Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plecari spre Grecia - 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
aschiutza
deschid acest topic pentru cei care vor sa plece anul acesta!

12 Apr 2010, 12:43:
astept doritori
ion.iulian1977
noi plecam pe 12 iunie spre grecia, deocamdata o singura masina, suntem 2 soferi, mergem regulamentar, mers elegant...mai vine cineva?
mihailogan
30 aprilie seara, sithonia.
BiCos
Da e ok sa stiu ca nu sunt singur!!
Vreau sa/si plec in Thasos pe 28-29 mai, de preferat plec la 04:00 sambata!
Merg lejer si o sa aleg pasul Sipka sau poate s-a deschis ruta inchisa de vreo 4ani.
jedimisu
Tranzitam Bulgaria pe 27 Iunie spre Kassandra sofer1.gif . Suntem doua masini. Daca mai e cineva, ne tinem la curent.

Daca cei care cunosc au o ruta rapida, va rog sa mi-o spuneti. Multumesc.
enigmatic2k5
plecam pe 25 iunie in Gerakini (nordul peninsulei Halkidiki)
drumul pe care mergem : Ruse - Sofia - Salonic
adi_nicola
plec spre grecia , vourvourou(sithonia) pe 17 .06.2010 pe ruta bechet-sofia-kulata - salonic. cine mai merge?
aschiutza
pleaca cineva pe 12 iunie!
redpipe74
pe 18 iunie 2010,merge cineva spre Salonic?as vrea insa sa merg prin serbia+macedonia,cred ca pe la bulgari anul asta e foame mare.Daca e cineva sunt de gasit la id epiderma22.
tode2003
Plecam pe 24 iunie in Grecia - Ouranopolis (doua familii)
Ruta Bucuresti - Ruse-Sofia-Kulata-Serres-Ouranopolis.
Daca mai este cineva interesat sa ni se alature, este bine venit.
redpipe74
QUOTE(adi_nicola @ 10 May 2010, 12:12)
plec spre grecia , vourvourou(sithonia) pe 17 .06.2010 pe ruta bechet-sofia-kulata - salonic. cine mai merge?
*


sal,tot acolo merg si eu,insa pe 18 iunie,am fost de multe ori in vourvourou,insa am condus de fiecare data noaptea e mai liber prin bulgaria,nu sunt nici radare,insa eram cel putin 2 masini,e posibil sa mai gasesti la bechet turisti spre grecia.drum bun!
dennnys
salutare eu plec pe 27 mai in thassos...plec cu un matiz mai merge cineva?
mishake
Poate cineva sa-mi spuna ceva despre vila Varbenssis? Multumesc.
florys1
BiCos ,

Sa ne spui cum a fost in Grecia ....
Si pe mine ma intereseaza, intentionez sa merg.
smile.gif
Danezu
Plec in Vourvourou pe 25 spre 26 Iulie pe la 3-4 noaptea(Bucuresti),o singura masina,daca sunt doritori va astept cu placere!

Bafta!
ion.iulian
salutare, imi incerc inca o data norocul: nu pleaca nimeni pe 12 iunie spre Grecia, noi plecam in Zakynthos!
necre
Salutare.

In primul rand DRUM BUN tuturor si vacanta placuta.

2. Eu plec pe 10 iunie bucuresti salonic. Revin pe forum in data de 9 pentru a verifica daca am companie biggrin.gif

Toate bune... si blonde
jedimisu
QUOTE(tode2003 @ 12 May 2010, 12:08)
Plecam pe 24 iunie in Grecia - Ouranopolis (doua familii)
Ruta Bucuresti - Ruse-Sofia-Kulata-Serres-Ouranopolis.
Daca mai este cineva interesat sa ni se alature, este bine venit.
*



