Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: volan dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
cristiman
imi trebuie un volan.am o dacie papuc din 99 si imi e oval volanul.daca are cineva sa imi dea un volan(platesc eu curierul),unu diferit de care il am,cum e pe papucul mai nou,ca si pe nova sau altfel,unul frumos sau pe bani.ma intereseaza unul diferit de cel din poza.ms
Manta B
Salut!
Am modelul cu perna dreptunghiulara(care contine si emblema dacia). E f putin folosit si daca doresti ti-l dau. De unde esti?
cristiman
sunt din baia mare.poti sa imi trimiti o poza.cred ca e modelul care ma intereseazacu cat il dai
sechi
Eu il am pe acesta, in perfecta stare.
Da-mi PM daca esti intersat. naughty.gif
cristiman
ms mult da caut al model

15 Apr 2010, 13:01:
manta poti sa pui poza cu volanul tau.cred ca e cel care ma intereseaza.ms
Manta B
este acelasi model ca si cel postat.... acesta e linkul de la al meu(bine, pretul e orientativ): http://forum.4tuning.ro/461-dezmembrari-pi...olan-dacia.html
...dar am dat de ceea ce cred ca tu cauti....sper sa mai fie valabil:
http://www.daciaclub.ro/-t167948.html

Sper sa fie de folos smile.gif
cristiman
imi trebuie modelul care e pe daciile papuc ultimele modele sau pe super nova cred ca mai e asa.ms oricum.daca are cineva...
argon
mai bine ai merge in targ..face minuni.
Manta B
Acum depinde....De exemplu eu mi-am luat un volan Dacia(modelul cu banul rotund cauciucat pe care scrie Dacia) in stare perfecta si....surpriza: cauciucul de pe cerc se misca independent fata de miez. Deci, desi e nou, e vai mama lui. Eu unul ti-as recomanda modelul cu patratul in centru, alea mi s-au parut cele mai trainice, bine facute. Acum, e doar un sfat, faci ce vrei, dar dat fiind ca e pentru un papuc(unde freci destul de mult volanul) eu unul d-ala as folosi. Acum ramane la latitudinea ta. Bafta si sper sa gasesti modelul pe care il doresti smile.gif
cristiman
in afara de modelul care am pus poza(cel de papuc ultimele modele) nu ma incanta niciunul de dacia.asadar caut un volad de ala sau alt model frumos care sa se poatriveasca.astept oferte
Mr_Devil83
dacia la care ai pus tu poza aia cu bord scoica are volanul de pe o supernova. Nu e din fabrica ala. Cu volanul de supernova iti va fi mai greu la tras de el cand parchezi.

Vezi ca supernova are totusi rulmenti prin caseta de directie si de aia se descurca de minune cu un volan mai mic.
cristiman
bine nu stiu daca e exact asta modelul da unu f asemanator care e pe daciile papuc ultimele modele,2004,2005 ala ma inetreseaza sau altul da un model frumos nu de ala clasic de dacie 1300.nu are nimeni...sau nu stie nimeni un papuc lovit...
cristiman
in continuare caut volan de pt dacie papuc!!!!!!!!!!!!!
cristiman
nu are nimeni volan de dacia papuc sau super nova????????????
Alex4u
eu am luat un volan dupa o supernova lovita.....perfect tzipla....fara nici macar o urma de uzura cu 10 lei...este perfect la condus , parcari etc
cristiman
asa ceva imi trebuie si mie.daca sti cineva.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.