Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Dacia Logan Laureate plus 1.4MPI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
vv
Stiti povestile cu "batraneii din germania care tineau masina in garaj si nu mergeau cu ea decat la biserica?" smile.gif
Ei bine, anuntul asta e "as close as it gets"... isi vand parintii mei masina, un Logan Laureate 1.4 cu ABS; nu au folosit-o intens, are doar 37k km in 4 ani, si taica-meu e genul care are grija exagerata de masina (dupa parerea mea) - o tine in garaj, are huse pe scaune, tot tacamul.
Anuntul de pe mobile.ro e aici, pozele sunt aici.
Vrea 15000 RON pe ea. Are CASCO+RCA+vigneta pe inca un an aproape (pana in februarie 2011), are ITP-ul de 4 ani + revizia de 4 ani tocmai facute.
cosmin_2300
Esti sigur ca are ABS ? AC are ?
Carnet de service are ? Reviziile sunt facute la timp ?
Care este motivul vanzarii ?
IRONICK
QUOTE(cosmin_2300 @ 5 Apr 2010, 11:54)
Esti sigur ca are ABS ? AC are ?
Dacia a scos versiunea Laureate Plus si avea ABS. Scrie si in titlu versiunea.
vv
Evident ca sunt sigur - are si ABS. Revizii facute la timp, carnet de service are, totul e ok din punctul asta de vedere.
O vinde fiindca i s-a pus pata sa-si cumpere Duster. Cam moft dupa parerea mea... dar deh, asta e, tre' sa-si mai faca omu' si mofturile in viata.
[l.e.] Si AC are, toate modelele Laureate au AC.
Pt. cei care nu stiu modelele si le e lene sa caute: mai are geamuri electrice, faruri de ceata, computer de bord, servodirectie, radio CD+4boxe, stropitoare de parbriz si scaune cu tetiere tongue.gif

A, are cauciucuri Michelin, si daca nu ma insel are si un set de cauciucuri de iarna, probabil ca le da si pe alea cu masina (da' nu sunt sigur de chestia asta, tre' sa il intrebati pe el daca le mai are/le da si pe ele).
cosmin_2300
Masina a fost lovita ? Vrea un prieten de la Galati sa vina s-o vada ... dar sa nu vina degeaba smile.gif
Accepti orice test ?
Distributia a fost schimbata ? Ai factura ? Garantie ?

Da-mi te rog un PM cu nr proprietarului sa i-l dau persoanei interesate smile.gif

L.E. : masina e la Alba Iulia ?!
vv
Da, masina e in Alba Iulia. Numarul proprietarului e in anuntul de pe mobile.ro.
Masina nu a fost lovita... in sensul ca "nu a fost accidentata" smile.gif. Are vopseaua originala & all. Dar i-a "atins" unul potiera (intr-o parcare probabil), portiera din spate e intr-un loc foaarte putin infundata, e abia vizibil (daca te uiti cu atentie in penultima poza, la rezolutie 100%, in stanga manerului de la usa din fata, o sa vezi/ghicesti un punct unde e un pic infundata). Taica-meu nici nu observase, eu am vazut cand i-am facut poza.
Acestea fiind zise, masina are CASCO, daca tine neaparat/il deranjeaza asa de tare, se poate repara.

P.S. Despre "accept orice test"... vorbeste cu proprietarul. Daca prin "orice test" se cheama "sa o ia potentialul cumparator sa faca liniute cu ea".... m-as indoi, din cate il cunosc. Daca inseamna "dusa in service & testata, pe cheltuiala cumparatorului" - probabil ca va accepta. Daca inseamna "dusa & testata, pe cheltuiala vanzatorului".... nu stiu, depinde probabil de cat costa testul, si s-ar putea ca raspunsul sa fie "nu", dar din nou, eu doar speculez cum va reactiona taica-meu (din cate il stiu eu), in fapt tre' vorbit/negociat cu el. S-ar putea inclusiv sa va intelegeti sa vina la un moment dat in Bucuresti cu masina, si sa o vezi acolo... daca nu te grabesti prea tare.

6 Apr 2010, 16:42:
Am uitat sa raspund initial: a facut revizia de 4 ani, deci banuiesc ca a schimbat distributia. Factura - da, are. Garantie... well, nu stiu nici o Dacia care sa aiba 4 ani garantie wink.gif
cosmin_2300
Prin garantie , ma refeream la garantia de la distributie !
Normal ca verificarea sa se faca in service pe cheltuiala cumparatorului ... eu am sa-i dau persoanei interesate nr de telefon al tatalui tau , urmand ca ei sa discute mai multe !

O zi cat mai placuta !
vv
Just FYI... a scumpit-o ohmy.gif, acu' vrea 16000 RON. In fine. O fi avut prea multi doritori la 15000 biggrin.gif
tonicelli
Mai este de vanzare masina?
Ar vrea un prieten sa o vada, multumesc.
ionut L.
mai este valabil anuntul? as fi interesat daca mai este valabil... eu sunt din pitesti asta este mai rau
vv
Tocma' ce am fost acasa... se pare ca l-a vandut, cu 16200RON chiar ohmy.gif
Tre' sa-i recunosc meritele, se pricepe mai bine ca mine sa-si vanda marfa, io din ce am vazut pe net nu credeam ca va lua peste 3500E, el a luat practic 4000.

Deci - nu mai e valabil anuntul, gata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.