Noi ne-am razgandit si o intindem tot pe 24. Suntem doua familii, plecam din Bacau si ne cazam o noapte pe langa Serres, imediat dupa bulgari. Daca ne intalnim la granita, e bine, desi cred ca voi oricum plecati de dimineata, iar noi facem macar vreo 4 ore pana la Ruse.
tode2003
QUOTE(jedimisu @ 31 May 2010, 22:19)
Noi ne-am razgandit si o intindem tot pe 24. Suntem doua familii, plecam din Bacau si ne cazam o noapte pe langa Serres, imediat dupa bulgari. Daca ne intalnim la granita, e bine, desi cred ca voi oricum plecati de dimineata, iar noi facem macar vreo 4 ore pana la Ruse.
*


salut, in principiu vreau pe la 23.30 sa trec granita, dar mai vb pana atunci. bafta
jedimisu
QUOTE(tode2003 @ 1 Jun 2010, 12:20)
salut, in principiu vreau pe la 23.30 sa trec granita, dar mai vb pana atunci. bafta
*



Multumesc pentru raspuns. La acea ora noi speram sa fim deja in Grecia. Asta deocamdata, ca s-ar putea sa ne mai razgandim. Mai vorbim oricum sa vedem ce si cum.
Toate cele bune.
b34uen
26 sau 27 iulie cu plecare pe la miezul nopti ca sa traversez Bulgaria pe parcursul noptii. Destinatia: pana la Salonic sigur mai departe nu stiu...
stefus83
salut, eu si sotia mea plecam pe 26 iunie spre corfu, cu escala pana pe 28 la meteore. Deocamdata suntem o singura masina Daca este cineva doritor sa traversam macar bulgaria impreuna ma puteti cauta pe id mess: stefus83. O zi buna si vacante placute la toata lumea.
oportun
Pentru ion.iulian1977 :
Si eu plec pe 12 iunie de dimineata. Vreau sa ajung in Corfu, dar fac pauza de o noapte in Salonic. Te rog sa ma contactezi pe oportun at gmail dot com
aschiutza
pentru OPORTUN: sunt interesat de propunere, ne auzim mai pe seara daca poti pe mess
bebejan
buna, am dori sa plecam in salonic luni sau miercuri (14 / 15 iunie). poate mai vine cineva...
bogdaniord
QUOTE(enigmatic2k5 @ 7 May 2010, 15:07)
plecam pe 25 iunie in Gerakini (nordul peninsulei Halkidiki)
drumul pe care mergem : Ruse - Sofia - Salonic
*





Si noi vrem sa plecam pe 25 iunie(cu noaptea in cap) din Bucuresti. Tot inspre Halkidiki. Astept propuneri din partea celor care vor sa ne insoteasca.

Mersi
c0c0theman
QUOTE(tode2003 @ 12 May 2010, 12:08)
Plecam pe 24 iunie in Grecia - Ouranopolis (doua familii)
Ruta Bucuresti - Ruse-Sofia-Kulata-Serres-Ouranopolis.
Daca mai este cineva interesat sa ni se alature, este bine venit.
*




Salut,

As dori sa ne alaturam si noi (eu si sotia) cu plecarea pe 24 iunie spre Halkidiki.
Noi suntem din Bucuresti. Cum putem lua legatura?

Merci
jedimisu
QUOTE(bogdaniord @ 10 Jun 2010, 16:07)
Si noi vrem sa plecam pe 25 iunie(cu noaptea in cap) din Bucuresti. Tot inspre Halkidiki. Astept propuneri din partea celor care vor sa ne insoteasca.

Mersi
*



Tot pe 25 ne-am hotarat si noi sa plecam si tot cu noaptea-n cap, numai ca nu din Bucuresti.
Daca va razganditi, cumva, si plecati mai tarziu, tinem legatura.
redpipe74
Salutare!sunt de 3 zile in vourvourou,vremea e capricioasa,ploaie &vant,si destul de rece la fel si apa.Drumul prin Serbia&Macedonia super,liber,fara politie,taxe 4 euro.Am bagat pina la meteore,din Craiova 11 ore.Recomand autostrada e fara taxe ,in comparatie cu drumul Meteora-Larissa-katerini-salonic,autostrada in constructie,aglomerat,taxe8 euro.Motorina este 1,205-1,350euro,preturile sunt putin mai mari decat anul trecut insa raman rezonabile.Am inteles ca drumul pe la bulgari e plin de militieni,si ca te cam opresc si aiurea pt mici atentii.Pe 26 bag spre Thassos.
grio
Buna ziua!
Eu plec spre Grecia in dimineata zilei de 1 iulie 2010 din Giurgiu (pe la ora 4 sau 5). Vreau sa ajung in zona Salonicului spre seara (poate chiar in Paralia Katerini), iar pe 2 iulie sa plec spre Corfu (Kerkira).
Ii rog pe cei care pleaca pe 1 iulie din Romania sa-mi spuna, poate traversam impreuna Bulgaria!
lupiibah
Salutare

