Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rca
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
enice
salut am facut ieri rca si m-a costat 320 pentru 6 luni Voi ati facut si daca da cat v-a costat? mad.gif
Maskatu
Da unde ai facut tu rca pe 6 luni de te-a costat 320? Eu l-am facut pe un an (acum o luna) la astra si am dat 297.

Daca vrei sa vezi preeturile la toate companiile intra aici
http://www.rca-ieftin.ro/compara.php
si completeaza campurile.

Acum depinde unde faci. Poti sa dai si 600/6 luni daca faci la cea mai scumpa firma.
aditã
750 de lei in iulie 2009!omniasig!persoana juridica!
Bogyciu
Pers fizica, facut ieri, 172,4 lei pe 6luni. Astra, cu 5% reducere ca nu am avut evenimente in trecut.
danciusergiu84
fara evenimente, motor 1.6 deci pe o treapta mai mare de pret, pe un an si cu reducere ca n-am avut evenimente din vina mea - 396 BT Asigurari (luna asta), la Astra era 445 in aceleasi conditii
enice
am facut rca la omniasig si ma intreb daca a gresit cu ceva femeia de acolo pentru ca mi se pare prea scump nu am avut accidente si sunt client de 3 ani la ei
Maskatu
Intra pe un calculator rca de pe google si compara preturile.
danciusergiu84
omniasig e mai scump pentru persoane fizice fata de astra sau bt asig, probabil sunt mai ieftini pentru persoanele juridice, asa e si bcr acuma unde am avut inainte polita

L.E. cam cat ai platit tu pt. 1.4 pe 6 luni plateam eu la bcr tot pe 6 luni dar pt. 1.6
cata82
Eu am facut la ASTRA pe un an si ma costat 300 ron , am avut reducere de 40 ron ( nu am avut niciun accident pe 2009 smile.gif ) , in februarie .
DooMFeaR
Mi-am facut RCA-ul la sfarsitul lui Februarie..... SuperNova 2001 Motor 1.4 m-a ajuns 293 RON la OTP Grupama pe 12 luni!
enice
japca pe fata la omniasig m-am lamurit si cu astia Multumesc pentru informatii
dan supernova
Salut eu chiar azi am facut asigurarea la supernova mea si la astra 170 ron pe 6 luni am facuto la pipera smile.gif
bundaionut
dute si cere lamuriri cu privire la pretul asta asa de mare. trebuie sa iti recalculeze. te-o fi taxat pe tot anul si a trecut pe polita doar 6 luni, ca la ce soft-uri au si la cum se pricep sa lucreze pe ele nu e de mirare. Nu-i lasa.
La Euroins e 380 pe tot anu.
Maskatu
Cine sa ceara lamuriri? blink.gif
bundaionut
enice
Maskatu
Nu este nici o "hotie pe fata". Cine l-a pus sa faca la Omniasig unde este mai scump cu 60-70%?? La vremea respectiva atat era pretul politei pentru 6 luni. Acum este de 252, fata de cel mai mic tarif, adica 169 ron.
slash21
ma costat 540 de lei pe un an facut la uniqua pe persoana fizica

30 May 2010, 14:54:
am auzit ca la groupama este cel mai ieftin
quick
cat? enorm de mult.
eu am dat vreo 170 nu mai stiu precis pe juma de an.
nu stiu de ce aveti obiceiu sa faceti asigurarea obligatorie unde ie mai scump pt ce sa o fac unde ie mai scump? o fac undei mai ieftin ca oricum nu ma folosesc io de ia.
Mammuth
335 pe 6 luni , pers. juridica la euroins
ps. e tare gresita ideia asta fac rca unde e cel mai ieftin ,de obicei unde e cel mai ieftin sunt si cele mai multe probleme cand e vb de rezolvat ceva pe rca si te trezesti ca mai dai si din buzunarul tau ptr. compania de asigurari si bate joc clienti. (ex. carpatica)
Caz f. clar de bataie de joc ,la carpatica , un amic cu o laguna sta parcat frumos pe marginea drumului si se trezeste cu un mosului cu o supernova smile.gif in fund , 70% dauna ,domni de la carpatica i evaluaza masina la 6000e asta acum cativa ani cand valora mult mai mult , amicul meu bineinteles ca nu e deacord cu ideia si il da pe mos in judecat , dupa 2-3 ani de procese mosuluica e bun de plata vreo 9000 plus cheltuieli de judecata smile.gif .
quick
putin probabil ca mosulica sa plateasca, atata timp cat el are asigurare nu are ce sa-i faca nimeni, deaia exista asigurare obligatorie ca in caz de accident sa nu dai bani din buzunar, si firmele de asigurare sa se inteleaga intre ele.
eventual poate da firma de asigurare in judecata, da pe mosulica putin probabil.

Mammuth
smile.gif hai sa fiu mai explicit
1.Pe mosulica la dat in judecata ,mosulica a chemat in proces si carpatica
2.Mosulica a pierdut procesul la vreo doua instante si a facut recurs
3.Mosulica e bun de plata al a fost la volan,mosulica la randu lui poate da in judecata asiguratorul,asta in alt proces (sanse sa castige in viitorul apropriat 0 ,in cel mediu si indepartat mici) ,de asta e frumusetea legilor din romania .
quick
legi de 2 lei, asta nu am mai auzito, oricum cine poate sa fuga de tara asta de 2 lei unde fiecare face ce vrea cu legea, sa mearga si sa nu mai revina.

aciasi chestie se poate intampla la orice firma de asigurare, asta ar insema ca noi platim asigurarea degeaba pt ca oricand poate cineva sa te dea in judecata si la legile noastre va castiga, si esti bun de plata cu toate ca ai asigurare valabila
Mammuth daca erai tu in locul lui mosulica cred ca nu mai ziceai ca sunt frumoase legile din romanica.
robyvol33
Azi facut rca pe 6 luni (5% reducere daca faceam pe 12 luni era 10%)=168ron la A...A(nu stiu daca am voie sa spun )
Maskatu
oare ce societate are la nume prima si ultima litera "a"? radmasa.gif
robyvol33
Raule!!! sad.gif daca spuneam poate i-mi si luam 10% avertizment ......... wacko.gif
marcykone
Rca pe 6 luni la Omniasig-109 lei(cu reducere ptr ca masina e pe numele lu tata,iar el e pensionar) biggrin.gif
BoR
Readuc in atentie acest topic. Tocmai am incheiat RCA: Dacia Supernova(pensionar), la Ardaf, pe 12 luni, 212 ron(mi-a lasat la 200, fiind client fidel).
lupul-sur
150 si un strop la motor de 1,5
Ryco1
Euroins acum cateva zile la Supernova 6 luni 135 lei
SERGIULICA04FUX
281 RON la generali pe 1 an
cristi_supernova
Omniasigul anul trecut avea preturi foarte bune, am facut pe 4.01.2011 pe 12 luni cu 189 ron si acum este in jur de 270 ron la ei, dar am prefertat sa fac la Carpatica cu 229 ron.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.