Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: comanda geamuri electrice din telecomanda
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
mariancd
Desi pare un moft la prima vedere, eu as avea nevoie sa mi se inchida geamurile atunci cand incui masina. Stiu ca unele din alarme fac lucrul asta dar eu vreau sa optin chestia asta cu telecomanda originala a masinii. Credeti ca ii pot convinge p'astia de la dacia sa-mi faca o astfel de modificare in electrica masinii ... ?
Marty
eu n-am reusit sa-i fac sa-mi pun culoarea care am vrut-o pe masina si asta in schimbul a 500 de Euro. incearca, poate ai mai multi sorti de izbinda. bafta!
Wolfmark
Ca o alarma sa faca asta ... masina trebuie sa aibe un modul (sau ceva asemanator) numit confort. Si Solenza/Clio Symbol-ul etc... (adica astea mai ieftine) nu-l au. Modulul asta trebuie sa stie ca la un impuls sa inchida geamurile complet (fara el ... trebuie sa tot tii butonul apasat pana se inchide geamul). O alarma stie doar sa dea impulsul asta cand este armata (de ex)...



Cat despre ceil de la Dacia ... oficial n-ai cum sa-i convingi. 100%.
i96nds
Cu cei de la Dacia e clar ca nu ai cum sa ii convingi. Dar la ce iti trebuie??? Mergi la o firma ce monteaza astfel de module si e OK. Parca era cam 50 Euro.
AlexV
daca montezi acel modul poti sa spui papa la garantie (cel putin partea electrica si macaralele fata). daca ei fac gura pt o alarma, un astfel de modul implica mai multe modficari. eu am montat asa ceva la dsn si stiu cum e.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.