat peste manualul de intretinere original al primei lor masini (pe manual scrie editia a 2-a, 2 Iulie 1969 model R1132).
Ma leaga si amintiri personale, pe la 14-15 ani avand si primele experiente la volanul ei si mai ales cozile interminabile la benzina, cine a trait vremurile alea stie despre ce vorbesc:-)))

Datele masinii:
an fabricatie 1970
culoare gri 83
interior din scai visiniu
serie sasiu 494753
motor 935317
primul nr. de inmatriculare 6B8361

Ce am aflat este ca au vandut-o prin februarie-martie 1989 cuiva din Oltenita.

VREAU SA LE FAC O SURPRIZA SI SA READUC MASINA IN FAMILIE SI SA O RESTAUREZ.

PENTRU ORICE SFAT SAU INFORMATIE VA RAMAN RECUNOSCATOR.

VA MULTUMESC
dacia_gpg
Mergi la RAR cu o sticla de Jack Daniels si ti-o cauta in baza de date!
DannY_SmekeruL
bogdan am vb eu la rar si cum ti-am zis m-au trimis la inmatriculari sa verific acolo.
STEAUA79
Salutare,

Sfatul meu este sa incerci sa gasesti un prieten politist care sa te ajute sa gasesti masina, ei o gasesc cel mai usor. Succes
danut 69-71
La inmatriculari . Daca este s-o verifici oficial , este multa treaba cu actele . Sper s-o mai gasesti in viata .
selcosmin
da-mi seria de sasiu si luni iti alflu proprietarul, in cazul in care nu este radiata. uite nr. meu de tel.: 0766242288.
DannY_SmekeruL
uite seria de sasiu cu toate ca era si mai sus biggrin.gif
serie sasiu 494753
Mr_Devil83
E aripa de logan de 5 ani.
vallyyy
QUOTE(Mr_Devil83 @ 19 Apr 2010, 21:52)
E aripa de logan de 5 ani.
*



e o presupunere sau un fapt concret ?
BZN
QUOTE(Mr_Devil83 @ 19 Apr 2010, 22:52)
E aripa de logan de 5 ani.
*




QUOTE(vallyyy @ 2 May 2010, 00:34)
e o presupunere sau un fapt concret ?
*


blink.gif Ce "coada" e asta? unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.