Plec in dimineata (ba chiar noaptea) zilei de 5 iulie spre Grecia (Salonic), prin Bulgaria. Daca sunt doritori de grupare, astept un mesaj pe messenger. Am acelasi ID de yahoo ca si pe forum.

Vacante placute smile.gif !
sorin69
In cazul in care voi face o deplasare de o zi la Salonic, de la Bansko, ce taxe ar trebui sa achit la greci pentru o zi ?
tode2003
QUOTE(sorin69 @ 6 Jul 2010, 15:40)
In cazul in care voi face o deplasare de o zi la Salonic, de la Bansko, ce taxe ar trebui sa achit la greci pentru o zi ?
*


maxim 2 euro (daca este un puct de taxare pe autostrada, desi nu sunt sigur ca este pana la Salonic punct de taxare)
aschiutza
pana la Salonic nu ai nici un punct de taxare! dupa, frate, daca o iei spre Atena, te saturi de platit, nu am adunat dar pe o singura trecere, noi am mers pana la Patra, platesti cred ca 2 rovigniete bulgaresti cel putin, dar merita tot efortul, si nici nu simti drumul...........este spectaculos!
sorin69
Multumesc mult.
b34uen
Plecare spre Grecia 27 sau 28 iulie (nu am data stabilita) din Bucuresti pe la 1 am.
dbardan
Salut,
Plec spre Meteora pe 31 Iulie pe la 5 o sa fiu in Giurgiu.
Mai este cineva interesa?
mihaita000
Vreau fac un traseu in zona Atenei cu plecare cu masina din Bucuresti in data de 23 sau 24 iulie doua persoane.
b34uen
salut.
plec spre Grecia miercuri 28 iulie pe la ora 1 am. spre Zakynthos. Daca mai exista cineva doritor...
aschiutza
drum bun si distractie placuta! asteptam poze si comentarii!
Danezu
QUOTE(Danezu @ 31 May 2010, 10:59)
Plec in Vourvourou pe 25 spre 26 Iulie pe la 3-4 noaptea(Bucuresti),o singura masina,daca sunt doritori va astept cu placere!

Bafta!
*




Ultima strigare! biggrin.gif
bogul
Plec spre Grecia pe 9 august dimineata pe la 2-3 din Timisoara prin Serbia si Macedonia daca sunt doritori de o grupare ym: boghitasamo1@yahoo
Gill_ro
Pleaca cineva pe 4 septembrie spre Grecia prin Bulgaria - Ruse?
Fre33lancer
16 August , pana in thassos din bucuresti , ma gasiti pe CB 22 daca nu mergem in grup biggrin.gif
eugen.craciun
Plecam in dimineata de 22 august la ora 3:30 din bucuresti spre Thassos, via Sofia, cu doua masini. Cineva mai pleaca prin Bulgaria pe acelasi traseu, in dimineata de 22 august?
blush.gif
miriam
As vrea sa stiu daca merge cineva spre insula Corfu in peroada 8-9 septembrie 2010. Trebuie sa ajung dar nu cu masina mea (nu ma pot increde in ea pe traseu asa lung)... Eu locuiesc in orasul Ruse-BG, si stiu foarte bine limba bulgara si Bulgaria. Daca crede cineva ca i-as putea fi de folos calatorind impreuna m-as bucura,caci n-as vrea sa fac drumul asta cu autocarul,trenul... De asemenea pot contribui cu ceva bani la benzina...
Multumesc anticipat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.